škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Chiptuning 1.6 TDI 105 PS yaptıranlar ve deneyimleri

devrimecz · 198 · 102808

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adanur61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;487483
Ömer Bey; bahsettiğiniz Audi 2.0 TDI stock değerleri 177 beygir, 380 tork olanı, değil mi?

BMW ise 5.20 Efficient Dynamics diye tahmin ediyorum; yani 170 beygir ve 250 tork, değil mi?

Yol tutuş konusunda objektif bir değerlendirme ancak bahsekonu araçların "skidpad" değerlerini bilerek olabilir. Ancak, Superb için mevcut bir skidpad değerini ben yıllardır bulamadım, bu nedenle bu konuda objektif bir veri ekleyemiyorum...

1-2 yıl önce Superb, Passat B7 ve S60 üçlüsü için bir test yapılmıştı. Sözkonusu testte yol tutuş konusunda referans kabul edilen testlerden olan "geyik testi" de vardı. Bu araçlar içinde Superb "açık ara" en kötüsüydü.

Superb yol tutuşu çok kötü olan bir araç değil, kabul etmek lazım. Ancak yol tutuşu referans gösterilebilecek bir araç da hiç değil; en iyi ihtimalle "ortalama" denebilir.

Evet araçlar aynı. Fakat audi yi kullandınız mı bilmiyorum. Ben hemen hemen her gün kullanıyorum. Kardeşimde var. Performans konusunda hiç memnun değil. Tabiki 2000 cc olması fark oluşturur ama 120 den sonra bildiğiniz at arabası. 180 e kadar 1600 cc gibi.  
Dağ yollarında beni geçebilecek kadar hızlanamadığı için geçemedi. Yani superb zaten son limitlerde gittiği için yapacak birşeyi yok. Ben testlerden ziyade tecrübelerimle konuşuyorum. İstanbul da evimizden ana yola bağlanmak için bir viraj dönüyoruz. Audi ile 60 la girip 80 le çıkıyorum. Superble 80 le girip 100 le çıktım. Sadece şöför fonksiyonu olsa audi ile daha hızlı girip çıkmam gerekmezmiydi.

Bmw ile kalkış yapmıştık. Aynı arabayla 90-100 e kadar superb önde gidiyor. Sonra bmw yetişmeye başlıyor. Son hızlarda fark atıyor. Ama malum köy arası yollarda top speed in hiç önemi yok.

Vw kullanan arkadaşlarımda bmw kullanan arkadaşlarımda audi kullanan arkadaşlarımda aracımın gerçekten çok iyi yol tuttuğunu söylediler. Mutlaka lastik faktörüde etkili. Ama superb in her tekerleğindeki bağlantı noktalarına baktınız mı hiç?

Bugüne kadar carisma 125 hp,octavia 1.6 fsı, ml 320 cdı 270 hp 700 tork(yazılımlı), e 200 k 184 hp, 520d m 177 hp, a3 1.4 tsı 122 hp, vw passat variant 1.6 tdı, evo 8 350 hp gibi araçlarım oldu. Fakat evo yu saymıyorum en sağlam yol tutan arabam superb dir.

Çevrimdışı azraili4402

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
En iyi firma neresidir?Kaç ps kaç tork en sağlıklıdır.Araçda olası sorun çıkarma ihtimali varmı?

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azraili4402;505495
En iyi firma neresidir?Kaç ps kaç tork en sağlıklıdır.Araçda olası sorun çıkarma ihtimali varmı?

RSA,Dr.Ecu,Ecufast bunlar iyi firmalar. Ben Dr. Ecu'da yaptırdım. 130HP, 310 tork'a yakın değerler elde ediliyor. Üstü mekaniksel sorunlar doğurabilir (otomatik ise tork değeri biraz daha düşük olmalı). Düzgün kullanılırsa hiçbir sorun çıkmaz. Bu yazılım olmayan araç içinde geçerli. Bilinçli kullanılırsa sorun yaşamazsınız.

Çevrimdışı azraili4402

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: deathbomb;506026
RSA,Dr.Ecu,Ecufast bunlar iyi firmalar. Ben Dr. Ecu'da yaptırdım. 130HP, 310 tork'a yakın değerler elde ediliyor. Üstü mekaniksel sorunlar doğurabilir (otomatik ise tork değeri biraz daha düşük olmalı). Düzgün kullanılırsa hiçbir sorun çıkmaz. Bu yazılım olmayan araç içinde geçerli. Bilinçli kullanılırsa sorun yaşamazsınız.

Mesela Performans'da eskisine göre nasıl bi etkisi var?

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azraili4402;506204
Mesela Performans'da eskisine göre nasıl bi etkisi var?

Ben hantallığını gidermek için yaptırdım ve farkını hissediyorum. Araç eskisine göre daha az yoruluyor. Ara vitesler daha seri. Gazlayınca sağlam gidiyor. Etkisi olumlu. Sakin sürüşlerde yakıt ekonomisi bile yapıyor.

Çevrimdışı azraili4402

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: deathbomb;506225
Ben hantallığını gidermek için yaptırdım ve farkını hissediyorum. Araç eskisine göre daha az yoruluyor. Ara vitesler daha seri. Gazlayınca sağlam gidiyor. Etkisi olumlu. Sakin sürüşlerde yakıt ekonomisi bile yapıyor.

Performansı Hani araç gibi Şuan acaba?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadasimin a1 e yaptirdik. 140-145hp civari birsey oldu (dsg) cupra kovaliyor

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;506293

Ne gerek var böyle şeylere bak bana takıyosun atiker tüpü 85 e cupra beni kovalıyo[emoji23]

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;506294
Ne gerek var böyle şeylere bak bana takıyosun atiker tüpü 85 e cupra beni kovalıyo[emoji23]

Alemsin :D hakli misin? Haklisin. Hemde sonuna kadar

Çevrimdışı azraili4402

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;506293

Superb de passat 140ps kovalarmı!!!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azraili4402;506298
Superb de passat 140ps kovalarmı!!!

Inanmak lazim

Çevrimdışı azraili4402

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;506299
Inanmak lazim

Yazılımlı superb abi kovalar ya...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya şimdi kovalamak çok geniş bir tanım.Bende 1.4 tdı ile yeri geliyo supersport kovalıyorum:)

1.6 tdı ile cupra,gtı kovalamak için hard bir yazılım gerek.Megachips'in yaptığı bir polo var stock turbo serp dynoda 190hp veriyor.O cupra ile kafar burun gidiyor.Büyük turbolu 1.6 tdı lar çok rahat geçiyor zaten.

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azraili4402;506302
Yazılımlı superb abi kovalar ya...

Nasıl kovalasın? Biri 2.0 biri 1.6 . Stock 140 passatın yazılımlı (1.6 tdi 105) 140 passatı ayırdıgını gözümle gördüm.