škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Eski arabamı özlüyorum ne yapmalıyım?

Sinful · 61 · 18250

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;458320
hocam benim de mutlaka yapmak istediğim bi uygulama, araştırdım aslında eibach almak lazım, hatta drangelman nickli üye (hem kiaclubtr'de hem de burada olması lazım) yapmış ama yeterli yorum alamadım kendisinden. Daha iyi oldu yol tutuş diyordu. Hatta ustamla da konuşmuştum konuyu, arabanın sertleşmesini ama fazla alçalmamasını istiyorum demiştm, ben hallederim biraz kaldırırız yaydan sonra demişti.

Hocam, beraber 35 mm eibach ya da vogland alalım. Takınca az da olsa yakittan kazaniriz, sertlikten de yol tutuş avantajı kesin olur. Ayrica amortisörün ömrünü uzatiriz. Bu yumusak yayla patlatma ihtimalimiz fazla.  araba bu haliyle hiç güvenli değil..

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eibach era da orjinalden kat ve kat iyi oluyordu. Hem konfor hem yol tutuş acisindan. Fazlada alcalmiyordu (3 cm) . dizellerde on biraz daha iniyor benzinlilerde arka biraz daha iniyor. Aslinda dizeli benzinlisi bile farkediyor yayin.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Akif Hoca;458321
Hocam, beraber 35 mm eibach ya da vogland alalım. Takınca az da olsa yakittan kazaniriz, sertlikten de yol tutuş avantajı kesin olur. Ayrica amortisörün ömrünü uzatiriz. Bu yumusak yayla patlatma ihtimalimiz fazla.  araba bu haliyle hiç güvenli değil..

evet uzun yol için özellikle yay istiyor hocam.
Ama benim biraz daha var o işe girmeme :) önce turbo var sırada ;) tamponlar boyanacak vs... Yılsonunu bulur benim yay operasyonu.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
H&R 25/40 için çok iyi şeyler söylüyorlar. Önü arkasından daha basık araçlar için olduğundan ön 2.5 cm,arka 4 cm iniyor..
Eibach Gökçen kullanıyor,ve sert bir yay olduğu söyleyebilirim. Hatta Gökçen yayları değiştirip Vogtland alma niyetindeydi. Vogtland içinde yumuşak ama mukavvemetsiz bir yay diyenler var. Bende 2 ay içinde yaylanıcam ama daha karar bile veremedim malesef :(

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
enteresan, ben eibach'ı diğerlerinden daha yumuşak zannediyordum, sağda solda öyle yazıyor ??

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sahibinden de 400 TL civarinda eibach ler var, bunlarin sahtesi var mi?

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akif abi o paralardaydi zaten satısi. Ama herseyin oldugu gibi onunda sahtesi vardir.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;458415
Akif abi o paralardaydi zaten satısi. Ama herseyin oldugu gibi onunda sahtesi vardir.

Distribütör sayfasinda 500 un üzerinde olunca, acaba dedim? Sahtesi varsa Dist. Ile pazarlık daha iyo olacak gibi.

Çevrimdışı gurcell

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.quattrogarage.com
Eski arabalar, yerine yenisini aldiginiz icin, ustlerine gul kokladiginiz icin eski oluyorlar :) Gercekten cok ama cok sevseydiniz eski olmazlardi :)

Ben simdiye kadar 15e yakin araba degistirdim. Sadece Impreza'm benim evladim ve canimdir, gerisi sadece 4 tekerler, 400 tane vida benim icin. Binerim , gezerim degistiririm. Sadece Superb'den cok hoslaniyorum, Impreza'ma harcadigim kadar olmasa da , yarisini harcadim. Buyuk Frenler, Ses sistemi , Buyuk turbo , eksoz gibi seyler...

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurcell;458479
Eski arabalar, yerine yenisini aldiginiz icin, ustlerine gul kokladiginiz icin eski oluyorlar :) Gercekten cok ama cok sevseydiniz eski olmazlardi :)

Ben simdiye kadar 15e yakin araba degistirdim. Sadece Impreza'm benim evladim ve canimdir, gerisi sadece 4 tekerler, 400 tane vida benim icin. Binerim , gezerim degistiririm. Sadece Superb'den cok hoslaniyorum, Impreza'ma harcadigim kadar olmasa da , yarisini harcadim. Buyuk Frenler, Ses sistemi , Buyuk turbo , eksoz gibi seyler...

O makinaya bindim abi göstermiştin hatırlarsan şaşmazda basmıştık bir deli gidiyor.. Superb candır ya..

Çevrimdışı BRS99

• VAG Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sen 1.6tdi aldığın için performans'tan üzülüyosun ... Hiç pişman olma SUPERB'in yanında era'nın hiç bişeyi özlenmez yoksa hangi arabaya binersem biniyim superb'e gelip oturunca diyorum oh be sonunda...

Çevrimdışı gurcell

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ha sunu da yazayim.Allaha sukur yaklasik 500 hp lik bir Subaru Impreza ve 300 hp lik bir Audi 200 20v quattrom var. Guc desen guc , fren desen fren. Fakat Superb'e binince huzur doluyor icim.  Sirkette Yeni Kasa passat comfortline'lar var, onlar bile bana sahin gibi geliyor... :)

Çevrimdışı gurcell

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sahin bir ornek. Nasil selpak yada orkid bir marka oldugu halde urune genel isim olmussa, herhangi bir ek ozelligi olmayan tofas sahin de bu genellemeye sigiyor. Ben yazarken kimsenin kalbi kirilsin diye yazmadim.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de alfa romeo 145 sportivo boxer vardı. Aman allahım o nasıl bir kalkış o nasıl bir karizmaydı ama gel gör ki hararet meselesini ne paralar döktüm çözemedim sonunda şutu çektik. Ama dediği gibi arkadaşımın eşime evlenme teklifimi onun bagajına Gül döktürüp ortasına tek taş koyduktan sonra yolda aaaa araba hararet yaptı hadi bagajdan suyu ver de su ekleyelim dedim açtı bagajı şok :)) hadi neyse duygulandım