škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir türlü geçmeyen cam buharı, yardım!

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2011 model fabia aldım dün. Aracı aldık dönüşte bir yağmur ve soğuk. Derken buğu başladı klimayı sıcağa getirip cama verdik biraz açılır gibi oldu ama ne yaptıysak buğu açılmadı. Yani yolu berbat bir görüş ile tamamladık ama inanın çok can sıktı. Forumlara baktın fabialarda bu sıkıntıyı yaşayanlar gördüm. Sizden acil yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hiç başıma gelmedi, yapacağın 2 şey var, dahili sirkülasyon düğmesi aktif olmayacak, yani dışarıdan içeri hep taze hava gelecek (yani lambası yanmayacak). Bir de camların içeriden temiz olacak  ;)

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;455925
Hiç başıma gelmedi, yapacağın 2 şey var, dahili sirkülasyon düğmesi aktif olmayacak, yani dışarıdan içeri hep taze hava gelecek (yani lambası yanmayacak). Bir de camların içeriden temiz olacak  ;)

resime göre aynı kasa araç kullanıyoruz. arabayı bakım için servise bırakmıştık. satışdan önce bakım yaptıralım dedik. orada temizlik yapmışlar. camı kirli bez ile silinince bu durum olur mu diye aklıma geliyor şimdi. cam sil ve temiz bez ile temizlik yapsam faydalı olur mu acaba?
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2014, 16:02:42 Gönderen: elektron52 »

Çevrimdışı pandoid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Birde aynı durumda fan hızını 3. kademeye getirirsen klima devreye giriyor ve daha hızlı bir şekilde buğuyu kaldırıyor.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabaya 2 kişiden fazlası binmişse marşla beraber kalorifer düğmesini hemen açmanız  gerekli, yoksa havadaki nem kesmeye yetişemiyor kalorifer motoru...
 Sonuç olarak:
 1- camlar temiz olmalı,
 2- iç sikülasyon düğmesi kapalı olmalı,
 3- havalandırma pozisyonu ön cam buğu çözme modunda olmalı,
 4- içerisi kalabalık ise biner binmez fanı açmalı...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Camları cam-sil tarzı bir şeyle silerseniz, bir süngerle iyice ovalayıp, hatta köpürtüp ardından temiz ve pamuklu bir bezle iyice silin. En sonda da yine temiz bir bezle iyice silin.

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Umarıım iyi sonuç alırım.

Çevrimdışı karahan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cam buhari acilmiyorsa on konsolu parlatmak icin kullanılan süt denilen malzemeden kullanilmis olabilir. Ya da en kötü ihtimalle petekten antifriz kaciriyordur. Buharlanma yaptığın da tüm kapıları açıp iceriyi havalandirin 2-3 defadan sonra düzelir. Tecrübeyle sabittir :) gecmezse antifriz kacagi olması büyük ihtimal...

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;455941
Arabaya 2 kişiden fazlası binmişse marşla beraber kalorifer düğmesini hemen açmanız  gerekli, yoksa havadaki nem kesmeye yetişemiyor kalorifer motoru...
 Sonuç olarak:
 1- camlar temiz olmalı,
 2- iç sikülasyon düğmesi kapalı olmalı,
 3- havalandırma pozisyonu ön cam buğu çözme modunda olmalı,
 4- içerisi kalabalık ise biner binmez fanı açmalı...

3 -  ŞIK yanlıs bılgı sol konumda yanı cam ayak mıydı neydı onu acmamız lazım dırek cama verıncede gec acılıyor denedım ben kıtapcıktada boyle yazıyor okudum

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
en pratik çözüm yağışlı havalarda bilhassa, camı bir parmak açık bırakın derseniz ki yağmur girer ozaman cam rüzgarlığı takın derim.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2 yildir ayni model fabia kullaniyorum. Hiç başima gelmedi... çok soguk ve çok yağişli havalarda da kullandim arabayi ama hiç bir sorun yaşamadim aksine benim araba buğuyu çok az yapan bir araba diye düşünmeye başlamiştim. Buğu varsa arabayi çaliştirip klimayi açmadan motordan gelen sicak veya ilik olsun fan ayarini 4 e getirip biraz yani 25 30 sn bekleyince buğu açiliyor. Daha sonra arabanin içinin sicakliğina göre fani genelde 1 de tutuyorum ve hiç böyle bi durum yaşamadim. Belki ön cama gelen hava kanallarinda mekanik bir sikinti vardir. Bunu da kontrol et derim...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ghog;455989
3 - ŞIK yanlıs bılgı sol konumda yanı cam ayak mıydı neydı onu acmamız lazım dırek cama verıncede gec acılıyor denedım ben kıtapcıktada boyle yazıyor okudum
O zaman ayağınızdaki buğuyu çözer sadece...:) :) :)
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
zamnında oto yıkama dükkanımda bu sorun la çok karşılaştım aracın camını kesinklikle içten cam sil suyu ile yani mavi su ile silmeyin buğu yapar temz bir bez ve su ile ıslatıp sil

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam caminizi temiz bi bezle silin yada piyasada satilan bugu onleyicilerden var ben yuzme gozlugunde kullaniyorum daha iyi gibi deneyebilirsiniz. ben arabada hic karsilasmadim bu durumla ama ara sira bugu olunca fani camlara verince aciliyor hemen

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Buğu önleyici bir sprey alıp camları sildim. Dün trabzona gittik. Gündüz bir sorun yok. Akşam üzeri(sıcaklık 13 derece felan) bir yerde 5 dk durdum. Sonra aracı çalıştırdım. Fanı açmamla bir anda ön cam komple buğu oldu. Derceyi arttırıp fanı 4'e aldım. Bir türlü buğu açılmıyor. Bagajdan buğu önleyici spreyi alıp sildim. Camlar tertemiz. Neyse yola devam ediyorum on dakika sonra baktım arka cam buğulu iken biden açıldı. Bu işten birşey anlamadım gitti. Hiçbir şey yokken. durudum, beş dakika sonra arabayı çalıştırmamla on saniye içinde yol görünmez oldu. kuru mikrofiber bez ile siliyorum bana mısın demiyor. Camı buğu çözücü sprey ile siliyorum. cam tertemiz. arka cama işelm yapamama rağmen kendiliğinden o da açılıyor. Çözemedim gitti.