škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Makyajlinin farki ne ?

mrtyl07 · 30 · 10249

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar bi kac sorum olacak.

Gordugumuz gibi makyajli kasa superb sekli cok guzel icinde zaten pek degisiklik yok. Sizce makyajli alinir mi yeni kasa 2015 te cikacak diyorlar .

Ayrica superbte neden maxi dot ekran ve yeni nesil anahtar yok.

Superbtede bolero ekrandan surus modlari ayarlanabiliyor mu ?

Makyajli kasa ile makyajsiz kasa arasindaki farklar neler ? Simdiden tesekkurler

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yenilik ve görünüş olarak ufak tefek farklılıklar var. Led gündüz farları ve Led stoplar eklendi. Sürücü yorgunluk tespit sistemi eklendi.  Sıradan bir makyaj oldu. Dediğiniz gibi 2015 de büyük ihtimalle yeni kasa olarak gelecek.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2015 sonları yeni modelin tanıtım tarihi olarak görünüyor.

Makyajlı kasa nesil olarak hiçbir farklılık içermiyor. Teknolojik olarak önceki kasadan öne çıkanları bagajın büyük olarak tek seferde açılabiliyor olması, dikey park asistanı, yorgunluk önleme gibi aynı nesilde başka VAG araçlarda olan özellikler kazandırılmış durumda. 1.6 DSG'de bence değinilmesi gereken önemli bir detay.

Bir sonraki araç MQB platformunda genişletilecek, halihazırdaki Superb sahiplerinin makyajlıya geçmesi çok mantıklı gelmiyor bence önceki kasa da gayet alımlı.

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yorgunluk tespit eski kasada da var. 6 vitesli şanzıman,  start-stop, fren enerjisi geri kazanımı sayılabilir.  Ayrıca bolero eskiden prestij paketinde sunulurken yeni kasa elegance'ta standard.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu durumun aynısı Golf7 de oldu. Golf 6 dan çok büyük bir farkı yok ama bir iki ufak tefek dokunuşlar insana cazip geliyor. Burada yeni bir şeyler yapmak eskisinin kötü olduğu anlamına gelmiyor sadece ara sıra yenilenmek iyidir :)

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Golf 7 komple degisen ic ve dis kasa.

Szce octavia daha mi mantikli

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşımın Golf'üne bindim dün. Superb'den sonra araba çok küçük ve konforsuz geldi bana. Kendi kendime kızdım hatta, "Superb'e binmeye başlayalı havalara girdin, başka arabaları pek de beğenmez oldun" diye geçirdim aklımdan. Sonra yine düşündüm, konsoldeki malzemenin kalitesinden tut, arabanın gidişine, tokluğuna kadar Superb çok ama çok başka. Golf ile Superb hatta Octavia'yı kıyaslamayın bence.

Makyajlı kasada gelen ekler; 1.6 TDI motor ile DSG şanzıman, dikey park da edebilen park asistanı, motorda frenden enerji kazanımı sağlayan daha ekonomik olduğu söylenen Greentech teknolojisi, LED farlar, dış tasarımda hafif değişimler (özellikle de arka tarafta ve ön radyatör ızgarasında). Bununla beraber iyice incelememe rağmen iç tasarımda gözüme hiç bir değişim çarpmadı doğrusu. Otomatik vites zorunluluğu yoksa eski kasa tercih edebilirsiniz bence.

Saygılarımla..

Çevrimdışı ogulcandac

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtyl07;455069
Merhaba arkadaslar bi kac sorum olacak.

Gordugumuz gibi makyajli kasa superb sekli cok guzel icinde zaten pek degisiklik yok. Sizce makyajli alinir mi yeni kasa 2015 te cikacak diyorlar .

Ayrica superbte neden maxi dot ekran ve yeni nesil anahtar yok.

Superbtede bolero ekrandan surus modlari ayarlanabiliyor mu ?

Makyajli kasa ile makyajsiz kasa arasindaki farklar neler ? Simdiden tesekkurler

Ben 2013 model 1.6 TDI 105 HP DSG şanzıman Superb imi yaklaşık 3 ay önce aldım. Almadan önce epey bir araştırma yaptım VW Passat a baktım fiyat konfor açısından karşılaştırınca vazgeçtim, 2. el kmsi düşük makyajsız kasasını 1.4 tsi nı fiyat açısından daha da uygun olduğundan alacaktım, ancak sizi bilmiyorum ama ben Allah kaza bela vermezse 4-5 yıl aldığım arabayı değiştirmeyi düşünmediğimden 0 km dizel otomatik yeni kasasını almakta karar kıldım.
Bence makyajlı kasa alınır ki aldım :D Zevk meselesi fakat makyajsız halinin arka kısmı biraz yakışıksız geliyordu bana. Bu haliyle biraz Audi havası katılmış eskiye nazaran bence daha şık olmuş.
Maxi-Dot bilgi ekranı ambition ve elegance pakatlerinde mevcut.
Yeni nesil anahtardan kastınız anahtarsız sistemse opsiyonel olarak mevcut.
Bolero ekranda sürüş modu ayarlaması yapılamamakta.
Arasındaki farklara gelecek olursak bence en büyük farklılık 1.6 dsg7 farkı. Volkswagen alacaksan ve manuel takıntın yoksa bence çok keyif alacağın harika bir şanzıman. Vites geçişleri konusunda da oldukça başarılı.
Led aydınlatmalar, xzenon farlar, çift bölgeli klima, ön ve arka kısımdaki makyaj değişiklikleri...
Yeni yılda ÖTV %45 oldu artık aceleniz yoksa bekleyin derim yeni kasayı. 2015in haziran ayında anca gelir diye düşünüyorum Türkiye ye.

Çevrimdışı ogulcandac

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtyl07;455180
Golf 7 komple degisen ic ve dis kasa.

Szce octavia daha mi mantikli

Golf 7 aşk,
Octvia mantık evliliği bana kalırsa :gaz: :xx:

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ogulcandac;455256
Golf 7 aşk,
Octvia mantık evliliği bana kalırsa :gaz: :xx:

:ok:

Bagaj ihtiyaçsa octavia değilse golf:)

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sudege;455259
Eski kasada yorgunluk tesbit yok bence
Bende var hocam. 2013 model eski kasa. maxidot'tan sürüş yardımcılarından açılıp kapatılabiliyor.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2014, 00:21:11 Gönderen: rertaret »

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bir şeyi merak ediyorum, zamanım da kısıtlı olduğundan araştıramadım, özür dileyerek size soruyorum; bizim makyajlı 1.6 elegance superb'in ideal lastik hava basıncı nedir? Lastikler 225 45 17, teşekkürler...

Çevrimdışı rafy1453

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sorunun cevabını bilmiyorum ama benim de bir sorum olacak:
sıfır aldığım superb'in  üzerindeki 4 adet lastiğin markası pirelli ama stepnenin continental. bu normal mi sizce?