škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fren Şişmesi

bedo · 8 · 3023

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhaba,

1.6 TDI Elegance Makyajsız kasa 5 aya yakındır kullanıyorum 5000 km yol yaptım. Şöyle bir durum oluyor bu sizce normal mi; aracı park edip bir kaç gün çalıştırmadığımda motoru yeniden çalıştırmadan önce fren sertleşmiş/şişmiş oluyor. Motor çalışınca normale dönüyor tabii. Teknik servis ile telefon görüşmesi yaptım, motor çalışırken bir kaç kere basınca bir sertleşme/şişme oluyor mu diye sordular, böyle bir durum olmuyor deyince Westinghouse'un basıncı motor çalışmazken kaybolabilir dedi teknik eleman. Sizin araçlarınızda böyle bir durum oluşuyor mu? Bir süre motor çalışmadığında freni şişmiş buluyor musunuz?

Saygılarımla..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Servis elemanı doğru demiş, bende de aynısı oluyor. Hafta içi yatıyor araç, sanırım o arada basınç düşüyor.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece Skoda da mı oluyor, elbette değil, benim canavarda da aynı şekilde, kulak arkası bilgi...

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Daha önce kullandığım Chevrolet Kalos uzun süre de çalışmasa freni böyle şişmezdi. Frenin şişmesi için motor çalışmazken bir kaç kez basıp bırakmak gerekirdi fren pedalını. Aklıma bu yüzden takıldı. Yüreğime su serptiniz :) Sağolun..
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2014, 15:15:52 Gönderen: bedo »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Motor rölantide iken frene hızlıca basarsanız, tabiri caizse freni pompalarsanız yine şişiyormuş hissini alırsınız.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de kendi aracımda fark ettim böyle bi durumu ama önmsemedim. Hatta bazen 24 saatte bile olabiliyor.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynısı oluyor bendede oluyor
önceki aracım era idi onda da oluyordu