škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

koltuğa montaj kolçak

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar, internette kolçak ararken koltuğa monte edilen bir kolçak denk geldi. iş yerimin yakınında bulunan bir firmada buna benzer bir ürün oldğunu öğrendim ve inceleme sansım oldu. ürünün koltuğun içinde bulunan metal kısma kaynakla sabitleniyormuş ve kolçak monte ediliyormus En fazla bir saatte falan montaj bitiyor denildi. İş yerimin yakında olan yerde fiyat olarak 170 civarı bi fiyat verdi fakat internette aynı işi 130-150 arasına yapan yerlerinde olduğunu gördüm. size bu ilanın adresini yazıyorum. Bunu bizim araçlara uygulamak sizce mantıklı olur mu.

konu ile ilgili olarak yardımlarınız ve görüşlerinizi rica ediyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-skoda-yeti-aksesuar-kol-dayama-kolcak-orjinal-montaj-aes-tuning-83082836/detay/

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Geri dönüşümü olmayan işlere girme derim, şahsi fikrim

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
piyasada ww golf4 kolçağı var ondan al forumda bir sürü konu var onlardan yaralanarak takabilirsin ben şahsen romi ye öyle yaptım 3-4 aydır kullanıryorum sorun yok aslında resmini çekmiştim nasıl yaptığımın ama hafıza kartımdan resim atarken hafıza kartının bozuk olmasından resimler gitti

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
gidip incelemek lazim opel astralarda koltuga bagli ama ne derece kalitelidir sonra dert acmasin

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Koltuk demirine kaynak yaptırmak hic orjinal bi iş değil İrfan abininde dediği gibi. Sonradan pişman olursan, döşemende yırtılmış olucak. Çok çok ihtiyacın varsa, onsuz olmaz diyorsan orjinal her daim orjinaldir her nekadar tuzlu olsada. Golf4 ün kolcağınıda ufak bi tadilat ile montajlayabilirsin. FOrumda yapılışı vardı.

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
doğru diyorsunuz geri dönüşümü olmayan işlem yapmak mantıksız galibaa.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
minik bir sac levha ile golf 4 kolçağını takan var. üye atölyesinde uygulamalar var. mutlaka geri dönüşü olan uygulama seçin. kolçak işini öyle ya da böyle halledin. büyük rahatlık.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yapılan iş güzel orjinal bir şey ise geri dönüşümü olmaması önemli değil.. bir demir yığını için bu kadar titiz olmaya gerek yok.. hem altı üstü bir kolçak.. neden geri dönmek istensin..eğer sağlam kaliteli bir ürün kullanacaksa görünümde güzel ise bence yapılmalı.. koltuğa uygulanan kolçak nasıl olur bilmem..  ben bu ara fabia ya golf 4 kolçağı bakıyorum.. yapıcam ama siyah kumaş olan bulamadım henüz..

elime gri renk bir tane geçirmiştim.. denedim biraz.. öyle ufak işlemlerle halledilebilecek bir şey değil.. ayağı fabiaya göre çok biçimsiz.. orijinal fabia ayağında 4 delik düz bir zeminde ve dikdörtgen şeklinde.. golf 4 ayağı 3 bacaklı ve belli bir geometrik şekli yok.. biri yüksek biri kısa v.s.. en basit yöntemi kolçağın girdiği kısımdaki küllüğe benzeyen parçayı sabitleyip kolçağı ona sabitlemek.. geri dönüşümü en fazla o parçadan almak olur.. eğer tornacı v.s. uygun bir ayak uyduramaz isem ben o şekilde yapmayı düşünüyorum.. görünüm orjinali ile aynı.. geri dönüşümü de dediğim gibi o parça..

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geri dönüşümü olayından kastımız en iyi ihtimalle o koltuktaki döşeme kumaşının  bir kısmı sökülecek veya kesilecek. hani çok sağlam bişey alırsınız kesinlikle bozulmaz kırılmaz takın kullanın eyvallah. ama bozulması kırılması da ihtimaller dahilinde. o zaman ne olacak. sadece dikişlerin söküldüğü durumda dahi o koltuk yerinden çıkarılacak döşeme sökülecek ve içten dikilecek. bunlar bence baya büyük ve can sıkıcı unsurlar.

aşağıda gol4 kolçağı hakkında da benim bir uygulamam var. isterseniz burdan bakın. aynı konu içinde 2 uygulama daha var. kesinlikle işinize yarayacak bilgiler.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=24017&highlight=kol%C3%A7ak

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uygulamalar güzel.. fatihin uygulaması maliyeti uygun olması açısından kafama yattı..

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geri dönüşü olmayan işler kast gayet yerinde bir kast olmuş irfan kardeş sadece kumaşı değerlendirmemiş kumaş neki siz koltuğa ısıl işlem uyguluyorsunuz kaynatmak için kaynak işleminde metalin eriyip biribiri ile harmanlaşması için ki sağlam olabilsin 1150 saantigrad dereceye çıkması gerek işte bunu yapaınca geri dönüşü olmayan iş yaşamış olursunuz metalin homojen yapısı bozulur ve ilerde yük bitince arazlar da başlar tabii ama bunun bi çözümü var demiri kaynak ile degilde koltuk sacını delip cıvata somun ile bağlaya bilirsiniz akıllı vidayı hiç sokmuyorum işin içine çünkü yük bindikçe randıman kaybeder vs vs yani sanırım anlatabilip yarar sağlamış olabilirim
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
serviste bizim kolçakların maliyeti biraz düşük olsa hemen hemen tüm fabiacılar servise akın edecek galiba. Arkadaş 2013 fiesta aldı servisten kolçak sordurmus 200 TL fiyat vermişler hiç durma taktır dedim.