škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İkinci El 2012 1.2 HTP 12V Ambiante Hakkında Fikirleriniz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustanza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2012-fabia-1.2-ambiente-lpg-li-hatasiz-boyasiz-149063962/detay

Yukarıdaki ilandaki aracı almak gibi bir fikrim var. İlk başta 2004-2005 model C sınıfı araçlara bakıyordum ancak arabalar 10 yaşını buldukça hem temizini bulmak zorlaşıyor hem de birçok parçası ister istemez eskidiğinden masraf çıkarma ihtimali artıyor.

O yüzden yüksek modelli bu Skoda'yı ya da benzer bir aracı almayı düşünüyorum.

Samsun'da yaşadığımdan çok fazla araba alternatifim yok. Bütçem de 25'i çok geçmez. Başka bir araba önerisinde bulunacaksanız bunları göz önünde bulundurursanız sevinirim.

Asıl sormak istediğim soru ise bu aracın fiyatının ederinin ne olduğu. Bir de genelde şehir içi sürülecek o yüzden sorun yok yalnız ayda yılda bir yapılacak şehir dışı turlarında 5. viteste 110'a getirmek için kaç devir döndürmek gerekiyor bu motoru? Daha yukarı hem güvenlik açısından çıkmam, hem de cezalar can yakıcı. :) 110 km için 3500 devirden yukarı çıkmaz umarım.

Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkürler

Mustafa

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracın fiyatı konusunda birşey diyemem ama aynı aracın 2011 i bende var araç 110 u 3000 devirde görüyor... o kadar da basite alınacak bir motor değil yani...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
64 lük HTP lerde 3000 devirde 95 km/h gidiyor, 70 lik lerin farkı bu sanırım ve de yakıt tüketimi...64 lüklerin 100 km/h de tüketimi 5.1 iken 70 liklerin 4.7 l/100km...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1000 lira düşmesini isteyebilirsiniz.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mustanza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız için.

Peki bir sorum daha var, atmosferik olduğundan LPG sorunu olmadığını biliyorum ancak yol bilgisayarında bir sorun çıkıyor mu LPG uygulaması sonrası?

Bazı araçlara bildiğim kadarıyla 0 göstermemesi için yazılım atmak gerekiyormuş, bunda öyle bir durum var mı? Yoksa yol bilgisayarı değerinden yüzde kaç fazla LPG tüketir %20'yi geçer mi sorunsuz bir LPG uygulamasında?

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yol bilgisayarında yakıt tüketim değerleri benzine göre kalibrasyonludur. yanlış bilmiyorsam emisyon miktarına göre o değerleri hesaplıyor. dolayısıyla lpg takılınca sanki benzinde çalışıyormuş gibi değerler gösterecektir. %20 ekleyince o değere yaklaşık birşey bulursunuz ancak lpg li araçta yakıt değerini LPG Litre miktarını gidilen mesafeye bölerek bulabilirsiniz. mesela benim araç 31 litre lpg ile 390-400 km yol yapıtor. 31 litre/3,90=7,95Lt/100km. 2011 1,4 aracım 100 kmde ortalama 8 litre lpg yakıyor. benim araç %20 lik hesaba uyuyor gibi.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2014, 22:15:24 Gönderen: B.fabia »

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hacı 110 görmek birazda eğimlede alakalı  malatyaya gidip geldidğimde yokus asagı 150 iyide gördü ama sarsılma var :D ama daga dogru cıkarken 110 la gitmiyordu cok basman lazım gitmesi içinde kısacası 1.2 htp rampada bayılıyor :( şehir içi düz yolda idealdir. onun dısında kötü fabiş :S 1.6 cıksa süper olucaktı.

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arakadaşlar skoda yüce oto her paketini getirtmiyor istesende getirtmiyor :( ben 1.2 dizel için kac defa aradım yok getiremioruz diyorlar essekler

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kendimde oldugu için söylüyor demeyin ama 1.4 16v ideal bir motor. fiyat farlkıda cok yok.

Çevrimdışı Serdono

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 2 ay önce bende 2011 1.2 htp aldım. araçtan son derece memnunum. 3.1 devirde 120km yapıyor. lpg taktırmadan önce benzinle bi dene derim. benim ölçümlerime göre 40 lt ile 545km şehir içi yol yapıyor.

Çevrimdışı debulix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende 2012 htp optimal var oldukça memnunum her konuda beklentilerini karşılayacak bir otomobil bence tereddüt etme maddi yönden bir şey diyemem. Motoruna gelince devrinin oldukça hızlı artması seveceğin bir özellik. Uzun yolda yormuyor ve gaza yüklenirsen tepkisi gayet tatminkar, karşılığında benzin harcıyor tabi. Ama gaza basacaksan hangi araba olursa olsun yakıt tüketimi artacaktır. Önemli olan kontrpiyede bırakmayacak bir araba olması. Arkadaşımın 1.2 tsi si vardı kıyasladık ortak yorumumuz düşük viteslerde tsi ye özdeş ataklık olarak oldukça agresif. Ama uzun mesafelerde hızlı gitmek istiyorsan(190 civarı) tabiki tsi. ama 110'u geçmek istemiyorum diyorsan bu rakam 160 civarını görür bence 160 ada gerek yok. Mantıklı olan htp. Hem hızlanma hem rahatlık, ekstradan donanım için optimal.

Çevrimdışı debulix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende 2012 htp optimal var ve motorunun her şekilde yokuş aşağı-yukarı seni tatmin edeceğini söyleyebilirm. Ve seni kontrpiyede bırakmayacak kadarda atik bir araç. Kalkışlarda gelebilecek bi araç pek yok.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: debulix;461674
Bende 2012 htp optimal var ve motorunun her şekilde yokuş aşağı-yukarı seni tatmin edeceğini söyleyebilirm. Ve seni kontrpiyede bırakmayacak kadarda atik bir araç. Kalkışlarda gelebilecek bi araç pek yok.

Kalkışlarda gelebilecek araç yok.. çünkü önden gidiyorlar...