škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yine kaza

fenomen · 79 · 17872

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;456837
Hocam geçmiş olsun.:(
Bence bir kurban falan kes herşeyden önce Hocam.

Evet önce aile reisinin kaybı, şimdi de bu.. Nazara gelmişsiniz; kurban ister..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar sanırım benim yolumda olduğumu gözardı ediyorsunuz zira ben tam yolumda yani kendi yolumdayım şahin benim yolumda zaten servis de karşı tarafın olduğunu söyledi.zırnık kabahatim olduğunu düşünmüyorum.ben yoldan çıktım ve şeridime geçtim eleman tamamen benim şeridimde yani sol taraf boş dururken geldi bana çarptı ki servis sahibi de aynen öyle dedi ama son kararı expertiz verecek.Ayrıca google maps den de aracın çarpışma durumunu görülebiliyormuş servis elemanı söyledi onun yalancısıyım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun hocam Allah beterini ve tekrarını yaşatmasın.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hocam geçmiş olsun yaa, kara bulutlar dolaşıyor üzerinizde.

Yine bununla geçmiş olsun diyelim ama can sıkıcı tabi. Vatandaşın dediği kilitlenme olayı da doğru olabilir, kuş serisinin toplatılması lazım artık piyasadan.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şahinin, yolun solundan gittiğini hesaba katmadım...raporu heyecanla bekliyoruz...
 -bu arada- ne güzel bir yerde yaşıyorsunuz...tadını çıkarın...
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2014, 09:00:08 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;456850
Geçmiş olsun.

Artık ekte vereceğim dosyada ki durumlara göre değerlendiriyorlar diye biliyorum, eğer raporda karşı taraf suçunu kabul etmiyorsa sizin durumunuz sayfa6 durum 6'ya benziyor.

http://www.sbm.org.tr/view/contentFiles/content/ktt/ktt_kaza_durum_senaryolari.pdf

durum 10 belirtilen kazanın aynısını yapmıştım 6 ay önce ve % 50 kusuru bana verdiler. anlayamadım bi türlü. bide komisyon kararı ile verilmiş bu ve itiraz yolu kapalı. anca mahkemeye verecen falan filan.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;456811
Geçmiş olsun , dikkatimi çeken şey ise şahindeki hasarın daha az olduğu enteresan

Gözleminiz doğru. Skoda özellikle Fabia I ve Octavia A4 ten sonra yaya güvenliğini de ön planda tutup 5 yıldız alabilmek için Fabia II ve Octavia A5 lerin ön kısmını ufak bir darbede dağılıp yayaya ziyan vermemesi açısından daha yumuşak huylu yaptı. Bu sebeptendirki 2006-2007 sonrası Skodalar önden en ufak bir darbede kaput, tampon çamurluk  far vs. parçaları  bırakıyorlar.

Aynı kazayı bir Octavia A4 veya Fabia 1 ile yaparsanız tanpondaki esneme ve  baraketlerden tamponun çıkmasından başka  ile  neredeyse çok ufak boya hasarı ile atlatabilirsiniz. Buna karşı Şahin'in de radyatöre hatta panele kadar  kadar burun dağılırdı.

Çevrimdışı scinkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun.
Komisyon resimlere bakarak kusur oranını belirleyecektir. Buna göre kusur ya %100 bir tarafa ya da %50, %50 eşit olarak dağıtılır. Resimlere bakılırsa ve sokak tek yönlü değilse Şahini Kullanan şerit ihlali yapmış, dolayısıyla kusurun ona verilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Değer kaybına gelince 2 el satışta aracın değer kaybedeceği kuşkusuz. Eğer bedelin tazminini istiyorsanız öncelikle serviste araca hiç dokundurtmadan hasar tespiti yaptırmalısınız. Bu iş için  Sulh Hukuk Mahkemesine başvurmanız gerekecektir. Başvuru halinde mahkeme bir makina mühendisi ile araıc keşfe gelecek (bu aşamada aracın kaza anındaki gibi olması ve hiç bir yerine dokunulmamış olması doğru tespit yapılması açısından önemlidir. keşif sonrası hemen tamirata başlanabilir. raporun beklenilmesine gerek yoktur.) ve mühendis keşif sonrası 15 gün içerisinde araçtaki hasarın ne olduğu, hangi parçaların değişmesi gerektiği, tamir bedeli ve değer kaybının ne olduğu husunda rapor hazırlayacaktır.  Daha sonra bilirkişinin belirlediği hasar kaybı miktarı ile tespit masraflarının tahsili için karşı tarafa icra takibi başlatmanız gerekecektir. izlenmesi gereken yol budur. Ancak talep edip etmeyeceğiniz diğer sürücü ile olan yakınlık ve akrabalık derecesine göre sizin vicdan ve kaanatinize kalmıştır.  Para talep etmeniz için herhangi bir yasal engel bulunmamaktadır. Sonuç alma süreniz bulunduğunuz yerdeki mahkeme yoğunluğu ve karşı tarafın takınacağı tavra göre  değişir. forumda RAPİD üst başlığı içerisinde NAZAR DEĞDİ başlığı altında konusu geçen araç bana ait olup, bahsi geçen paranın elime geçmesi yaklaşık bir bucuk ay sürdü. Tabi bunda avukat olmam ve adli süreci iyi bilmemin de payı yüksektir. (Yanlış Anlaşılmasın Lütfen)
Tekrar geçmiş olsun dileklerimle karar sizin.....
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2014, 15:30:48 Gönderen: scinkose »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Hocam..Cana gelmesinde gerisi mühim değil.Şahin kızak fren yapınca direksiyonu kitlemiştir büyük ihtimal.Zeminde kötüye benziyor zaten.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: scinkose;457042
Öncelikle geçmiş olsun.
Komisyon resimlere bakarak kusur oranını belirleyecektir. Buna göre kusur ya %100 bir tarafa ya da %50, %50 eşit olarak dağıtılır. Resimlere bakılırsa ve sokak tek yönlü değilse Şahini Kullanan şerit ihlali yapmış, dolayısıyla kusurun ona verilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Değer kaybına gelince 2 el satışta aracın değer kaybedeceği kuşkusuz. Eğer bedelin tazminini istiyorsanız öncelikle serviste araca hiç dokundurtmadan hasar tespiti yaptırmalısınız. Bu iş için  Sulh Hukuk Mahkemesine başvurmanız gerekecektir. Başvuru halinde mahkeme bir makina mühendisi ile araıc keşfe gelecek (bu aşamada aracın kaza anındaki gibi olması ve hiç bir yerine dokunulmamış olması doğru tespit yapılması açısından önemlidir. keşif sonrası hemen tamirata başlanabilir. raporun beklenilmesine gerek yoktur.) ve mühendis keşif sonrası 15 gün içerisinde araçtaki hasarın ne olduğu, hangi parçaların değişmesi gerektiği, tamir bedeli ve değer kaybının ne olduğu husunda rapor hazırlayacaktır.  Daha sonra bilirkişinin belirlediği hasar kaybı miktarı ile tespit masraflarının tahsili için karşı tarafa icra takibi başlatmanız gerekecektir. izlenmesi gereken yol budur. Ancak talep edip etmeyeceğiniz diğer sürücü ile olan yakınlık ve akrabalık derecesine göre sizin vicdan ve kaanatinize kalmıştır.  Para talep etmeniz için herhangi bir yasal engel bulunmamaktadır. Sonuç alma süreniz bulunduğunuz yerdeki mahkeme yoğunluğu ve karşı tarafın takınacağı tavra göre  değişir. forumda RAPİD üst başlığı içerisinde NAZAR DEĞDİ başlığı altında konusu geçen araç bana ait olup, bahsi geçen paranın elime geçmesi yaklaşık bir bucuk ay sürdü. Tabi bunda avukat olmam ve adli süreci iyi bilmemin de payı yüksektir. (Yanlış Anlaşılmasın Lütfen)
Tekrar geçmiş olsun dileklerimle karar sizin.....
Karşı taraf hala kontrolsuz çıkış yaptığımı düşünüyor ve kaza tutanağına da öyle yazdı.Ama servis elemanı ne yazarsa yazsın şerit ihlali diyor ve karşı tarafın dedi.Tazminat talebi konusuna gelince kaza anında mevzuyu açtım o taraflı değil sınıf öğretmeni kendisiyle aynı okulda derse girdim ama malesef bana kazadan sonra"hocam aracı ortada göstersek olmaz mı"dedi benim sig. para almak için.Bende benim kasko durumum limit aratar dedim ayrıca benim araç değer kaybına uğrayacak bu n'olacak dedim çıt yok.Kendisine usulen tekrar söyleyeceğim vermezse de Allah'a havale edeceğim.Mahkemelerden gına geldim.

Çevrimdışı zulfikar22

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ogretmensitemiz.com/

Çevrimdışı BRS99

• VAG Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun iyi ki sizde bişey yok ama 2.el'de sıkıntı yaşıyacaksın. bence karşı taraf'tan da ücret taleb etme zaten isteyiceğin ücret adamın arabasıyla eşdeğer belki. Kaza sonuçta allah korumuş cana gelmesinde..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BRS99;457416
Geçmiş olsun iyi ki sizde bişey yok ama 2.el'de sıkıntı yaşıyacaksın. bence karşı taraf'tan da ücret taleb etme zaten isteyiceğin ücret adamın arabasıyla eşdeğer belki. Kaza sonuçta allah korumuş cana gelmesinde..

İsteme konusunu devre dışı bıraktım ama eğitimci bir arkadaş öğretmen birisi ama adam kusurunu bile kabul etmiyor birde bana araçların krokide çarpışma yeri olarak tam ortada gösterelim teklifinide ilginç buldum.Bari en azından özür beyanı olsaydı...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ikame araç istedim kaskodan benzinli araç verdiler ve clıo yada albea olur dediler bende almadım,aslında kullanmış olduğumuz aracın sınıfına göre vermeleri gerekmiyor mu?