škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fren'de Problem

mszgn · 11 · 4206

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mszgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar havalar soğğuduğundan bu yana biraz problem yaşıyorum. frenlerde sıkıntı var bazen bastığımda abs devreye giriyormuş gibi ses geliyor ve fren ayağımın altından vuruyor. daha 1 ay önce ustaya gösterdim ancak bişey olmadığını söyledi.Hafif virajlarda direksiyonu döndürürken basarsam daha çok hissettiriyor.Bunun nedeni ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lastikleriniz bitmiş olaiblir mi acaba?

Çevrimdışı mszgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Lastikler çok kötü değil, acaba diyorum soğukta lastikler sertleştiği için yapar mı?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
muhtemelen lastikle alakalı bir durumdur diye düşünüyorum. malum havalar soğuk yerler ıslak. eğer kışlık lastik kullanmıyorsanız +7 derecenin altındaki sıcaklıklarda lastiklerinizin hamuru sertleşir ve yolu kavrayamaz.

Çevrimdışı mszgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tam olarak sorunumda bu galiba malum ankara havası. Kış lastiğide olmayınca.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ankaradaysanız şartların ne olduğunu çok iyi biliyorum. ben kış lastikleriyle bile tatmin olmuyorm çünkü. kullandığınız yazlık lastiğin belki su tahliyesi çok iyi değildir sonuçta yazlık kullanım için üretilmiştir, bu da ıslak zeminde jilet gibi kaydırır. zira hamuru da çok sertleşiyor olaiblir. bana lastikten ötürü gibi geliyor problem.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
normal şartlarda bile lastik ömrü 2 yılı geçince  gidiş, frenleme vs değişmeye başlar. lastik sertleşmeye yüz tuttuğu için
 tutunma azalır dişler nekadar iyi durumda görünsede farketmez.
 bu konuda en kötü pirellidir dişlere bakarsınız 5 mm civarıdır ama size güvenli hizmet etmemeye başlar
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yerler inanılmaz kirli Ankara'da, gece ve sabahlarıda nem yere düşünce 20 km hızda bile ABS devreye giriyor. En kral kış lastiği bile bu nalet zeminde pek bi işe yaramıyo.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ve tam emin değilim ama birisinden duymuştum sanırım abs nin çok çalışması sistemdeki arızaların en büyük nedenlerinden biriymiş. yokuş aşağı kaygan zeminde abs devreye girince biçok kez ya limit fren yapıyorum ya da yol boşsa frenden ayağımı çekip iniyorum

Çevrimdışı mszgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ozaman abs nin  çalışmaması için gerekli bütün koşulları sağlamak lazım bu kış arabayı fazla kullanmadığımdan kışlık lastik almadım ama seneye mutlaka şart oldu.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynen öyle. güzel bir kışlık lastik şart