škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SUPERB mi ? OCTAVIA mı ?

mrtyl07 · 39 · 29207

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba bu guzel forumun guzel uyeleri.

Konuyu gorunce biraz onyargili (bu ne sacmalik vb) davranmis olabilirsiniz. Ama gercekten merak ediyorum forumdaki herkesin fikrini.

Arkadaslar superb D segmenti octavia C segmenti ama cogu seyleri cok yakin birbirine hatta ogrendiklerime gore octaviada yeni nesil bolero ekran varmis , renkli maxidot ekran varmis , superbte eskileri varmis. Ayrica superbte geri gorus kamerasi olmasi gerekmez miydi ? Navigasyon olmamasi D segmentine buyuk eksik degil mi bu devirde

Isıtmalı koltuklar , elektrikli koltuklar , genis ic hacim ve otomatik park asistani haric superb ve octavia birbirine yakin hiasettim sizin dusunceleriniz nelerdir ?

Ayrica reklamlarda yapilan sag on koltugu arkadaki oturan kisinin yandaki dugmeyle oynatma ozelligi turkiyede yokmus.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şuanki durumda bana Octavia daha mantıklı geliyor.Teknolojisi bence superbden daha ileri.Birde superb harbi büyük araba.İstanbulda biraz problem yaratabilir.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yukarıdakilere ek olarak,
Kullanımın % olarak fazlalığına göre tercih edilebilir.
Şehirdışı ağırlıklıysa Superb..
Şehiriçi ağırlıklıysa Octavia..

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Bunun yanında bayinin elinde kalmışsa fiyatları da birbirine çok yakın..

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;456543
Şuanki durumda bana Octavia daha mantıklı geliyor.Teknolojisi bence superbden daha ileri.Birde superb harbi büyük araba.İstanbulda biraz problem yaratabilir.

Peki passatta geri gorus kamerasi , navigasyon ve kullanisli dokunmatik teyp falan var mi ?

Passat superbten daha mı dolu ?

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Passatta opsionel olan bir çok şey SuperB de standart olarak gelir. Octavia ile SuperB karşılaştırmak ne derece doğrudur bilmiyorum SuperB SuperB'dir. İki arabayıda test ettikten sonra arasında ki farkı anlayabilirsiniz neden teki SuperB diğeri Octavia.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinful;456629
Passatta opsionel olan bir çok şey SuperB de standart olarak gelir...

Doğru bildiğimiz yanlışlardan:)

Elegance Superb ile Highline Passatı baz alırsak; Passatta ön koltuk ısıtmalar standart geliyor, Superbde ekstra para veriyorsunuz buna karşılık 4 koltuk ısıtma geliyor.Passatta deri-alacantra koltuk standart, Superbde kumaş koltuk var opsiyon listesinde deri koltuk yok şu an ama dışarıda yaptırılabilir.Passatta ekstra olarakta ambiyans aydınlatma, orj jantlı stepne, patlamaz lastik, keyless go, renkli mfa gibi özelliklerde standart.Ha arada fiyat farkı var derseniz ona da bir şey diyemem tabi ki.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;456633
Doğru bildiğimiz yanlışlardan:)

Elegance Superb ile Highline Passatı baz alırsak; Passatta ön koltuk ısıtmalar standart geliyor, Superbde ekstra para veriyorsunuz buna karşılık 4 koltuk ısıtma geliyor.Passatta deri-alacantra koltuk standart, Superbde kumaş koltuk var opsiyon listesinde deri koltuk yok şu an ama dışarıda yaptırılabilir.Passatta ekstra olarakta ambiyans aydınlatma, orj jantlı stepne, patlamaz lastik, keyless go, renkli mfa gibi özelliklerde standart.Ha arada fiyat farkı var derseniz ona da bir şey diyemem tabi ki.

işte bu passat-superb fiyat farkı ile passattaki aksesuarların ne kadarı superb e ilave edilebiliyor ona da bakmak lazım.

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Passatın Artıları :

Elektronik Park Freni

AutoHold

Bardaklığın daha kullanışlı ve daha estetik olması

Rear Asist, ACC, Renkli Yol Bilgisayarı gibi opsiyonların olması

Anahtarsız Girişin düzgün bir yerde konumlandırılması

Vites etrafındaki tuşların fazlalığı

SuperB’in Artıları :

Bixenon farın adaptif olması ( dört farklı aydınlatma modu )

Kararan yan aynaların yolcu tarafında da olması ( Passatta sadece sürücü )

Katlanır aynanın dışarıdan anahtar ile de katlanabilmesi ( Passatta sadece içeriden )

Bagajın çift yönlü açılması ve Elektonik olması

Geniş arka diz mesafesi

Geniş ve kullanışlı Bagaj özelliği

Arkadaki havalandırmaların ayrı ayrı kapılarda olması ( Passatta yan yana, kol dayamasının üzerinde )

Arka tarafta otururken kol dayaması üzerinde saati ve dış sıcaklığı görme, güzel bir görüntü.

Krom kapı kolları ambiyans aydınlatması

Kol dayaması içinde Aux girişi

Passatta sonradan açtırılan tüm özelliklerin Skodada fabrika çıkışı gelmesi ( yağmur yağdığında camların ve sunroofun kapanması, viraj farları, beyaz led plaka vs …..)

Arka far hariç kusursuz tasarım ( bana göre )

Daha az paraya daha çok donanıma sahip olma.

*forumdan alıntıdır.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinful;456645
Passatın Artıları :

Elektronik Park Freni

AutoHold

Bardaklığın daha kullanışlı ve daha estetik olması

Rear Asist, ACC, Renkli Yol Bilgisayarı gibi opsiyonların olması

Anahtarsız Girişin düzgün bir yerde konumlandırılması

Vites etrafındaki tuşların fazlalığı

SuperB’in Artıları :

Bixenon farın adaptif olması ( dört farklı aydınlatma modu )

Kararan yan aynaların yolcu tarafında da olması ( Passatta sadece sürücü )

Katlanır aynanın dışarıdan anahtar ile de katlanabilmesi ( Passatta sadece içeriden )

Bagajın çift yönlü açılması ve Elektonik olması

Geniş arka diz mesafesi

Geniş ve kullanışlı Bagaj özelliği

Arkadaki havalandırmaların ayrı ayrı kapılarda olması ( Passatta yan yana, kol dayamasının üzerinde )

Arka tarafta otururken kol dayaması üzerinde saati ve dış sıcaklığı görme, güzel bir görüntü.

Krom kapı kolları ambiyans aydınlatması

Kol dayaması içinde Aux girişi

Passatta sonradan açtırılan tüm özelliklerin Skodada fabrika çıkışı gelmesi ( yağmur yağdığında camların ve sunroofun kapanması, viraj farları, beyaz led plaka vs …..)

Arka far hariç kusursuz tasarım ( bana göre )

Daha az paraya daha çok donanıma sahip olma.

*forumdan alıntıdır.

Bu listeden tasarım ile ilgili olanları çıkarırsak daha güzel olur bence.Daha somut ve net bilgiler daha çok kişiyi aydınlatır.Ayrıca koyu renkle belirttiğim tüm özellikler 2013 model highline aracımda standart.Ayrıca bi-xenon farların adaftip olmasını ve kararan aynanın yolcu tarafında olmasını da anlamadım.

Çevrimdışı bay80

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2013 nisan ayında, octavia 1.6 tdi dsg elegance aldım, halen kullanmaktayım ve arabamdan çok memnunum. Arabamı aldıktan sonra yanılmıyorsam Temmuz ayında yeni kasa 1.6 tdi dsg superb geldi ve octavia ile arasında çok fazla bir fiyat farkı yoktu. Ben de buna istinaden biraz üzülmüştüm; biraz daha bekleyip superb almadığım için. Çünkü kim ne derse desin octavia ve superb arasında bir sınıf farkı var.
Neyse uzatmayayım, Konya Konmar Skoda bayisine bir arkadaşımla gittim ve yeni superb 1.6 tdi dsg yi test ettik;
Donanım olarak octavidan üstün,
Konfor olarak çok bir fark göremedim
İç genişlik, özellikle arka taraf tartışmaya hiç gerek yok, bu genişliği değil passat mercedes S sınıfında bile belki göremezsiniz
Gelelim performansa, octavidan inip aynı motorun yerleştirildiği superbe binince motorun bu kasaya küçük ve zevk vermediğini hissettim ( bu tamamen benim kişisel görüşlerim )

Vee halen octavia aldığım mutluyum
(Arabama bir kaç modifikasyon yaptım; ayak, iç, yan ayna altı, bagaj, plaka aydınlatması ve octavia rs aliminyun spor pedal seti gibi. Bunları da uygun bir zamanda paylaşırım)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Çok tartışılan popüler bi konu aslında,

Güncel kasada ikisi de süper ve çok hoşuma giden araçlar. Octavia'nın yan çizgileri ve arkası, SuperB'in ise yeni ön bakışları favorilerim. Genelde araçlarımızı şehir içinde kullandığımız için ben Octavia tercih ederdim herhalde.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bay80;456652
Arkadaşlar 2013 nisan ayında, octavia 1.6 tdi dsg elegance aldım, halen kullanmaktayım ve arabamdan çok memnunum. Arabamı aldıktan sonra yanılmıyorsam Temmuz ayında yeni kasa 1.6 tdi dsg superb geldi ve octavia ile arasında çok fazla bir fiyat farkı yoktu. Ben de buna istinaden biraz üzülmüştüm; biraz daha bekleyip superb almadığım için. Çünkü kim ne derse desin octavia ve superb arasında bir sınıf farkı var.
Neyse uzatmayayım, Konya Konmar Skoda bayisine bir arkadaşımla gittim ve yeni superb 1.6 tdi dsg yi test ettik;
Donanım olarak octavidan üstün,
Konfor olarak çok bir fark göremedim
İç genişlik, özellikle arka taraf tartışmaya hiç gerek yok, bu genişliği değil passat mercedes S sınıfında bile belki göremezsiniz
Gelelim performansa, octavidan inip aynı motorun yerleştirildiği superbe binince motorun bu kasaya küçük ve zevk vermediğini hissettim ( bu tamamen benim kişisel görüşlerim )

Vee halen octavia aldığım mutluyum
(Arabama bir kaç modifikasyon yaptım; ayak, iç, yan ayna altı, bagaj, plaka aydınlatması ve octavia rs aliminyun spor pedal seti gibi. Bunları da uygun bir zamanda paylaşırım)

Superb gercekten gorunus olarakta passattan daha pahali gorunuyor.

Ama superbte ambiyans aydinlatma var mi onu hic duymadim ?

Zaten octaviada jetta ile kiyaslanacak bir arac degil cünkü:

Jettaforumda hala kumandayla ayna ve camlar kapanir mı ?
Ek olarak hiz sabitleyici alinabiliniyor mu ? Gibi sorular dolaniyor.

Jettanin tek guzelligi ek navigasyom alinabilmesi

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtyl07;456665
Superb gercekten gorunus olarakta passattan daha pahali gorunuyor.

Ama superbte ambiyans aydinlatma var mi onu hic duymadim ?

Zaten octaviada jetta ile kiyaslanacak bir arac degil cünkü:

Jettaforumda hala kumandayla ayna ve camlar kapanir mı ?
Ek olarak hiz sabitleyici alinabiliniyor mu ? Gibi sorular dolaniyor.

Jettanin tek guzelligi ek navigasyom alinabilmesi

Bizim Elegance prestij pakette var..