škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor elektroniği arıza ışığı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı atices

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sabaha aracı çalıştırdım 1 km gitmeden motor arıza ışığı 1 saniyelik periyotlar ile yanıp sönmeye başladı. Aracı durdurdum Benzine geçtim çalıştırdım.Söndü 5km kadar benzinde sürdüm yeniden lpg ye geçtim yanmadı. Bu sabah soğuğu ile lpg den kaynaklanıyor sanırım. Ama yan-sön olayının açıklaması nedir. Yanıp öylece kalmadı hatta benzine geçince söndü.

Ülkemizin kötü yolları ve benzinin pahalı olması araçlarımızı çok yoruyor. Erken ömrünü tamamlattırıyor.... :(

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ülkemizin yolları ve yakıtı çok kaliteli olmayabilir belki ama klasik bir söylemde bulunacağım yine; ''kullanıcı hatası''...
Arabadan arabaya, sürücüden sürücüye değişiyor bu durum, 2005 den beri aynı arabaya biniyorum kronik denilen arızalardan sadece ''direksiyon pompası'' piyangosu bana vurdu...
Yani LPG iyi bir usta tarafından takılmadıysa, Yakıt alımı no name istasyonlardan yapılıyorsa, özensiz kullanılıyorsa, bakım periyotları aksatılıyorsa, bakımda tüm gerekler yapılmıyor ya da yarım yamalak, kötü usta ile yapılıyorsa sorun çıkma olasılığı da artar...
Sizin arabadaki arıza ışığı için de arıza sorgusu yaptırmanız, sorunu anlamak için işe yarar bir çözüm olabilir...Kolay gelsin...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sürekli yanıyorsa yakıttan dolayı lpg yakıyor diyeceğim ama yanıp sönmesi çok iyiye işaret değil. benim de aynı hadise başıma geldi geçici bir süre önce yanıp söndü. yaklaşık bir ay kadar sorun olmadı daha sonra bir arkadaşa emanet verdiğimde subap  yakmasıyla çıkageldi. uzun zamandır lpg kullanıyorsanız kaçınılmaz bir subap yakmasıyla karşı karşıya olabilirsiniz.

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2 ay kadar önce yaşadım motor arıza lambası zaten yanıyor aracımda bide üstüne üstlük hızlıca yanıp sönmeye başladı araba gaaz yememeye başladı benzine geçince biraz toparlıyodu gaza alınca tekrar yığılıyodu noluyo felan derken çektim benzinliğe baktımki rölanti çok düşük çalışıyo ama yağ kapağını açınca sanki, nefes almış gibi rahatlıyodu araç kapatınca yine aynı bu durum 15-20 sürdü sonra gazın + kablosunu aküden çıkardım çalıştırdım bu şekilde eve geldim ertesi gün gazı taktım o günden beri bu tip bi problem yaşamadım ,diğer problemlerim açtığım konu başlığında malum

Çevrimdışı gökhan1414

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aklima gelen ilk şey sabah doyasisiyla gaz donabilir birde yakit kotu ise ondan yapar çünkü motor işareti hemen hemen genel bir Ariza benim fikrimce yakittan yapar ve sabahları mümkün olduğuncaoözellikle soğuk havalarda rolentide bir kaç dakika calisirsa daha iyi olur  yakiti mümkün olduğunca ayni yerden almanizi tavsiye ederim

Çevrimdışı fkoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atices;456012
Arkadaşlar sabaha aracı çalıştırdım 1 km gitmeden motor arıza ışığı 1 saniyelik periyotlar ile yanıp sönmeye başladı. Aracı durdurdum Benzine geçtim çalıştırdım.Söndü 5km kadar benzinde sürdüm yeniden lpg ye geçtim yanmadı. Bu sabah soğuğu ile lpg den kaynaklanıyor sanırım. Ama yan-sön olayının açıklaması nedir. Yanıp öylece kalmadı hatta benzine geçince söndü.

Ülkemizin kötü yolları ve benzinin pahalı olması araçlarımızı çok yoruyor. Erken ömrünü tamamlattırıyor.... :(

eski arabamda başıma gelmişti, devamlı yansa egr valfi diyeceğim, fakat yanıp sönmesinin sebebi katalitik konvertör olabilir.

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
vag bağlantısı sonucu egr valfi diyor ilk çare temizlemek yada temizletmek son çare yenisi ki çok pahalı

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
egr yi iptalde edeiblirsiniz ama benzinli araçlarda pek de bir faydasını görmezsiniz safi çevreyi kirletirsiniz.