škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bolero teyp [Yardım]

Sinful · 33 · 12478

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben denedim, sesi kıstığı filan yok, bir ayar filanmı var acaba?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baha, bahsettiğin denemeyi biraz evvel yaptım. Valla bendeki bolero'da söylediklerin olmadı. Yani, orta seviyeden sonra seste azalma olmadı; hatta sonuna kadar açtığımda da olmadı. Sonuçtan çok memnun kaldım, arabanın içi diskoya döndü :)... Maalesef durum bu..

Çevrimdışı ogulcandac

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dediğinizi yaptım videoya çektim özelden mesaj atarsanaız mail adresinizi size gönderebilirim seste kısma falan olmadı bası tizi hepsini en yüksek ayara getirdim kulak zarı patlayacaktı otomatik ben kıstım :-) yetkili servise götürün derim garantisi devam ediyorsa...

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben dün gece boyunca baya bir denedim ve neden yaptığını buldum, 320 kpbs mp3 dosyalarında, ses bit derinliği fazla olduğundan ve kalite yüksek olduğundan, ya sesi iyi işleyemediğinden yada hoparlörleri korumaya aldığından sesi sonuna kadar açtığımda sesi bozmamak için eşitliyor hep bir seviyede. Aynı şey auxda veya bluetoothdan müzik dinlerken olmuyor. Aslında bunu tüm bolerolar yapıyor fakat dikkat etmeniz lazım. Kaliteli mp3 veya track cd takın sonra şarkı çalarken sesi arttırın ses ilk bozulacak sonra düzelecek. Aslında sesi düzelmesi ses seviyesinin eşitlenmesiyle oluyor. Siz sesi sonuna kadar açtığınızda sesin iyi geldiğini düşünüyorsunuz ancak dikkat ettiğinizde, son ses seviyesine getirdiğiniz andaki ses şiddeti ile, 1 sn sonraki ses şiddeti bir değil sesi eşitliyor eşitlediği seviyede ortanın biraz üstü. Ha bu az bir ses mi değil ancak swing teyibi olan octaviadan duyduğum sese göre az. Az fakat daha kaliteli ses aldığımı farkettim, ses şiddeti fazla değil swinge göre ancak ses derinliği ve kalitesi daha iyiydi. Bununda nedenini teyibin yaptığı iş olarak görüyorum ve araştırmalarıma göre bu yaptığı şey Loudness özelliğiymiş, pioneer alpine teyplerde falan olan özellikmiş bu sayede yüksek ve düşük ses seviyelerinde, sesi bozmuyormuş ve kaliteyi sağlıyormuş.

Kısacası benim için bir sorun kalmadı içim rahat =) herkese teşekkürler.
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2014, 17:09:40 Gönderen: Sinful »

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun çözüldü demek; hadi gözün aydın!:fiuv:
Ayrıca, ayrıntılı açıklama için sağol.

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;456361
Sorun çözüldü demek; hadi gözün aydın!:fiuv:
Ayrıca, ayrıntılı açıklama için sağol.

Ne demek sizde sağolun.

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinful;456365
Ne demek sizde sağolun.

Sorunun çözüldüğüne sevindim. Benim de bir sıkıntım var telefonda bluetooth'dan müzik dinlemek istiyorum. Bağlanmayı müziği çalmayı başarıyorum ancak müzik yarıda duruyor, telefonda sessizce çalarken boleroda duraklıyor ve haliyle ses gelmiyor, bunun bir kolayını gösterin bir zahmet.

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haberci;456384
Sorunun çözüldüğüne sevindim. Benim de bir sıkıntım var telefonda bluetooth'dan müzik dinlemek istiyorum. Bağlanmayı müziği çalmayı başarıyorum ancak müzik yarıda duruyor, telefonda sessizce çalarken boleroda duraklıyor ve haliyle ses gelmiyor, bunun bir kolayını gösterin bir zahmet.

Zaman aşımından ötürü bluetooth bağlantısı kesiliyor olabilir veya android işletim sistemi ise arka planda çalışan uygulamarda müzik oynatıcının veya bluetooth un engelli olabilir, bluetooth ses aktarımıyla ilgil bir çok şey olabilir ama araçla ilgili değil bence telefonla ilgili gibime geliyor

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde şöyle bir sorunum var bluetoothla ilgili, ben sürekli telefon bağlı kullanıyorum ancak radyo falan dinlerken bildirim gelince telefona otomatik radyoyu değiştirip bluetootha geçiyor bolero ve sürekli oluyo teypten müzik dinleyemiyorum çok uyuz bir şey

Çevrimdışı uyarsukru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinful;456355
Ben dün gece boyunca baya bir denedim ve neden yaptığını buldum, 320 kpbs mp3 dosyalarında, ses bit derinliği fazla olduğundan ve kalite yüksek olduğundan, ya sesi iyi işleyemediğinden yada hoparlörleri korumaya aldığından sesi sonuna kadar açtığımda sesi bozmamak için eşitliyor hep bir seviyede. Aynı şey auxda veya bluetoothdan müzik dinlerken olmuyor. Aslında bunu tüm bolerolar yapıyor fakat dikkat etmeniz lazım. Kaliteli mp3 veya track cd takın sonra şarkı çalarken sesi arttırın ses ilk bozulacak sonra düzelecek. Aslında sesi düzelmesi ses seviyesinin eşitlenmesiyle oluyor. Siz sesi sonuna kadar açtığınızda sesin iyi geldiğini düşünüyorsunuz ancak dikkat ettiğinizde, son ses seviyesine getirdiğiniz andaki ses şiddeti ile, 1 sn sonraki ses şiddeti bir değil sesi eşitliyor eşitlediği seviyede ortanın biraz üstü. Ha bu az bir ses mi değil ancak swing teyibi olan octaviadan duyduğum sese göre az. Az fakat daha kaliteli ses aldığımı farkettim, ses şiddeti fazla değil swinge göre ancak ses derinliği ve kalitesi daha iyiydi. Bununda nedenini teyibin yaptığı iş olarak görüyorum ve araştırmalarıma göre bu yaptığı şey Loudness özelliğiymiş, pioneer alpine teyplerde falan olan özellikmiş bu sayede yüksek ve düşük ses seviyelerinde, sesi bozmuyormuş ve kaliteyi sağlıyormuş.

Kısacası benim için bir sorun kalmadı içim rahat =) herkese teşekkürler.

Kardeşim senin sorununu çok iyi anlıyorum. Benim a5 octi elegance da orjinal ses sistemi var. Ses kalitesi gerçekten inanılmaz. En yüksek ses seviyesinde bile mükemmel bir ses veriyor. Birkaç ay önce bir arkadaşın yeni aldığı a7 bolerolu octavia ile bir karşılaştırma yaptık. Çocuk bizim arabadaki sese hayran kaldı, kesinlikle bariz fark var.

Peki bu bariz farkın nedeni be? Bunu bende merak ediyorum açıkçası ama söylediğin bana çok mantıklı geldi. Ben CDlerimi hep media player ile Track olarak çekerim. Bunun ses kalitesini bozmadığını ve mp3 den daha kaliteli ses verdiğini düşünüyorum. Ayrıca Loudness  özelliği bizim arabalarda da var diye biliyorum

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uyarsukru;456421
Kardeşim senin sorununu çok iyi anlıyorum. Benim a5 octi elegance da orjinal ses sistemi var. Ses kalitesi gerçekten inanılmaz. En yüksek ses seviyesinde bile mükemmel bir ses veriyor. Birkaç ay önce bir arkadaşın yeni aldığı a7 bolerolu octavia ile bir karşılaştırma yaptık. Çocuk bizim arabadaki sese hayran kaldı, kesinlikle bariz fark var.

Peki bu bariz farkın nedeni be? Bunu bende merak ediyorum açıkçası ama söylediğin bana çok mantıklı geldi. Ben CDlerimi hep media player ile Track olarak çekerim. Bunun ses kalitesini bozmadığını ve mp3 den daha kaliteli ses verdiğini düşünüyorum. Ayrıca Loudness  özelliği bizim arabalarda da var diye biliyorum

Valla dostum onu bunu bilmem de arkadaşımın octaviası gerçekten iyi ses veriyor üstelik boleroda değil... Bilmiyorum belki yenilerde biraz daha kalitesiz hop falan kullanmışlardır veya başka bi şey vardır. Benim arabadaki ses kalitesiz değil fakat octaviadaki gibi de değil.. Octaviada sanki subwoofer varmış gibi.. uygun bir zamanda çıkmacılara gitcem arkadaşın octaviasının hop ile superbin hoparlörlerine bir bakacam ne fark var diye.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinful;456398
Benimde şöyle bir sorunum var bluetoothla ilgili, ben sürekli telefon bağlı kullanıyorum ancak radyo falan dinlerken bildirim gelince telefona otomatik radyoyu değiştirip bluetootha geçiyor bolero ve sürekli oluyo teypten müzik dinleyemiyorum çok uyuz bir şey

Bluetooth modülünüzün "monitor aux/mdi/a2dp" özelliğini serviste kapattırmanız gerekiyor. Bu özellik bu kanallardan gelen sesi takip ediyor ve otomatik olarak kaynağa geçiş yapıyor. O özellik aslında keşke fade in fade out gibi radyoda örneğin navigasyon komutunu sesi kısıp geri radyoda devam etse süper olurdu ama bolerodan bu kadar demek :)

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;456456
Bluetooth modülünüzün "monitor aux/mdi/a2dp" özelliğini serviste kapattırmanız gerekiyor. Bu özellik bu kanallardan gelen sesi takip ediyor ve otomatik olarak kaynağa geçiş yapıyor. O özellik aslında keşke fade in fade out gibi radyoda örneğin navigasyon komutunu sesi kısıp geri radyoda devam etse süper olurdu ama bolerodan bu kadar demek :)

Teşekkür ederim bilgi için, peki ben onu kapattırdığım zaman ben radyo dinlerken çağrı geldiğinde çalar mı ki ozman yani çağrıyı cevaplayabilir miyim ki?

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet çalıyor sadece media seslerinin geçişini kapatmış olursunuz, telefon çaldığında ses kesilir ve telefon çalar, görüşme yaparsınız.

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;456511
Evet çalıyor sadece media seslerinin geçişini kapatmış olursunuz, telefon çaldığında ses kesilir ve telefon çalar, görüşme yaparsınız.

Gerçekten iyiymiş bilgilendirme için teşekkür ederim tam istediğim şey bu.

Servise gittiğimde durumdan bahsedeceğim..