škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yardimci olanlara simdiden tesekkurler

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar bizde skoda octavia 2012 model 1.6 TDI DSG Elegance var. 2013 model yeni kasaya gecmek istiyoruz ama sizlere sorum olacak. Bizim kasada bagimsiz suspansiyon varken yeni kasada torsiyon cubugu kullanilmis cok mu rahatsiz edici ?

2012 octavia yuksek limitlerde bile guven veriyo yol tutusu super yeni kasanin guven vermedigi soyleniyor ?

2012 octavia koltuklari cok iyi kavriyo ama 2013 octavia virajlarda atiyo diyenler oldu ne kadar dogru ?

Siz olsaniz tavsiye eder misiniz yoksa eski kasayla devammi edelim ?

Alirsak bize onerdiginiz opsiyonlar nedir ? Simdiden herkese tesekkurler

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu soruların en güzel yanıtı gidip aracı kullanmak. Kime göre neye göre yol tutusu güven vermiyor, arkasini atiyor vs? Kullanıp kendiniz bakın bence.

Mevcut aracınız Elegance ise bana kalırsa aracınızı değiştirecek kadar bir fark yok arada. Ki aracınız zaten yeniymişte. Çok fazla zarar edersiniz. Tabi karar sizin yine de.

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. umarım herzaman iyi vakit geçirirsiniz.

Yeni Octavia alan arkadaşlarımız size yardımcı olacaklardır.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Zarar edecegiz evet ama 2012 modelin arka fari hic hosumuza gitmiyor. Test surusundede hersey tam anlasilmiyor. Arkadaslar burada izlenimlerini paylasirsa cok mutlu olurum herkese tesekkurler

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1-koltuklarin yan destegi eski araclarima gore daha az ama asla virajlarda savurma, kavrayamama gibi sorunlar yok. Hatta bu durum ozellikle uzun yollarda size konfor olarak geri donuyor.

2- torsiyon cubuk konfora cok etkili degil. Ancak yari sert ayarli suspansiyon ve aracin yuksekligi ile birlesince yol tutusu olumsuz etkiliyor. Bana virajlarda eski araclarim kadar guven vermiyor sanki arka taraf hemen kopacakmis gibi

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yani size kalirsa 2012 elegance octavia ile devam edelimmi sizce ? Babam ben istiyorum diye alicak onuda pisman etmek istemem o yuzden cok inceliyorum

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de yazın değiştireyim diye test etmeye gittim..
Arada vereceğim 20.000TL farka değecek bir artısını göremedim..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslinda tamamen kisisel tercih. benbiraz da mecburiyetten ic ve bagaj hacmi genis konforlu bir arac aradigim icin A7 ye yoneldim. bu yonlerden beni hic uzmedi. ama perf ve yol tutus beni tatmin etmiyor.

bence iyice bir test edin. yeni aracin hevesi ve guzelligine aldanmadan her 2 araci karsilastirip ona gore karar berin

Çevrimdışı azat celik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teknoloji anlaminda segment atlamis bu kesin tasarımı da mükemmel yol tutusuna gelirsek benim jantlar 18 inc golus 225 40 18 inanin 100 120 hissetmiyorum viraja girdigimi bence eskisinden başarılı bi onceki aracim a5 Octavia mpi makyajli version parasini son kurusuna kadar hak ediyor ..

Çevrimdışı tuncay52

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar A7 elegance kullanicisi olarak çok memnunum daha önceki arabam clio3 hp di bu arabaya binince araba kullandigimin farkına yeni vardim .a5 kasa ya nazaran biraz daha sportif görüntüsü var.kullanım olarak çok bir fark yok.ancak yeni hissi olduğu için biraz farklı geliyor.tabi beklentiniz çokyuksek olmasin ama bir test sürüsü yapin derim.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet yorumlara bakılırsa 10bin 15bin boşa verecek gibi duruyor. şuanlık durduk ama skoda superb yeni kasa düşünüyoruz hazır zarara girmişken adam gibi girelimdiye. o arabada çok agır 1.6 tdi onu kaldırır mı acaba

Çevrimdışı BL@DE

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bence değişmenize kesinlikle değer yeni Octavia segmentinin kesinlikle üstünde bir araç arka aksı kafanıza takmayın derim bende çok çekinceliydim ama inanın rahatsız etmiyor önceki araç 2012 golf 6 idi arkası bağımsız süspansiyonluydu ve 16 jantlarla Octavia'ya göre daha sert ve konforsuzdu direksiyon süspansiyon ikiside daha sertti yeni Octavia bana 16 jantlarla çok yumuşak gelmişti 17 denom jantlara geçtikten sonra araç sertleşti ve bence tam kıvamına geldi o yüzden eğer standart 16 jant ile aracı kullanacaksanız arka aksı hiç dert etmeyin derim koltuklara gelirsek konfor olarak çok iyi ama golf 6'nın spor koltuklarına göre yan destekleri ve kalitesi kötü eski Octavia'nın koltukları nasıl bilmediğimden kıyas edemeyeceğim koltukların daha kaliteli ve spor yapıda olmasını bende çok isterdim ama virajlarda atma falan henüz hiç olmadı yol tutuş olarak ise önceki Octavia'yı bilmediğimden yine bir şey diyemem ama golf 6'ya göre bariz daha iyi golf 6'nın yattığı virajlara daha sert girdiğim halde hiç hissettirmiyor.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni kasayi en cok alma istedigimiz yeni kasa sekli , led farlar , ic ambians ve aydinlatma ve yeni donanimlar . Aldik mi koltuk isitma , anahtarsiz giris falan yaptiracagiz zaten. Ama suratli surus seven biriyiz araba virajlarda , makaslarda bizi mutsuz edip uzer mi sadece bu takildi kafama.. Superb'ede bakacagiz ama octavia daha sportif hayirlisi olur insallah. Suan kullandigimiz 2012 octaviadan cok memnunuz suratlerde mukemmel yol tutusu ve konforu varken ayni hissi tatmak isteriz. Hepinize yorumlar icin cok tesekkur ederim.

Çevrimdışı delidolu065

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
istediğiniz ek özelliklerle beraber octavia 76.000'e falan geliyor.

onun yerine 80.000 küsüre superb alın. en azında sınıf yükseltmiş olursunuz.

arabayı 1 yaş gençleştirmek için o kadar para dökmeye gerek yok bence. ha superb isteklerinizi karşılamıyosa farklı tabi ki .

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
spor ve sert surus seviyoruz denmis. Bu durumda zaten superb ve octavia 1.6 tdi size uygun degil. bu aracin perf i ortada kesinlikle perf icin alinmamali. Bu tur kullanimlar icin Vrs 1.8 tsi veya 2.0 tdi tercih edilmeli ya da baska markalara yonelin