škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda yeti motor arizasi

ceriza · 34 · 14367

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ceriza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 model yeti 1.2 dsg active araç almıştım ve ilk iki yıl herhangi bir sıkıntı yaşamadım. garanti süresi bittikten sonraki dönemde arabayı çalıştırdığımda motordon bir ses gelmeye başladı ve araba ısınınca ses gidiyordu. daha sonra ise arabada motor ikaz lambası yandı ve araba ilk çalıştırdığımda .
 çalışmadı ikinci kez çalıştırdığımda çalıştı. balıkesirde yaşadığım ve yetkili servis olmadığı için özel servise gittim aracın triger zinciri gevşemiş değişmesi gerekiyor dediler ve bu kilometrede böyle bir arıza normal değil dediler. aracım şuan48000 km.de. bende bursadaki yetkili servisi aradım onlarda aracı çekiciyle göndermemi söylediler. bende çekiciyle aracı gönderdim ve araç gönderirken çalışıyordu. aracı servis kontrol etti zincir kopmuş siboplar yamulmuş ve motor silindir kapağını açmamız gerekiyor dediler bende ne gerekiyorsa yapın dedim fakat sonradan düşündüğümde çalışarak gönderdiğim arabanın sibobu yamuksa zinciri kopuksa araç nasıl çalışır acaba. şuanda serviste aracım bekliyor. silindir kapağı açıldı içinde bir sıkıntı yok dediler ve yaklaşık 3500tl masraf çıkardılar.aracın bu kilometrede böyle bir arıza yapması normal mi normalse tüketicinin suçu ne sorun çıkmasın diye sıfır araç alıyosun aldığı araba üç yıl sonra arıza yapıyo ben bu işin içinden çıkamadım ve skodadan soğudum artık hayatta skodanın yanından geçmem. garanti ve iyi niyet süreside bittiği için sanırım bu ücreti ödemek zorundayım bana bu konuda yardımcı olabilecek ve akıl verebilecek arkadaşlar varmı ...teşekkür ederim.

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Araçımı satarsam dgs düşünüyorum ama bu gibi yorumları okuyunca yine manuel diyor içim... Üzücü bir durum.. Konuya hakim kişiler inşaAllah derdinize derman olabilecek şeyler yazarlar.. Geçmiş olsun..

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun 1,2 tsi lerin zincir problemi olduğu zaten biliniyor arıza yapması için belli bir km biçmek yanlış olur. bence sizin tek hatanız araçla beraber gitmemeniz, servisin siboplar yamuk zincir kopuk deyipte sonra bir şey yokmuş demesi bir anormallik. neye dayanarak kapağı sökmüş emin olmadığı halde kapak mı sökülür bence kapağın sökme takma ücretini kabul etmeyin.

Çevrimdışı ceriza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam dogru soyluyosunuzda işim sebebiyle aracla gitmeye vaktim yok ki askeri personel oldgm icin her zaman izin alamiyorum . Durum bu su an ne olcak bilemiyorum. Tesekkurler

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sadece zincirin değişim ücreti ne kadarmış bilginiz var mı

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ben garantiden henüz sadece ses yapıyorken değiştirtmiştim trigeri, sorunlu çıktı epey bir TSI o açıdan. Aslında garantisi bitse bile ücretsiz değiştirme zorunlulukları var, zira kampanya kodu yayınlandı, yurt dışında garantisi bitse bile ücretsiz yapılıyor bilinen fabrikasyon arızalar-ayıplar

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ZaHiR;456568
Araçımı satarsam dgs düşünüyorum ama bu gibi yorumları okuyunca yine manuel diyor içim... Üzücü bir durum.. Konuya hakim kişiler inşaAllah derdinize derman olabilecek şeyler yazarlar.. Geçmiş olsun..

Sıkıntı DSG' den kaynaklanmıyor ki. Triger zinciri başka DSG başka. ;)

Çevrimdışı ceriza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bana sadece zinciri degistirelim demediler ki siboptu kapak acmasiydi derken 3500 tl masraf cikardilar. Bende sikayette bulundum fakat bir sinuc alamadim hala arac serviste. O yuzden sadece zincir degisiminin fiyatini bilmiyorum. Ama 48000 km aramda boyle bir sirun  garantisi bitmis olsa bile normal degil ben bu parayi odemek istemiyorum ne yapabilirim..

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüketici sorunlarında uzmanlaşmış bir avukata danışabilirsiniz. Ama önce İrfan abinin anlattığı hususu servis müdürüyle konuşup işi güzellikle halletmeye çalışın.

Çevrimdışı ceriza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
servis müdürüyle konuştum fakat yardımcı olmadılar merkeze soracaz dediler ordanda olumlu bişey çıkmadı. hala anlayamıyorum yani tüketicinin suçu nedir burda sıfır araba almanında hiç manası yok bu durumda.

Çevrimdışı ceriza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kimsenin skoda almasini tavsiye etmiyorum. Bundan sonrada skodanin yanindan geçmem......

Çevrimdışı ceriza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kimsenin skoda almasini tavsiye etmeyeceğim ve en kisa zamanda da elimdeki skodadan kurtulacağim ve yanindan geçmeyeceğim...

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ceriza;456728
Kimsenin skoda almasini tavsiye etmeyeceğim ve en kisa zamanda da elimdeki skodadan kurtulacağim ve yanindan geçmeyeceğim...

Aslında  size karşı bu kadar kayıtsız kaldılarsa kızmakta ve  düşüncelerinizde yerden göğe kadar haklısınız.

Yine de size tavsiyem olayı   genel distribitör Yüce Oto  ya aksettirmeniz. Buradan  düzgün bir anlatım ile sonuç alamazsanız Skoda Çek Cumhuriyetine  başvurmanız. Onlar araçta bu tip bir kronik arıza var ise muhakkak size yardımcı olup gereken ücretsiz değişimi yapacaklardır.
Bence bu kadar çabuk pes etmeyip hakkınızı sonuna kadar arayınız. Göreceksiniz ki olumlu sonuç alacaksınız.

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
rıza bey sonuç ne oldu ücreti aldılar mı
aracınızın bunu yapması olağan değil fakat ses geldiğinde keşke baktırsaydınız üzerindeki motorun skodayla bi alakası yok vw nin malı sonuna kadar hakkınızı aramanızı öneririm 45000 bakımını serviste yaptırdıysanız burdan bişeyler çıkar

Çevrimdışı ceriza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için yüce otoya anlattım aynı şekilde olayları fakat 3 yıl geçtiği için iyi niyet dahil garanti süresi dolduğu için yardımcı olamayız dediler. sonuç böyle şuan TSE ye şikayet dilekçesi yazdım arabam serviste bakımı donduruldu o dilekçeyi bekliyorum sonuç ne olursa ona göre bakcaz artık.