škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2014 Octavia 1.2 TSI 105 HP DSG

tycho · 22 · 30936

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rene

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;458684
Optimal ile Elegance arasındaki donanım farkı ihtiyaca göre karar verilebilecek bir unsur.

1.6TDI ile 1.2 TSI ı karşılaştırırsak bence TSI tüketim olarak da perf olarak da TDI yerini tutmaz. Her iki motor 105 hp olsa da TSI torku 170nm iken TDI 250nm. Bu da özellikle ara hızlanmalar ve yokuşlarda kendini hissettirecektir. Tüketim olarak da site verilerine göre aralarında 1,5 lt lik far far ki normal kullanımda bu rahat 3 lt yi bulur.

Bütçe TDI için çok zorlanacaksa 1.2TSI manuel bence daha uygun bir seçenek olur.

Kusura bakmayın ama 1.5lt fark varken neden 3 litreyi bulsun? Son derece alakasız bir tespit olmuş ayrıca aynı karosere sahip araçlarda 1.2tsi 105hp sıfırdan yapılan kalkışta 1.6 tdi 105i 180km kadar net 1.5 boy geçiyor.

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rene;499673
Kusura bakmayın ama 1.5lt fark varken neden 3 litreyi bulsun? Son derece alakasız bir tespit olmuş ayrıca aynı karosere sahip araçlarda 1.2tsi 105hp sıfırdan yapılan kalkışta 1.6 tdi 105i 180km kadar net 1.5 boy geçiyor.

Uzun süre trafikte kalırsan fark 3 litreyi rahat buluyor dostum.

Çevrimdışı sepsis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tycho;459001
Geliyor zaten fiyat listesini de paylaştım. Jetta 1.2 tsi dsg yakıt tüketimi çok fazla umarım onun gibi olmaz ...

Yurtdışı kaynaklı bazı sitelerde 1.2 tsi Jetta nın 8 valf, yeni 1.2 tsi Octavia nın 16 valf olduğunu ve yakıt tüketim değerlerinin bu nedenle Octavia'da daha az olduğu yazıyordu.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rene;499673

Tüketim ile bir aracın diğerini geçmesi arasındaki farkı da ben anlamadım :)

Tekrar tüketime dönersek, benim söylediğim 3lt fark reel olarak ortaya çıkabilecek bir fark, yoksa katalog verisine göre konuşursak benim aracımın da 4.6lt yakması lazım şehir içinde :)

Çevrimdışı mavıcnc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkeles61;459028
Arkadaşlar benim aracım 1.4 tsi 140 manuel. Şu anda km 1500 ve ortalama yakıt değeri 6.8  Sürüş kurallarına uyarsanız az yakmak biraz elinizde.Hatta sabah okula giderken bir arkadaşımın 208 pejo dizel di yanılmıyorsam. Degerlere gözüm aldığında ortalama tüketim 7.7 gösteriyordu. Şaşırdım arabamı  1.4 tsi aldığımdan bir kez daha mutlu oldum.

Kısa mesafe kullanımda gösterebilir .sıfırlamadan ve 100 km altında yüksek gösterir ama gerçek değil bizde clio 1.5 dci var aynı zamanda ortalama 8 gösteriyor ama soğuk havada şehir içi kullanımda en fazla 22 kuruş yaktı

Çevrimdışı ErdemYILMAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 Elegance DSG 66,600.-TL mi, bir yanlışlık olmasın, 68,600.-TL idi 2014 modeli de?

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her yakıt tüketimi paylaştığımda söylüyorum bunu; eğer düz bir şehirde yaşıyorsanız, gittiğiniz yollar hep düzlükse ve sakin kullanıyorsanız TSI fabrika değerlerini kesinlikle yakalıyor. Ama işin içine rampalı yollar girerse az da bastırırsanız Can kardeşimin dediği gibi TDI'dan daha fazla sapma oluyor TSI'da ve aradaki fark 1.5ken 3'e çıkabiliyor rahatlıkla.

Benim yaşadığım şehir ve kullandığım güzergahlar hep düz yollar ve fazla bastıran birisi de değilim. Bu yüzden 1.2 TSI aldım ve beni tatmin ediyor her türlü.
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2015, 18:42:09 Gönderen: ailotana »