škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yine kaza

fenomen · 79 · 17871

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun , dikkatimi çeken şey ise şahindeki hasarın daha az olduğu enteresan

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karşı tarafın, tutanakta; çarptı, çarptım, çarpıştık nasıl bir ifadesi var?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hata oranını bilemem ama suçsuzsanız karşı taraftan para talep etme hakkınız var eğer vermezse mahkemeye verip söke söke alabilirsiniz. tabiki bu durum sizin haklı olduğunuzu varsayarsak böyle. eğer siz haksızsanız karşı tarafa para ödemelisiniz. ancak şahinin sahibi tanıdığınız biriyse bilemem aranızdaki muhabbet ne olur. bir de adamdan isteyeceksiniz 1-2 milyar para adamın arabasında da var 500-1000 hasar zatena rabası ediyor 4 milyar geriye ne kaldı?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, Şahinin ana yolda olması, raporu sizin aleyhinize çevirebilir, aracınızın değer kaybını tazmin yerine Şahinciyle uzlaşmacı bir tutanak tutsanız daha kârlı olur sizin için...
 Cana gelmesin..
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Hocam geçmiş olsun.:(
Bence bir kurban falan kes herşeyden önce Hocam.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bence de para falan istemeyin bence. Cana gelmesin deyin geçin..

Yalnız bu şahincilerden bende çok dertliyim. Hani adam gibi kullananları da şahinci diye aynı kefeye koymak yanlış elbette ancak bu durum böyle maalesef. Trafik kurallarını hiçe sayan, park etmede dikkatsiz olan, trafikte kazaya sebebiyet verenler bu araçları kullanan genç apaçiler.. Rampa yukarı bana arkadan çarptı yahu gerizekalının birisi geçenlerde..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;456809
öncelikle geçmiş olsun..  
can sıkmak istemem ama ben polis olarak sonradan gelsem görsem.. hatalı sizi düşünürüm.. adam yolunda dümdüz gidiyor..  eğer siz yola çıktığınızda şahin çok uzakta değil ise.. sizin araç belli ki aniden önüne çıkmış..
tam anlamadım ama..arabam değer kaybetti diye..şahinin sahibinden mi para istemeyi düşünüyorsunuz ? .. eğer öyleyse...bence para filan talep etmeyi aklınızdan bile geçirmeyin.. zaten böyle bir hakkınız da yok.. ki adam sağlam küfür de edebilir..Kaskodan istenecek ise.. onlar da vereceklerini sanmıyorum..

tekrar geçmiş olsun..
Ben tali yoldan çıktım sağ salim zaten baktığımda araç yoktu tamda da 2.vitese atıyordum ki karşımda son surat şahin geliyor bende kımıldama yok artık vuracağını hissettim.Şahinin geldiği yer virajlı zaten virajdan düz yola çıkıyor ve daracık bir yol acaip çarptı ve araçda 5 kişilerdi.Servis resimlere bakarak dedi ki;resimlere göre kusur tamamen şahincinin dedi.Çünkü şahin benim yolumda yani ben sağda giderken o soldan geçmesi gerekirdi ve o boşluktan çekici araç bile girdi kaza sonrasında araçlar oradayken.Benim kusurum olması için yolun ortasında veya şahinin yolunda olmam gerekirdi.resimlere iyi bakarsanız olayı çözersiniz.Ben sağdan o soldan geçmesi gerekirdi benimle kafa kafaya çarpıştı benim araç o esnada durmuştu.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;456840
Hocam bence de para falan istemeyin bence. Cana gelmesin deyin geçin..

Yalnız bu şahincilerden bende çok dertliyim. Hani adam gibi kullananları da şahinci diye aynı kefeye koymak yanlış elbette ancak bu durum böyle maalesef. Trafik kurallarını hiçe sayan, park etmede dikkatsiz olan, trafikte kazaya sebebiyet verenler bu araçları kullanan genç apaçiler.. Rampa yukarı bana arkadan çarptı yahu gerizekalının birisi geçenlerde..

eyvallah Gökhan ama aracımın değeri düştü iyice,mala gelmesi tabii ki tek tesellimiz.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.

Artık ekte vereceğim dosyada ki durumlara göre değerlendiriyorlar diye biliyorum, eğer raporda karşı taraf suçunu kabul etmiyorsa sizin durumunuz sayfa6 durum 6'ya benziyor.

http://www.sbm.org.tr/view/contentFiles/content/ktt/ktt_kaza_durum_senaryolari.pdf

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;456842
Ben tali yoldan çıktım sağ salim zaten baktığımda araç yoktu tamda da 2.vitese atıyordum ki karşımda son surat şahin geliyor bende kımıldama yok artık vuracağını hissettim.Şahinin geldiği yer virajlı zaten virajdan düz yola çıkıyor ve daracık bir yol acaip çarptı ve araçda 5 kişilerdi.Servis resimlere bakarak dedi ki;resimlere göre kusur tamamen şahincinin dedi.Çünkü şahin benim yolumda yani ben sağda giderken o soldan geçmesi gerekirdi ve o boşluktan çekici araç bile girdi kaza sonrasında araçlar oradayken.Benim kusurum olması için yolun ortasında veya şahinin yolunda olmam gerekirdi.resimlere iyi bakarsanız olayı çözersiniz.Ben sağdan o soldan geçmesi gerekirdi benimle kafa kafaya çarpıştı benim araç o esnada durmuştu.

Tabi sağdan soldan geçme olayı doğru... resimlere bakınca anladığım..muhtemelen şahin hızlı geliyordu ve kazadan önceki virajı da içerden alınca toplamak için sizin şeride geçmiş.. zaten sizi görünce de direksiyonu kırmış.. resimde görülüyor.. sizde viraj olduğundan şahini görememişsiniz..yola çıkmışsınız..haliyle çarpışma olmuş..

ama adam şöyle diyebilir... ben şeritimde giderken .. tali yoldan ana yola çıktığını gördüm.. ön tarafından kurtarırım diyerek sola kaçtım.. ama araç önüme kadar geldi.. tekrar sağa kaçmaya zaman olmadı.. v.s. v.s.

neyse olmuş bitmiş..  yapacak bir şey yok..
değer kaybı için... fotoğraflar saklanırsa.. bir de araç serviste yapılırsa.. değer kaybının olacağını sanmıyorum.. hasar kaydı yüksek görünür ama.. serviste yapıldığı için herkes bunu anlar.. sıkıntı olmaz kanımca..

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oncelikl gcmis olsun.

Teemiz 3500_4000 hasariniz var. Sahinde 500_700 civarinda olur.

Kazaya gelirsek enaz %50 kusuru size yazarlar bu kesin. Para isteme ise eger soylerseniz ve verirse kar sayin. Vermezse mahkemeye vermeniz gerekir. Bu durumda tanisikliktan dolayi darginlik sebebi olur. Ben sahinci olsam size para verirmiyim. Hayir vermem neden sigorta yaptiriyorum o zaman.

fabialife

• Ziyaretçi
geçmiş olsun Hocam, Allah beterinden saklasın.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen sene zor geçti hocam senin, bu seneye de sıkıntılı başladın. Allah beterinden saklasın ne diyeyim. Kazaya gelince tutanakta yazılan ne ise ona göre bir değerlendirme yapılır. Direksiyon kilitlendi, araç kontrolümden çıktı, panikledim sola kırdım gibi ifadeler önemli.Bir arkadaşım aracıyla kendi şeridinde giderken karşı şeritten gelip aracına çarpmışlardı.Kadın önüme köpek çıktı korktum, elim ayağım bağlandı, direksiyonu kırdım demiş, raporda suçlu arkadaş çıkmıştı. Dediğim gibi tutanak önemli. Aracın değeri düşüyor diye fazla para talep etsen bile bu zamanda o parayı verecek bir avuç insan var sokakta kimse kusura bakmasın. Verecek olan da şahin e binmez.Eğri oturup doğru konuşalım. Olan arabaya olsun takmayasın kafana. Sen iyi misin esas??

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.Cana geleceğine mala gelsin Kaza konusunda yorum yapmayacağım.

Ancak aracı eğer serviste yaptırırsanız  ve kendi sigortanızdan öderseniz kaput, çamurluk, tampon demiri far  panjur  gibi tüm parçaları kaskonun durumuna göre orjinali ile değiştirirler. Eskisinden farkı kalmaz ve  kayıdı harici aracın kazalı olduğunu kimse anlamaz ve gönül rahatlığı ile orijinal gibi binersiniz. Size tavsiyem kırılmamış farı da renk uyumu olmayacağından değiştirin.

Onun harici aracı karşı tarafın trafik sigortası yaptırırsa kırılmamış deforme olmuş  tüm parçalar düzeltilip boyanır. Far panjur vs. parçalar ise Tayvan vb. yan sanayi ile değişir.

Eğer aracı cebinizden yaptırırsanız; sol çamurluk boyasız göçük düzeltme ile  eski haline getirilebilir. Kaputu  düzettirip boyatarak kullanabilme şansınız oldukca çok ve tavsiyem. Diğer parçalardan kırılanları orijinaliyle değiştirip tamponu da onartmanızı öneririm. Bu şekilde de aracın sicili de temiz kalır ve aracınızın onarımı da  içinize sinerek binilecek şekilde olur.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;456814
Karşı tarafın, tutanakta; çarptı, çarptım, çarpıştık nasıl bir ifadesi var?

Büyük geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

Akif Bey'in dediklerine katılıyorum. Karşı tarafın tutanaktaki ifadesi nedir? Madem karşı taraf "Direksiyonum kilitlendi" dediyse, bu ifade tutanağa yazıldı mı?

Bu ifade tutanağa yazıldıysa ve olay bize anlattığınız gibi olduysa ("sokaktan çıktım, şahin çok hızlıydı, benim şeridime girip çarptı") size kusur yazılmaması lazım.