škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Chiptuning 1.6 TDI 105 PS yaptıranlar ve deneyimleri

devrimecz · 198 · 102800

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanedan;482941
Bu konu herkesin aklını kurcalayan , yaptırmak konusunda tereddütte kalınan bir konu.
Bundan yaklaşık 4 ay önce Samsun Megachip'e yaptırdım. Yapılana kadar herşey garantili , problem olursa her türlü oluşacak masraf onlara ait olduğu , hatta sorun olmasa da aracın performansından dahi memnun kalınmazsa iade edebileceğim,para mı geri alabileceğim söylendi :)

Aracı yapmadan önce bana hiç parça değişikliği olmayacağı , sadece yazılım değiştirileceği söylendi, işi yapmaya başladığında ise beyin açıldı içinde bazı küçük parçalar değişti , bu durumdan hiç bahsedilmemişti. Neyse biz bozuntuya vermedik , nasıl olsa parça açıldı dedik dönüşü yok dedik.

Aracın performansı değişti , hız arttı , kontrollü sürüşlerde gözle görülür devir rahatlığı oldu , bunun yanı sıra yakıtta ki değişimi gözlemlemeye zamanımız olmadı. Çünkü aracın ilk yıkamada beyine su kaçtı ... Aradım durumu söyledim , kendilerinin bir kusuru olmadığını , beyne su kaçmasının kendilerinden kaynaklanmadığını söyleyebilecek kadar da zeki arkadaşlar. Ya bu araba yüzlerce defa yıkandı ve hiç bişey olmadı , beyin açıldıktan sonraki ilk yıkamada araba çalışmaz oldu.Beyni açtırdık sudan sırılsıklam olmuş. İçindeki entegre resmen suyun içinde kalmıştı. Durum bu iken bu çok tecrübeli ve bilgili arkadaşlar bizi mağdur etti , 1 Aya yakın parça bekledik , bunca zaman arabasız kaldım, herşeyden vazgeçtik kendimiz ettik kendimiz bulduk dedik , tek bir talebimiz oldu ... Verdiğim parayı geri verin ... Yok arkadaş ona da olmaz dediler ... Bende lanet olsun dedim , bi daha da aramadım.

SONUÇ : Bundan böyle kim ne garanti verirse versin , aracımda orjinalin dışına çıkmam... Piyasa da bu işi yapan arkadaşların çapı da kalitesi de ortada .... National Discovery Kanallarını izleyip gaza geliyoruz :) Bu işi ülkemizde ehil olarak yapan yer sayısı çok az.

Siz siz olun çok sevdiğiniz aracınıza bu tip işlemler yapmayın. Sonra benim gibi bu işlemi neden yaptırdım der durursunuz ....

Saygılarımla ...

Şaşırdım mı? Hiç şaşırmadım... Geçmiş olsun...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hanedan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;482954
Bildiğim kadarıyla, beynin kendisi perçinli, açıldıysa büyük ihtimal arada küçük boşluklar kalmışlar.

Ama motoru yıkattıysanız eğer, sizin de ihmaliniz var.

Motoru yıkatma işlemi olmadı , arabanın silecek kenarı havalandırmalardan akan sular sebebi ile oldu.Bu kadar basit bir durum da dahi bu tip bir sorunla karşılaşılabiliyor...

Ben yaşadığım bu olumsuz tecrübeyi paylaşayım , takdir size ait ...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İşte yine Megachips... :)

sizin durumunuzda sanırım beyni kapatırken yeteri kadar silikon kullanmamışlar ve tırnakları tam yerine oturtamamışlar. Yalnız bahsettiğiniz suların beyne kaçması durumunda aracın su tahliye kanallarında da br sıkıntı olduğu görünüyor sanki.Normalde ne olursa olsun siz üstüne su tatmadığınız zaman beyin kısmının su alması çok zor. O nedenle tahliye kanallarını bir kontrol ettirin derim.

Bu işlemleri yaptırırken lütfen güvenilir firmaları seçin. Ucuz maliyete kaçmayın. Sözde herkes garanti verir. Önemli olan bu garantiyi yazılı verebiliyor musun? Veremiyor musun? Yazılı olmadığı sürece kimseye güvenmem.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Oncelikle cok cok gecmis olsun.
Ayni durumu bende yadadim .7.ayda .beyni tam olarak silikonlayip yapistiramadiklari icin .araci  yikadim camdan akan sulardan icine gitmis .15 gun ozel serviste beklettik.bi durum olmadi sonra yetkili servise gonderdim orda yaklasik 32 gun kaldi.toplam 47 gunede cikara bildim.sagolsun servisteki arkadaslar yardimci oldu 2 .ci el beyin bulduk pert olan superb ten .sonra bu durum abs beyni nide bozuyor .onuda ayni pert aractan aldi.yine sifir olmayinca uyumlu olmadi gosterge paneli ve anahtarinida aldik.enjektorler vs.ler degisti .yaklasik 6-6500 tl kurtulduguma sukrettim.bu durumu bir baslik acarak yazacsktim ama vakit olmadi simdi gorunce yazmak istedim.isi yaparken sorumluluk bizde diyorlar ama o arkada durma 1 hafta lim surede bi sey cikarsaymis.onu n icin herkez dikkatli olsun derim.biz boyle bir durum yasadik ornek almak isteyenlere.bu isi beyni sokmeden yapilabiliyorsa yaptirilir derim.bu durum araci sattirmaya kadar gitti bana.satip yine 2014 dsg ile simdi devam ediyorum.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İkinize de geçmiş olsun:(
Yaşadığınız sorunları özellikle ilgili  markaların sponsor olduğu forumlara yazmanızı öneririm.  İhmali olanlar hatalarını telafi etmeli. Yaptıkları yanlarına kalmamalı..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akif'e katılıyorum. Bayii sorumluluğu almıyorda merkezle görüşün. O da başından savıyorsa belli başlı forumlar var zaten, yaşadıklarınızı diğer insanlarla paylaşın.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar ilgilenenler için izlemekte fayda var 20 dk kadar biraz uzun ama epey ayrıntılı ve bilgilendirici bir söyleşi olmus keyifli seyirler

http://youtu.be/QpJAYrcYiqs
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2014, 11:35:18 Gönderen: METŠAHİN »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bazı şeyler bilinmeden konuşulmuş yine

1-Box ürünleri ECU yu overwrite edemez. Zaten etseydi remap le aynı olurdu. Sadece ECU dan gelip giden bazı sinyalleri değiştirir.

2- Arçaların çok az azınlığının dışında hiçbirisi max perf değerlerinde üretilmez. O yüzden dediğiniz gibi sınırlarında yapılan bir yazılımla parça ömrü yarı yarıya azalmaz.

3- Çok ciddi perf a yönelik güç artışı olmadığı sürece, niye ben tutup aracımı yarış perf speclerine getireyim ?

Zaten bunları duyduktan sonra daha fazla izlemeye gerek görmeden kapattım :)

Çevrimdışı olcayozdogan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;485329
Bazı şeyler bilinmeden konuşulmuş yine

1-Box ürünleri ECU yu overwrite edemez. Zaten etseydi remap le aynı olurdu. Sadece ECU dan gelip giden bazı sinyalleri değiştirir.

2- Arçaların çok az azınlığının dışında hiçbirisi max perf değerlerinde üretilmez. O yüzden dediğiniz gibi sınırlarında yapılan bir yazılımla parça ömrü yarı yarıya azalmaz.

3- Çok ciddi perf a yönelik güç artışı olmadığı sürece, niye ben tutup aracımı yarış perf speclerine getireyim ?

Zaten bunları duyduktan sonra daha fazla izlemeye gerek görmeden kapattım :)

Kesinlikle katılıyorum size...

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
değişik bakış açısı anlamında bir paylaşımdı teşekkürler

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sizin paylaşmanızda zaten bir sıkıntı yok, paylaşımınız için çok teşekkürler,

ama maalesef konuşan kişiler (özellikle de yeşil tshirt li arkadaş) çoğu şeyden bi haber olarak ahkam kesmiş.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alınganlık yapmadım can bey sağolun :) yeşilinin diğer videolarını izleseniz daha neler neler dersiniz :)

Çevrimdışı adanur61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun arkadaşlar. Ben de aracıma remap yaptırdım. Maslakta Revo da. Kaç defa araç yıkattım fakat hamdolsun bir sıkıntıyla karşılaşmadım. açıkçası daha önceden aklıma gelseydi bende yaptırmazdım herhalde.

3-4 bin km oldu kullanıyorum. hiçbir sıkıntı yaşamadım. ortalama bir depo mazot ile 800 km gidiyorum. remap den sonra yakıtım değişmedi. fakat daha hızlı kullanıyorum.

bmw 520i ile denedik. 90 a kadar arabam önde gidiyor. daha sonra bmw geçmeye başlıyor. fakat çok ara açamıyor.

kardeşimde 2013 audi a4 2.0 tdı quattro var. kalkışta harcıyo beni. fakat 120 den rolling yapınca 220 ye kadar kafa kafa ya gidiyoruz.

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adanur61;485728
Öncelikle geçmiş olsun arkadaşlar. Ben de aracıma remap yaptırdım. Maslakta Revo da. Kaç defa araç yıkattım fakat hamdolsun bir sıkıntıyla karşılaşmadım. açıkçası daha önceden aklıma gelseydi bende yaptırmazdım herhalde.

3-4 bin km oldu kullanıyorum. hiçbir sıkıntı yaşamadım. ortalama bir depo mazot ile 800 km gidiyorum. remap den sonra yakıtım değişmedi. fakat daha hızlı kullanıyorum.

bmw 520i ile denedik. 90 a kadar arabam önde gidiyor. daha sonra bmw geçmeye başlıyor. fakat çok ara açamıyor.

kardeşimde 2013 audi a4 2.0 tdı quattro var. kalkışta harcıyo beni. fakat 120 den rolling yapınca 220 ye kadar kafa kafa ya gidiyoruz.

Merhabalar,

Revo yazılımı powershop'ta mı yaptırdınız? Fiyat ve aldığınız veriler nedir, bilgi verebilir misiniz?

Çevrimdışı azraili4402

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;482357
"Garanti bozulmuyor" lafı tamamen yazılımdan para kazananların lafıdır ve gerçekliği yoktur. Servis bir şekilde araçta yazılım olduğunu anlarsa araç direkt olarak garanti dışı kalır. Ha bu çok olası bir durum değildir, o ayrı.

Daha önce de yazdığım gibi 105 hp TDI motorlarda 140 hp güç alınabiliyor. Ancak arkadaşınız 260 km. hızı nerde görmüş çok nerak ettim. Düz yolda olnadığına eminim, hatta yokuş aşağı bile mümkün görmüyorum. Bir ihtimal, o da bir ihtimal dyno testi yapılırken dyno üzerinde görmüş olabilir.

Yaptigi Yer "EcuFast" Garanti bozmaz dedi,Garanti dısı kalmamasi icin bi fikriniz varmıdır?

700TL 1 kişi getirirsen 600TL miş.Düsünuyorum şuan icin,1.6TDI 140PS çok fazla değilmi.motor ve dsg'Ye zarari vardmıdır mesela yazilim yaptik 1500km boyinca sürekli Performanslı kullansam Zararı varmıdır. superb le bmw 730 u ģeçmek ayrı bi,Hava katar...