škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Oto-Park.Com | Skoda Octavia 1.6 TDI Elegance (2013)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bay80

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;456871
Bridgestone demek ses demek..

Benim lastiklerim de Dunlop

Çevrimdışı FLAYMAN

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ya geyiklere bak şu sağ yolcu tarafında oturan beyefendi bizim octiyi italyanın en dandik alfasıyla bir tutuyor bindik biz fiat bravoya gördük İtalyanların işçiliğini eğer onlarda araba üretiyosa ben eşşeğim.sen binmeye devam et italyana eee tabi sen eşekten inip ata binersen senin gibi bir yorumcu demicem adamdan ancak bu yorumlar gelir ben arabamdan memnunum arkadaş ve bu adamların söylediği eksi diye tabir ettikleri hiç bir yoruma katılmıyorum bunlar daha berbat araba görmemiş kirvem yılbaşında 72.000 tl verip Hyundai ix35 aldı cip demiyelimde araçta cruse control yok be bizim verdiğimiz paranın hakkı bu araç ama işte bu iki arkadaş rakip firmanın adamı çıkın kötüleyin demişler yapmışlar bir video ben sizin alfanın bir videosunu yaparım arabayı yarın galeriye satarsın pazarada götürmezsin komedyen arkadaşlarım benim

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslında videoyu sonuna kadar izlerseniz her özelliğini kötülemediğini görürsünüz. amortisörlerin sesli ve rahatsız çalışması doğrudur. bir ara araç beyaz uyarı şeritlerinden geçiyor ve kamera bulanıyor. bu segment bir araçta olmaması gereken bir durum. ancak arabanın kötü olan yanı sadece ses alması ve sert amortisörleri bunlar giderilemeyecek kusurlar değil. onun dışında çok geniş tatminkar performansı olan sorunsuz dsg şanzımanlı bir sürü oyuncağı ve ince ayrıntısı olan güzel bir araç. illaki eksileri olacaktır.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bu arkadaşların testlerini zevkle izliyorum. Objektifliklerine inanıyorum, yorumlarına güveniyorum. Ancak bu testte biraz aşırıya kaçmışlar. Hele yalıtım için A segmenti ayarında yorumu uçuk olmuş. Ben 8 bin kmdir bu aracı kullanıyorum ne yaz lastiğiyle ne kış lastiğiyle ne yol sesi duydum ne lastik sesi. 80 bin tllik Corolla d4d'yi test edin, yol sesi teker sesi, mıcırların arka davlumbazda çıkardığı sesleri dinleyin ondan sonra Octavia'yı eleştirin. Süspansiyonların sesli çalıştığı doğru, torsiyon çubuğunun yol tutuşa olumsuz etkisi illa ki var ama Octavia'yı Sembolle eşdeğer tutmak kara cahillik değil de nedir? Muhtemelen test ettikleri araç arka süspansiyonu sıkıntılı olan seridendi ve17 jant olduğu için sarsıntı ve ses daha fazla geliyor olabilir. (Bilmeyen varsa ilk çıkan Octavialarda arka amortisörlerin bozuk yollarda ses ve vuruntu yapması sebebiyle garantiden arka amortisör değişimi yapıldı. Bunlardan biri de benim. Ancak benim değişim yaptırdığım servis dahi benden sonra aynı şikayetle gelenlere böyle birşeyin olmadığı sesin normal olduğu konusunda ısrar ederek amortisör değişimi yapmak istememiştir.  Forumlardan okuduğum kadarıyla genel servis politikası bu yöndeydi.) Bu forumu ve başka Octavia forumlarını başından beri takip ediyorum, yol ve lastik sesinden şikayet eden hiç duymadım. Rüzgar sesi olduğu doğru. Süspansiyonların sert olduğu doğru. Ancak Octavia tam bağımsız süspansiyonlu eski Focusuma göre hem daha sessiz hem de daha konforlu. Yol tutuş olarak söyledikleri ise kısmen doğru. Ama biz bu aracı aile aracı olarak ekonomik kullanımı için alıyoruz. Öyle kontra vereyim de kıçını attırayım diye bir düşüncemiz yok. Sonuç olarak sınıfında f/p bakımından en iyi araç bence. Bir de videoda yol sesi, lastik sesi duyulurken motor sesinin duyulmadığını söylüyorlar. Test edilen araç dizel, duyulacaksa dizel motorun sesi duyulmalı. Motor sesi duyulmuyor ancak yandan geçen taksinin 3000 d/d ile seyrettiğini muhteşem duyularıyla duyuyorlar. Burada bir mantıksızlık var. Aracın motor sesi duyulmazken dışarıdan gelen seslere takmışlar. Ben kapıyı kapattığım an dışarıyla ilişkim kesiliyor. 6 aylık kızım avazı çıktığı kadar ağlıyor. Dışarı gram ses gelmiyor. Aynı şekilde uyuduğunda da dışarıdan kamyon geçse uyanmıyor. Kim ne derse desin bu araç C segmentinin en sessiz araçlarından biridir. Yalıtım konusundaki tek sıkıntısı bence yüksek süratte rüzgar sesidir.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A5 kasa araç var benim ve A7 kasa çıkar çıkmaz gittim denedim. Hatta 2-3 seferde arkadaşlar için gidip denedik. Süspansiyon konusu A5'te de aynıydı bunda da aynı. Biraz sert. Ama yalıtım olayına kesinlikle katılmıyorum. Bariz bir şekilde A7 kasanın izolasyonu daha iyi. Motor sesi hiç duymuyorsun zaten, yol seside lastiğe göre değişir ama A7'de daha iyi geldi bana kullandığım kadarıyla.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bay80;456874
Benim lastiklerim de Dunlop

Ben aynı arabada bridgestone ve michelin kullandım.
bridgestone 1 yıl sonunda sertleşip acayip ses ypmaya başladı..
Ama acayip sağlam, değiştirdiğimde 60.000km deydi, halen 5.5 mm diş derinliği vardı. 2 yıldır michelin kullanıyorum bridgestone göre sessiz, ama o kadar dayanıklı değil..
Umarım lastiğiniz 1 yıl sonra sertleşip ses yapmaya başlamaz..
Ben yol sesi için yalıtım yaptım, lastik değiştirdim. Şu an yalıtımı Superb den iyi ya da aynı. Rüzgar sesine çözüm yok..

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rakip firma çıkın kötüleyin demiş falan diyorsunuzda aracı kullanan arkadaşında A5 kasa octaviası var,aynı zamanda BMW M5 i var,birde Clio RS vardı o ne oldu bilmiyorum..

Geçen mesajımda dediğim şey yine aynı,kim olsa arabasına laf atılmasını istemez :)

Ülkemizde bu işler gelişmiyor,bu gidişle gelişmeyecek.. Vay efendim benim arabama nasıl böyle der mantığıyla hiç bir şey yürümüyor,yürümeyecek malesef..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;456905
A5 kasa araç var benim ve A7 kasa çıkar çıkmaz gittim denedim. Hatta 2-3 seferde arkadaşlar için gidip denedik. Süspansiyon konusu A5'te de aynıydı bunda da aynı. Biraz sert. Ama yalıtım olayına kesinlikle katılmıyorum. Bariz bir şekilde A7 kasanın izolasyonu daha iyi. Motor sesi hiç duymuyorsun zaten, yol seside lastiğe göre değişir ama A7'de daha iyi geldi bana kullandığım kadarıyla.

Emin olun motor sesi duymuyorsanız yol sesi daha fazla olduğu içindir.
Yalıtım öncesi yol sesinden dolayı 2500 devire kadar motor sesi duymuyordum.
Şimdi rölantide 1300 devirde dahi duyuyorum.

Çevrimdışı fkoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, evet süspansiyonları sert. Onun haricinde bir sıkıntı görmedim.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;456909
Rakip firma çıkın kötüleyin demiş falan diyorsunuzda aracı kullanan arkadaşında A5 kasa octaviası var,aynı zamanda BMW M5 i var,birde Clio RS vardı o ne oldu bilmiyorum..

Geçen mesajımda dediğim şey yine aynı,kim olsa arabasına laf atılmasını istemez :)

Ülkemizde bu işler gelişmiyor,bu gidişle gelişmeyecek.. Vay efendim benim arabama nasıl böyle der mantığıyla hiç bir şey yürümüyor,yürümeyecek malesef..

Can, ben eleştiririm; soğuklarda süspansiyondan ses geliyor, aracım rüzgar ve yol sesi alıyor.. Zorlayınca arkadan bırakıyor. Yalıtımla yol sesini çözdüm, diğerleri devam.
Haricinde söylenecek sözüm yok..

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;456910
Emin olun motor sesi duymuyorsanız yol sesi daha fazla olduğu içindir.
Yalıtım öncesi yol sesinden dolayı 2500 devire kadar motor sesi duymuyordum.
Şimdi rölantide 1300 devirde dahi duyuyorum.
Ben kullandığımda ne motor ne yol sesi geldi :) Onu demek istedim.
Alıntı yapılan: Akif Hoca;456912
Can, ben eleştiririm; soğuklarda süspansiyondan ses geliyor, aracım rüzgar ve yol sesi alıyor.. Zorlayınca arkadan bırakıyor. Yalıtımla yol sesini çözdüm, diğerleri devam.
Soğuk havalarda dediğiniz gibi gacır gucur ses eksik olmuyor kasislerden falan geçerken. Rüzgar ve yol sesi alıyor. Yumuşak hamurlu lastik kullanınca azalıyor ama onunda ömrü kısa oluyor bozuk yollarda gidince.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2014, 23:17:06 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
rüzgar sesi var belli hızlarda olan  ayna kaynaklı.
yol sesi yalıtımdan  çözmek için epey emek istiyor
süspansiyon sert araba yatmasın ve arkayı bırakmasın diye...
benim a5 te bunları sorunlar listesine ekledim başka göremedim belki kriterler yada beklentiler kişisel olduğu içi tatmin olup olmamak ta ondan kaynalıdır.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;456912

İşte bu lazım abi.. Sonuçta kul yapımı teneke bunlar. Neden laf söyletmiyoruz ki ? Yani bu araba C sınıfı bir sedan,esp dışında güvenecek hiç bir şey yok,adam zaten bu arabayla viraja 130 la gir dememiş,zaten bunu videoda da söylüyor,bu arabayla bu hareketleri yapmazsın ama mecbur kalınca atıyor arkayı,ama yine esp kurtarıyor diyor,kötü bir şey demiyor ki.. Bana sorduklarında Polo yol tutmuyor kendini bırakıyor diyorum,bunu demek neden bu kadar zor ?
Biri olumsuz tek eleştri yaptığında bu adamlar başkasının uşağı demek çok basit,insanları karalamak çok çok kolay.. Yapmayın etmeyin yazıktır...

Ben 4 senedir Passata biniyorum,onda da rüzgar sesi var,o da sert viraja girişlerde arkayı bırakıyor,o da sert lastiklerle yol sesi alıyor,bir düşük sınıf Octide bunların olması hiç enteresan değil bence,olması gereken bu,bunlar olmasa zaten o araba 70 bin tl olmazdı,100.000 tl olurdu,sizde kusursuz bir arabaya binmiş olurdunuz.. Ki 300.000 TL verilip alınan M5 bile bir süre sonra gacır gucur plastik sesi yapmaya başlıyorsa kimse benim arabam kusursuz demesin..

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu araçta greentech crdi tdi motor var. Eski kasadaki motora göre hem daha sessiz hem de daha az titreşimle çalışıyor. Rölantideyken dahi fark ediyor. Hem içeriden hem dışarıdan çok daha sessiz. Bundan 1 yıl önce Plazada 2. El 2010 1.4 tsi dsgyi test etmiştim. Araç çok hoşuma gitti. Almaya niyetlendim. Aracımı satamadan o araç satıldı. O ara A5 kasa dizel dsg test aracı vardı. Onu da test ettim. Ancak tsidan sonra hem gürültülü hem de çok hantal geldi bana.  Sonrasında A7 çıkınca ikisinide unutturdu bana.