škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Eski arabamı özlüyorum ne yapmalıyım?

Sinful · 61 · 18245

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba

Öncelikle başlık çok güzin abla veya haydar dümen köşesi tarzı oldu farkındayım ama ben eski arabamı özlüyorum. Özleyeceğimi biliyordum aslında satarken ama satmak zorundaydım yeni araba almak için. Aslında ona çok nankörlük ettiğimi düşünüyorum en az 1 sene daha binerdim. Hep işte kriz gelecek fiyatlar artacak kredi faizleri artacak diye süreci hızlandırdım. SuperB'den pişman değilim evet ama eski arabam bir ayrıydı. Şimdi modelini söylediğimde hadi canım sende diyeceksiniz ama onla aramda farklı bir bağ vardı. Ehliyetimi almaya onla gittim, üniversiteye onla gittim.. Arkadaşlarımla yaşadığım anılar zaten bir yandan.. Arabanın gidişi bir yandan.. Bir araba hiç bir zaman bir insani yarı yolda bırakmaz mı ya.. Bir kere olsun ya bir kere biriyle yan yana gaza bastığımda yüzümü kara çıkarmaz mı şimdi golfler falan tokatlar oldu..

Şöyle varya motor zaten 2006 crdi tam avrupa motor ozman daha türkiyede üretimi yok.. araç bir de full donanım esp falan ne ararsan 10 hava yastığı vardı inanmazsınız. Bak anlatırken duygulanıyorum.. Güzelce 5 kollu bir jant almıştım sonra 3.5 pısmıştı H&R özel yayda, spor egzoz tonlu tatlı bir ses ve performans ah ahh hele o ses sistemim çok uğraşırdım bee amfiler kapı yalıtımları özel kablo tesisatları basslar bir şeyler ahh ahh pioneer doubledinimi ilk taktığım günü hatırlıyorum kız arkadaşımla sunroofu açıp koltukları dayayıp mükemmel ses sistemimle film izlerdik :) kargodan spoilerı aldığım ilk günü hiç unutmam daha poşeti üstündeyken hemen nasıl durcak diye bagajın üstüne koymaya çalışmıştım heycanla.. Onu en çok bağlandığım gün 2.4 190 hp honda accordu tokatladığım gündü.. kalkışta, 3 kez kalkış dediğim 4 vites çevirdim, ibre 140 gelememişti daha accord, çocuğa arabamda çip var yalanını söylemek zorunda kaldım morali düzelsin diye (bu yazıyı okursan bir gün Fatih arabamda çip yoktu kardeşim sen arkadaşa misafir geldin, moralin bozuk gitme diye öyle dedik) :), arkadaşımın 1.8 golfüyle yürürdük hep.. geçerdim kalkış roll (daha çip yok ozman) tabi o ibiza mı ne bir şey aldı tek kapılı dsg vardı geçiyordu beni kalkışta :) en çok sevdiğimse aracın her viteste yapıştırmasıydı.. çevre yolunda falan 170 - 180 giderken arkanızdan bir era gelip selektör atıp yol isterse sonra siz sağa yanaştığınızda, gaza basıp uzarsa şaşırmayın normal =)  nyse anlat anlat bitmeyecek biraz içimi dökeyim dedim onu özlüyorum sadece sattığımın gecesi arabayı sabah teslim edecem, unutmadığım ve asla unutamayacağım şey, arabanın içinde hüngür hüngür ağladığımdır, (gerçi superbi aldığım günde mutluluktan ağlamıştım :) )

Sonuç olarak SuperB le kıyaslanamaz ama bazen eski günlerde ki heyecanlarımı aramıyor değilim..

aşağıda resimleri ey gidi canavar.. :kiki:

2006 Accent Era 1.5 CRDI 140HP 300nm | 230.000 km de sattım

« Son Düzenleme: 29 Ocak 2014, 05:19:21 Gönderen: Sinful »

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah iyiliğinizi versin :) Bende çok özlerim eski aracımı, hem ilk göz ağrım olduğundan hem 6 yıl kullanmış olduğumdan bizde de vardı o duygusal bağ :) Octi'yi seviyorum ama ilkler farklı oluyor.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ah ah, yarama dokundun. 1 sene önce Superb imi sattım, attan inip eşeğe bindim :(

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Böylece duygusal bir kişi olduğunuzu öğrenmiş olduk, materyalist bir zamanda yaşarken iyi bir haber bu...
Bu arabadan Behzat başkomiserde de vardı (06BG0912), ne spinler atardı, ne yardırırdı...o bile bitti....
Artık SuperB ile kazasız-cezasız...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam sen çok yanlış yapmışsın 1.6 CRDI'dan sonra gidip 1.6 TDI Superb almakla.Performans konusunda tabi:)

Bu arada motorda yazılım mı vardı?

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim ilk aracım doğandı. Sadece hatıralarını özledim...

][/URL]

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende eski arabamızı çok özlüyorum, sattığımız adam teslim almadan motor ve şasi numarasını aldım ama o numaralarla neye ulaşabilirim bilmiyorum. Merak ediyorum nerede, ne durumda. 10 yıl kullanmıştık, emektarımızdı, çocukluğum o arabada geçti

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bi sigara yakıp mutluluklar diliyceksin abi :)

ya da yavaş yavaş superbi yapabilirsin. ben olsam en ön cam dahil cam filmi çektirirdim. bi chip tuning. öne pat pat lambalar megafon içeri navigasyonlu bi teyp. vallahi tadından yenmez superb :)

(içimde küçük bi apaçi maganda yatıyomuşş da haberim yokmuş. pat pat lamba megafon nedir ya? :D ama siyah superbim olsa yaparım)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;457830

ya da yavaş yavaş superbi yapabilirsin. ben olsam en ön cam dahil cam filmi çektirirdim. bi chip tuning. öne pat pat lambalar megafon içeri navigasyonlu bi teyp. vallahi tadından yenmez superb :)

(içimde küçük bi apaçi maganda yatıyomuşş da haberim yokmuş. pat pat lamba megafon nedir ya? :D ama siyah superbim olsa yaparım)

Çakar lamba ile megafonu bizim passata yaptıracaktımda 1500lira fiyat çektiler sessizce uzaklaştım:D:D

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dışardan tipi çok güzel bu araçların.. hala piyasası var.. bende almayı düşündüm.. içi direksiyonu vs. konforu pek yok diye vaz geçmiştim... ama gidişi gerçekten çok iyi.. vw. gurubunda öyle giden araba almak için dünya para basmak lazım.. özlemekte haklısın.. özellikle dizelini satanların çoğu pişmandır...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
ben de orta vadede bizim makinayı satıp 1-2 yaşında c sınıfı bi dizel (tdi, hdi, crdi) alsam pişmanlık yaşayacağım gibi geliyor şimdiden. Yeni crdi'ler beygiri fazla olsa da daha uysal benimkine göre.

Özlenen arabalar oluyor, Fabia htp'yi, ilk sephia'yı özlerim ben de... Ve tabi ki keratayı...

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim Yeşil ördekte arasıra aklıma gelir hüzünlenirim.Ne olursa olsun aranıyor eski arabalar.Dün peder beyle biraz baktık resimlerine özlemişiz onu.İnşallah şimdiki sahibinin de yüzünü güldürüyordur.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende 10 yıl kullandım yeşil kurbağa mı hiç sorun çıkarmadan masrafsız sattım her gördüğümde içim cız ediyor ama yeni arabamı da seviyorum

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;457830

Ya o benim içimde de yatıyorda uyanıp dışarı çıkmasına artık izin vermiyorum and içtim superbin hiç bir yerine dokunmayacağıma eradan sonra =)

Alıntı yapılan: dgn;457831
Çakar lamba ile megafonu bizim passata yaptıracaktımda 1500lira fiyat çektiler sessizce uzaklaştım:D:D

Trafikte ben uyuz oluyorum siyah megan mondeo passat hatta jetta hatta mazda bile megafon çakar polis ışığı falan dolaşıyo yol istiyo hepsini polise şikayet ediyorum (bu konuda takıntım var =) )

Alıntı yapılan: zaferhan;457843
Dışardan tipi çok güzel bu araçların.. hala piyasası var.. bende almayı düşündüm.. içi direksiyonu vs. konforu pek yok diye vaz geçmiştim... ama gidişi gerçekten çok iyi.. vw. gurubunda öyle giden araba almak için dünya para basmak lazım.. özlemekte haklısın.. özellikle dizelini satanların çoğu pişmandır...

Valla her era aynı değil benim era elektronik hidrolik direksiyondu arkadaşımda boş era vardı onun direksiyonu sadece hidrolikte baya kötüydü ama eranınki superble aynı hatta daha verimliydi diyebilirim. Mesela benim frenler 4 disk abs idi ve çok iyi tutuyordu ama standart eranın öyle değil..

Bence dizel era ömürlük ben o arabanın trigerini debriyajını falan değişitrseydim şöyle bir bakım yapsaydım 230 bin km daha yapardı üstüne =) param olsa satmazdım satılacak araba değildi, dururdu ne güzel superble yan yana..

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;457902
Bizim Yeşil ördekte arasıra aklıma gelir hüzünlenirim.Ne olursa olsun aranıyor eski arabalar.Dün peder beyle biraz baktık resimlerine özlemişiz onu.İnşallah şimdiki sahibinin de yüzünü güldürüyordur.

hhaha bende mavi kuğu derdim ey gidi =)

Alıntı yapılan: mşah;457903
bende 10 yıl kullandım yeşil kurbağa mı hiç sorun çıkarmadan masrafsız sattım her gördüğümde içim cız ediyor ama yeni arabamı da seviyorum

çok tatlıymış be kardeşim..