škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia DSG TITREME

mrtyl07 · 35 · 15385

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar skoda octavia 2012 1.6 tdi dsg elegance aracimiz var.

DSG vites gecisleri mukemmel hic bir problem yok ama sadece 1. Viteste bazen kalkarken araba titreme yapiyor.

Sanki manuel araclarda debriyaji erken cekmis gibi bi his var sizce bu problem mi ? Cokta onemli degil mi yardimlarinizi bekliyorum

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim araç 10 km ye ulaşınca hemen 2. vitese geçiyor. şimdilik de hiç kalkışta titreme vb olmadı. 10 bini devirdik bence bi gösterin derim.

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtyl07;458305
Merhabalar skoda octavia 2012 1.6 tdi dsg elegance aracimiz var.

DSG vites gecisleri mukemmel hic bir problem yok ama sadece 1. Viteste bazen kalkarken araba titreme yapiyor.

Sanki manuel araclarda debriyaji erken cekmis gibi bi his var sizce bu problem mi ? Cokta onemli degil mi yardimlarinizi bekliyorum

aracınız a5 kasa neden a7 kasa bölümüne böyle konu acıyorsunuz ki hem a5 hem a7 ye bir kere açmanız yeterli

Çevrimdışı ali_firattr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
DSG şanzıman 2012 ortasına kadar sorunlu. Sonrasında sorun yok.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Zaman zaman titreme benim araçta da oluyor. Soğuk havalarda ilk çalıştırdığımda P'de, N'de, D'de hafif hafif sallıyor. Isınınca mı biraz zaman geçince mi bilmiyorum bir müddet sonra kesiliyor. Geçen servise sunroof için gittiğimde bu şikayetimden bahsettim. Test sürüşünde sallama olmadığı için bir şey yok dediler. Ustanın söylediğine göre birkaç tane A7 kasa Octavia, dsg şikayetiyle servise gelmiş ama ayrıntı vermiyorlar.

Çevrimdışı hautbois

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: genious61;458336
Zaman zaman titreme benim araçta da oluyor. Soğuk havalarda ilk çalıştırdığımda P'de, N'de, D'de hafif hafif sallıyor. Isınınca mı biraz zaman geçince mi bilmiyorum bir müddet sonra kesiliyor. Geçen servise sunroof için gittiğimde bu şikayetimden bahsettim. Test sürüşünde sallama olmadığı için bir şey yok dediler. Ustanın söylediğine göre birkaç tane A7 kasa Octavia, dsg şikayetiyle servise gelmiş ama ayrıntı vermiyorlar.

benim araçtada oluyor ama sadece motor soğukken rölantide çalışırken oluyor. hareket edince titreme sözkonusu değil.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün götürdüm ben bu şikayetler için adam o normal çift termostat falan var bunlarda dedi eski tdi lara göre emisyon dedi yanlış hatırlamıyosam ne alaka ama o farklıymış ondan sallama yapar dedi

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hautbois;458337
benim araçtada oluyor ama sadece motor soğukken rölantide çalışırken oluyor. hareket edince titreme sözkonusu değil.

rolantide soğukken sanki motor sallanarak çalışıyor bendede ama dsg ile ilgili oldugunu düşünmüyorum sonra ısınınca geçiyor

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rölantide aracın sallanması, tekleyecek gibi bir his yaratması DSG den kaynaklanmıyor, zira manuel lerde de bu sorun var, bu tamamen motorun ısınması ile ilgili

Çevrimdışı tuncay52

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dsg lerde titreme kronik bir problem 1 fen 2 te geçerken yapiyor servis debriyaj setini değiştiriyor.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın km'si kaç?
1-2 arası geçişlerde titreme varsa, servise gidin yazılım sürümünü kontrol etsinler. Sonrasında zaten mekanik bir şey varsa bakarlar, garantiniz bitmedi sanırım daha?!

Arkadaşlar; motor titreme ile karıştırmayalım olayı.

Çevrimdışı altinel61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
titreme olayı bazı arkadaşların da dediği gibi araç ısındıktan sonra olmuyor.Cumartesi günü servise gittim 15000 bakım.DSG nin yazılımını yükselttiler.Daha iyi oldu.Hissedilmektetir.

Çevrimdışı mustafao

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim araçta dsg de 1. Vitesi hic görmedim hep 2 ile kalkiyor .normalmi

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustafao;463846
Arkadaşlar benim araçta dsg de 1. Vitesi hic görmedim hep 2 ile kalkiyor .normalmi

Normal hocam güncelleme gelmiş bide yağını değiştirince bariz fark var diyolar atış süresi hakkında ama daha yaptırmadım ben. Bide araç sürekli ekonomi düşündüğü için bu normal bende hızlı giderken camı kapatınız falan bile diyo araba :)

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ekonomik sürüş önerilerinde cam kapama, start-stop (varsa) devreye alma gibi öneriler ekranda görülüyor. araç 100 metre mesafede kalkıştan itibaren 4. vitese geçiveriyor. bu ekonomik kullanım için sanırım normal.