škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 Tdi Yağ seçimi

garaser · 40 · 45748

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brkdmr38;526192
Tekrar konu açmaya gerek görmedim 1.4 TDi aracımın yağ bakımını kilometresi dolmadan yilda bir yaptırıyorum. Geçen yıl mobil 1 5-30 Esp Formula koydurdum memnunum ancak heryil degistirdigimden castrol 5-30 koydurmayi düşünüyorum. Nasil olur?

Yağı Mobil Esp den Castrole çevirmek büyük hata olacaktır Castrol eksilir birde her yıl koyduğunuz yağın markasını mı değiştiriyorsunuz anlayamadım ?Ne isim yapmış şu castrol reklamı iyi tercih sizin tabi..
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2015, 00:08:44 Gönderen: trio »

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;457451
Ben mobil 5-30 esp kullanıyorum.Gayet memnunum.Ustam piyasadaki en iyi yağlardan biri diyor.Yağ eksiltme falanda hiç yok.Motul'u da genelde 180lik TSI kullanıcıları kullanıyor, geç ısınıyor ve yağ yakma sorununu azaltıyor diye.

Motul çok kaliteli bir yağdır 101 lik fabialarda yağ eksiltmeyi azaltır çok yaksa bile sürekli kullanımda tamamen bitirir. 180 lik tsı scrocco vs kullanıcıları çözmüş olayı aklın yolu bir ayrıca Motul çok pahalı diyorlar 5 litre olarak satılıyor 5w40 %100 tam sentetik yağını geçen hafta 110 tl den aldım..

Çevrimdışı murat08

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
mobil den vazgeçmeyin bence ben trabzon  yetkili servisinde yağ bakımı yaptırırken total in yağını koydular anlam da veremedim total e gelene kadar mobil castrol dururken total ne ayak dedim kendimce servisten servise değişiyo demekki yağ, hangisini ucuza getiriyolarsa onu kullanıyolar demek ama yağı siz alacaksanız mobil 5-30 kullanın eksiltme filan yapmaz yağ yakmıyosa aracınız :)

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brkdmr38;526192
Tekrar konu açmaya gerek görmedim 1.4 TDi aracımın yağ bakımını kilometresi dolmadan yilda bir yaptırıyorum. Geçen yıl mobil 1 5-30 Esp Formula koydurdum memnunum ancak heryil degistirdigimden castrol 5-30 koydurmayi düşünüyorum. Nasil olur?

Aracım 1.6 TDİ Yeti 7750 km de bugün yıl dolduğu için ilk bakımı yapıldı. Servis Castrol Edge 5W/30 kullanıyor. Bilindiği üzere araçlarımızın bakım periyotları 15.000 km ve ya yıl dolduğunda ben ilk fabrikasyon yağını sık sık kontrol ettiğimde hiç eksilme ve yağın özelliklerinde bozulma yoktu. Castrol 5W/30 kullanabilirsiniz. 4.3 lt 191 TL

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar özel serviste değişti yağ castrol  magnetece 10/40 koydu herhalde beni kandirdiğini düşünüyorum.herkeslere teşekkür ediyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;528440
Arkadaşlar özel serviste değişti yağ castrol  magnetece 10/40 koydu herhalde beni kandirdiğini düşünüyorum.herkeslere teşekkür ediyorum.

Bence kesinlikle Castrol kullanmayın çünki kendisi yağ üreticisi değil fason yaptırıyor yağı. Ama PETRONAS'ı tavsiye ediyorum 5/30 kullanacaksanız 5000AV VW Motorları için özel, 5/40 kullanacaksanız 3000 serisi, 10/40 kullanmayın yarı sentetik bir yağ ve motorunuz onu kullanacak kadar daha km yapmamış

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;528453
Bence kesinlikle Castrol kullanmayın çünki kendisi yağ üreticisi değil fason yaptırıyor yağı. Ama PETRONAS'ı tavsiye ediyorum 5/30 kullanacaksanız 5000AV VW Motorları için özel, 5/40 kullanacaksanız 3000 serisi, 10/40 kullanmayın yarı sentetik bir yağ ve motorunuz onu kullanacak kadar daha km yapmamış

Aynen katiliyorum castrol ü tebrik etmek lazım ne isim yapmış gerçekten Motul gibi Petronas gibi kaliteli yağlar var Motul sentetik yağın mucidi yurt dışı üretiliyor direk distiribütörüyle görüştüm adamlar yağı ayağa düşürmüyor yazıp duruyorum kimse dinlemiyor daha da yağ konusunsa yazmayacağım ismi dünyada tavan yapmış ama Türkiye de bilinmiyor diye kimse dinlemiyor bile castrol çok iyi yağ hiç eksiltmez fabia daha iyi ama herkez clio alır gibi
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2015, 08:34:29 Gönderen: trio »

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;528453

Castrolün yağını kim yapıyor?. Petronasın yağını kim yapıyor?.;)

Alıntı yapılan: trio;528455
Aynen katiliyorum castrol ü tebrik etmek lazım ne isim yapmış gerçekten Motul gibi Petronas gibi kaliteli yağlar var Motul sentetik yağın mucidi yurt dışı üretiliyor direk distiribütörüyle görüştüm adamlar yağı ayağa düşürmüyor yazıp duruyorum kimse dinlemiyor daha da yağ konusunsa yazmayacağım ismi dünyada tavan yapmış ama Türkiye de bilinmiyor diye kimse dinlemiyor bile castrol çok iyi yağ hiç eksiltmez fabia daha iyi ama herkez clio alır gibi

Madeni yağ sektöründe çalışmasaydım yazdıklarınıza inanırdım. kendi arabama ilk önce magnatec 5/30 koyuldu eksiltme yaptı, dedim castrol yaramaz hatta motorun içini çamur yapıyor falan dediler. Daha sonra madeni yağ sektörüne girince işin rengi değişti. Viskozitenin önemli olmadığını önemli olanın üreticini istediği şartın karşılanması gerekli olduğunu öğrendim. Fsi için baktım 504 kodlu şartları sağlayan yağ kullanılmalı,magnatec ise 502 kodlu şartı sağlıyor mineral bazlı yağ,504 kodlu şartı sağlayan edge serisi sentetik bazlı yağ.Şimdi ben uygun yağ koymadığım için yağ eksiltmişse bu yağın kötü olduğu anlamına gelir?.

İsterseniz bu linki inceleyin. http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=30456

MARKA FANATİKLİĞİNİ BIRAKIN MOBİL,SHELL,CASTROL HANGİSİNİ İSTERSENİZ ONU KULLANIN.:dede:

NOT: castrol de çalışmıyorum, reklam parası almıyorum(aslında almam lazım şu an işsizim:D)

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;528270
Yağı Mobil Esp den Castrole çevirmek büyük hata olacaktır Castrol eksilir birde her yıl koyduğunuz yağın markasını mı değiştiriyorsunuz anlayamadım ?Ne isim yapmış şu castrol reklamı iyi tercih sizin tabi..

Her yıl kmsi dolmadan değişim yapıyorum.castrolun fiyatı biraz daha uygun olduğundan her yılda 7-8 binde bir km değişim yaptığından catrol 5-30 edge koyduruyum diyorum.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kim yapıyor hocam? castrolün petronasın yağını kim yapıyor? aynı firmamı merak ettim..

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Castrol Motulden daha üstün bir yağ mıdır kalite olarak bana onu söylermisiniz gerisini bende biliyorum bende Motulde WV onaylı yağı kullanıyorum fabia için hangi yağ kullanılması gerektiği ile user guide dan göstererek resimli konu açmıştım zaten aşağıda konuyu bulabilirsiniz.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=30403

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=30771
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2015, 20:29:16 Gönderen: trio »

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;528594
Castrol Motulden daha üstün bir yağ mıdır kalite olarak bana onu söylermisiniz gerisini bende biliyorum bende Motulde WV onaylı yağı kullanıyorum fabia için hangi yağ kullanılması gerektiği ile user guide dan göstererek resimli konu açmıştım zaten aşağıda konuyu bulabilirsiniz.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=30403

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=30771

Ben castrol motuldan kaliteli bir yağdır diye yazmadım lütfen dikkatli okuyun. Sorun her mesajınızda castrolün kalitesiz yağ olduğunu idda ediyorsunuz,ben de castrol dediğiniz gibi kalitesiz yağ olmadığını idda ediyorum ve bu iddamı verdiğim linkte kanıtıyla sunuyorum.Ben yine iddamı tekrar yazıyorum castrol, mobil, shell bunların üçüde aynı kalitede yağdır, aralarındaki performans farkı %1 i geçmez.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smyomekatronik;528598
Ben castrol motuldan kaliteli bir yağdır diye yazmadım lütfen dikkatli okuyun. Sorun her mesajınızda castrolün kalitesiz yağ olduğunu idda ediyorsunuz,ben de castrol dediğiniz gibi kalitesiz yağ olmadığını idda ediyorum ve bu iddamı verdiğim linkte kanıtıyla sunuyorum.Ben yine iddamı tekrar yazıyorum castrol, mobil, shell bunların üçüde aynı kalitede yağdır, aralarındaki performans farkı %1 i geçmez.

Bir çok kullanıcının yanlış yağ kullandığının farkındayım ve mineral değil sentetik yağ kullanmaları gerektiğini söylüyorum Castrol kötü yağ değil ama sıralama yapsam Motul Mobil Castrol olarak dizerim yağ eksilten araçların birçoğu yanlış özellikte yağ kullandıkları için, ama yağ eksilten aynı araca 10.000 km Motul bir 10.000 km de castrol koyalım Tam sentetik 5w30 wv onaylı doğru teknik özellikte bence Motul daha az eksiltir bende motul bayii değilim bu benim şahsi görüşümdür herkesin görüşünede saygı duyarım burada maksat birbirimize yardımcı olmak ben fikrimi söylerim tesbitlerimi tecrübelerimi paylaşırım faydalanmak isteyen faydalanır istemeyen faydalanmaz... Ben aynı paraya daha kalitelisi varken diğeri sırf duyulmuş marka diye onu almam.Eğer bu düşüncede biri olsaydım şuan fabia gibi kaliteli bir araca değil renaut clio yada fiat albeaya biniyor olurdum. Yurtdışı kaynaklardan Motul ü bir araştırın derim dediğim gibi 1853 te kurulmuş 1971 de tam sentetik yağı icat eden firmadır Motul...

http://kompet.com.tr/index.php?route=information/information&information_id=10
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2015, 14:27:39 Gönderen: trio »

Çevrimdışı şafak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şahsi fikrim; çok maceraya girişip kasmaya gerek yok.Mobil 1 ESP fiyat/performans açısından şu anda piyasadaki en iyi seçeneklerden birisi.
n11.com'dan oldukça hesaplı temin edebilirsiniz.