škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sağ ön cam otomatiği arızası

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yaklaşık bir yıldır ön sağ cam kapatırken yarıya kadar geldikten sonra cam tekrar aşağı iniyordu akü değişiminden sonra sorun bir süreliğine ortadan kaybolsa da havaların soğumasıyla cam neredeyse hiç kapanmaz hale geldi çok az yukarı çıkıyor sonra el  yardımıyla yukarı çekerek ancak kapatabiliyorum. daha önce benzer sıkıntı yaşayan varmı? bir kaç yerde okudum wd-40 la yağlayın diyorlar ama nereyi yağlayayım anlamadım.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kenardaki fitillerde bir yere takılıyordur. kenarı önce ucuna ıslak mendil geçirdiğin bir tornavidayla temizle, sonra o kısımlara az wd 40 sık.  gene gitmiyorsa demek ki sıkıntı içerden, cam halattan az kaymıştır,  bombesi kurtarmıyordur. öyleyse eğer camcı açıp yapacak.

vw grubunun en sıkıntılı yeri otomatik cam mekanizması. begenmediğin albea da bile camlar tıkır tıkır çalışır. ama nedense vw grubunda her 20bin km de bir cam arızası

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;454097
yaklaşık bir yıldır ön sağ cam kapatırken yarıya kadar geldikten sonra cam tekrar aşağı iniyordu akü değişiminden sonra sorun bir süreliğine ortadan kaybolsa da havaların soğumasıyla cam neredeyse hiç kapanmaz hale geldi çok az yukarı çıkıyor sonra el  yardımıyla yukarı çekerek ancak kapatabiliyorum. daha önce benzer sıkıntı yaşayan varmı? bir kaç yerde okudum wd-40 la yağlayın diyorlar ama nereyi yağlayayım anlamadım.
@biHEmta,
Zorlamayın. Camı indiren kaldıran motordan da olursunuz. Camı indiren kaldıran yivli telin dışında bulunan bir boru vardır Bu boru ya çatlak yada kırık.Sıkışıyor. Yağlamada çözüm olmaz kısa süre sonra daha beter sıkışır. Bazı ustalar bulu tamir edebiliyor. Çoğu kez komple at değiştir sistemi ile en kolay yol uygulanıyor.

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim aracında sağ ön kapısından zıngırtı sesi geliyor.özellikle bozuk yollara girdiğimde bu sesi duyuyorum.büyük ihtimal cam mekanizmasından geliyor ama bu sorunu nasıl halledebilirim bilmiyorum

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin camdaki arıza WD40 lıktan çıkmış, sökülüp, bakılması gerek...WD40 tamir için değil, bakım için işe yarar...arızadan once yani...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim fabiada da şöfor kapısındaki cam hangi seviyede olursa olsun (ister aşağı,ister yukarı seviye) otomatik yukarı kaldırması gerekirken sanki bişey sıkışmış gibi aşağı indiriyor. Sonrasında düğmeyle yukarı kaldırdığımda bir sorun yok kapanıyor ama otomatik değil elim düğmede basılı iken yukarı kalkıyor. (otomatik çalışmıyor yani)
Biraz karmaşık oldu ama anlatabilmişimdir umarım.Bilgisi olan arkadaşlarda çözüm bekliyorum.Eski mesajları okudum ama birebir benimkiyle ilgili bir sorun okumadım.
Şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam aynı problem bende de oldu en son cam krikodan çıkmış hiç kapanmadı çatur çutur sesler geliyordu . Konya da şafak oto kilit diye bi yer var adam işinde acayip uzmanlaşmış . Gittim 1 saat içinde  tüm kapıyı söktü yaptı geri taktı 100 TL aldı . Ama kapı komple ayara girdi on numara oldu . Hatta bana tavsiyede bulundu. Camı tam kapatmadan kapıyı örtme . Sonuna kadar açma yarımın biraz altında aç o zaman ömürlük kullanırsın dedi ..

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mustafa arkadaşın dediği gibi arkadaşımın  dandik palioda bile mükemmel çalışıyo ama övündüğümüz vw arabasında can çekişiyor cam otomatikleri.

Çevrimdışı emor78

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kefren;454412
benim aracında sağ ön kapısından zıngırtı sesi geliyor.özellikle bozuk yollara girdiğimde bu sesi duyuyorum.büyük ihtimal cam mekanizmasından geliyor ama bu sorunu nasıl halledebilirim bilmiyorum

aynı sorun bendede oldu cam tamir takımı degişti sorun halloldu tamir takımını degiştir sorun çözülür 100tl civarı