škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lütfen yardım? amortisör sorunu

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokhan4364

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 2. el aldığım 2004 model skoda fabia aracımın arka sağ amortisörü patlak olduğunu fark ettim. ayrıca helezon yayıda arka amortisötlerin üzerinde gözükmüyor. bu konulara yabancıyım. arkada helezon yayı oluyor mu? bana ne kadar masraf çıkartır sanayide patlak bir amortisor?

Bu arada izmirli arkadaşlar varsa sanayide önerebilecekleri yer var mı?

:vay:

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
60 tl helezonlar amortisör üzerinde değil arka dingil üzerinde aracın arkasından bakarsanız görürsüz

Çevrimdışı gokhan4364

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anamarina;455332
60 tl helezonlar amortisör üzerinde değil arka dingil üzerinde aracın arkasından bakarsanız görürsüz

cevabınız için teşekkür ederim.

bu arada sağ amartisör yüzde 20 verimliliği kalmış. (ekspertizde ölçülmüştü.)
onu tek değiştirirler mi acaba? maliyeti ne kadar olur?

Çevrimdışı therasmus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokhan4364;455354
cevabınız için teşekkür ederim.

bu arada sağ amartisör yüzde 20 verimliliği kalmış. (ekspertizde ölçülmüştü.)
onu tek değiştirirler mi acaba? maliyeti ne kadar olur?

Aynı anda 2 tanesini değişin ,eğer bir tanesinin ömrü bitmek üzereyse diğerininde cenazesi yakındır.
Sonra 2 kere işçilik verirsin daha palalıya malolur.

Çevrimdışı gokhan4364

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: therasmus;455355
Aynı anda 2 tanesini değişin ,eğer bir tanesinin ömrü bitmek üzereyse diğerininde cenazesi yakındır.
Sonra 2 kere işçilik verirsin daha palalıya malolur.

1-2 seneye satma gibi bir planımız var. ne yapmalı bilmiyorum.

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
amortisörün tanesi 60 tl çok bi işçiliğide yok benim ustam işçilik dahi almamıştı gönlüm razı olmadı köfte ekmek almıştım yaşattığı rahatsızlığa değmez ben alırken 4 amortisör 4 helezon almıştım polo ile aynı kutulardada polo yazıyor zaten bence bir an önce değişin helezona gerek yok 1 2 yıl kısa bir süre değil

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Uploaded with ImageShack.us

sanırım yeterince açıklayıcı olur :) kırmızılar arka helezonlar :)

Çevrimdışı serkan_4234

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar konu açmak istemediğim için buradan sormak istiyorum. Arka sol amortisör yağ kaciriyordu farkindaydim. Eğimli yolda kalkarken vurma sesi gibi ses gelmeye başladı. Özellikle eğimli yolda diyorum yokuşta değil. Yani yolun sağ kismi sola gore daha alçak  diyelim. Araci sağa park ettikten sonra kaldirirken geliyor bu ses. Sanayide kontrol ettirdim arka sol amortisör patlamis dedi usta. Rizede parca mevcut değil galiba istanbuldan aldir takalim dedi. Öncelikle konu hakkında siz ne dusunuyosunuz. Ayrıca orijinal fabia amortisörü Monroe markamidir. Üzerindeki yagli galiba. Gazli olanlar dahami iyidir. Sert süspansiyonun yumusadigida bariz belli. Aslında sert süspansiyon da daha sağlam gibi geliyor araç. İnternetten alabilecegim site adresi verebilir misiniz. Fiyatlari nedir 2 adet almak istiyorum.

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia diye bulamazsın kolay kolay parçayı polo amortisörü diye al bunun yanında başıma geldi z rot arıyordum yok bulamadım bi gün gittik arkadaşla dükkanına sokelim bakalım dedik aldım elime parçayı gittim parcaciya 2003 model passatlarla aynı çıktı o yüzden parçayı görerek gidin çok kolay bulursunuz 2013 model polonunda amortisörunu patlattik bu gün air süspansiyon vardı yamuk parketmisiz tabi patlama değilde kasılma olmuş gittik aldık yine aynı amortisör 60 tl