škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SUPERB mi ? OCTAVIA mı ?

mrtyl07 · 39 · 29193

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ambiyans aydınlatma derken ayak altı ve kapılarda ki aydınlatmayı mı diyorsunuz?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değil, tavan aydınlatmasının yanında ve kapı iç kollarını aydınlatan ledler var farlar yanınca sürekli yanık kalıyor. Rahatsızlık vermeden içeriyi ambiyans aydınlatıyor:D

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;456688
Bizim Elegance prestij pakette var..

Çok merak ettim karanlikta superbinizin resmini cekip burada paylasir misiniz ?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim Octavia var:)
Superb bacanağımın..
Google_Ambiyans aydınlatma
görsellerde resim çokca var..

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;456706
Benim Octavia var:)
Superb bacanağımın..
Google_Ambiyans aydınlatma
görsellerde resim çokca var..

Cok aradim ama bulamadim bulabilirseniz paylasir misiniz :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtyl07;456710
Cok aradim ama bulamadim bulabilirseniz paylasir misiniz :)

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;456711

Kapi iclerinde aydinlatma var mi ?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer ledler kapı kollarını aydınlatıyor..

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence hiç bir zaman Octavia sahibi olan bir insan keşke superB sahibi olsaydım demez çünkü octavia'da gerçekten çok iyi bir araba superBi aratacak bir araba değil. Benim arkadaşımda Octavia var 2011 ve sürekli beraberiz bazen benim arabayla bazen onun arabasıyla dolaşıyoruz, gerçekten oda çok iyi hatta benim superB'i almam onu arabası alındıktan ve içine binip dolaştıktan günlerimizi o arabada geçirdikten sonra oldu, dedim octavia böyle ise superB nasıldır ama SuperB SuperB'dir karşılaştırmanın da bir anlamı yok zaten firma iki farklı segment / konfor / lüks için iki farklı model çıkarmış.

Trafikte hantal olduğuna katılmıyorum, eski arabam crdi vgt era'ydı (bu aracın trafikte nasıl olduğunu anlatmama gerek yok) superB 'de aynı onun gibi ben bir fark göremiyorum.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinful;456731
....
Trafikte hantal olduğuna katılmıyorum, eski arabam crdi vgt era'ydı (bu aracın trafikte nasıl olduğunu anlatmama gerek yok) superB 'de aynı onun gibi ben bir fark göremiyorum.

1.6 Tdi ise sizinki gerçekten şaşırdım şuan.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de Superb nin birkaç yıl içinde (sanırım 2015 ya da 2016) tamamen yenilenmesi bekleniyor. Böyle bir duurm varken SuperB için biraz beklemek de fayda var bence

Çevrimdışı fatih53

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
SUPER B tabiki çok donanımlı bir araç. ancak octavia da hiç fena sayılmaz. super b nin arka koltuğu hiç rahat değil. performansa gelirsek 1.6 TDİ SUPER B ÖLÜ EŞŞEK GİBİ. 1,6 tdi octavia da çok seri bir araç değil tabiki ama super b ye göre baya bir atak. SUPER B bineceksen 2,0 TDİ alacaksın. alamıyorsan benim gibi octavia bineceksin...

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;456732
1.6 Tdi ise sizinki gerçekten şaşırdım şuan.

Neden şaşırdınız ? Kullandığım era 1.5 motor 110hp 1250 kg 220 torktu, superB 1.6 motor 105 hp 250 tork, çok aşırı bir fark yok 250kg ağırlık farkı bence motor hacmi gücü ve torku ile karşılanmış trafikte bir fark göremiyorum ben hatta debriyajı falan çok iyi olduğu için daha atik.

Tabi bunlar benim görüşüm herkesin atiklik anlayışı farklı çoğu insana hantal geliyor 1.6 tdi motor yazılım falan yaptırıyorlar, ben bir sıkıntı görmüyorum açıkçası, hatta era'dan ağır olmasına rağmen era'dan az yakıyor.

Not: iki arabayı da kullandığım bildiğim için karşılaştırma yapıyorum ve kendi görüşümü söylüyorum.

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;456746
Bir de Superb nin birkaç yıl içinde (sanırım 2015 ya da 2016) tamamen yenilenmesi bekleniyor. Böyle bir duurm varken SuperB için biraz beklemek de fayda var bence

Evet bekliyorum 29 ay sonra kredi ödememde bitmiş olcak ve km hesaplarıma göre 120 bin civarında olur. Bende model yenileyecem çok fazla değer kaybetmeden. 2015 sonu yeni model çıkacak diye 2012 model olan arabayı almamazlık etmedim biliyordum yeni kasasının çıkacağını.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinful;456645

( yağmur yağdığında camların ve sunroofun kapanması,

*forumdan alıntıdır.

Bu özelliği Octavia'da açtırabiliyor muyuz? Aracım 2013 A7 elegance