škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

benimki de olur mu?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ekremaygün

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sitede bazı arkadaşlar motor gücünü artırmak için chip yüklemesinden bahsediyorlar
benim 2008 model 1.6 105 bg roomster benzinli var
bu aracıma chip yükletebilir miyim
bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı?
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2014, 21:49:24 Gönderen: ekremaygün »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Olur tabi. Forumda bunu aynı motora uygulamış Gökçen (gokcen59) var, onun konularına bakmak işe yarar ;)

Edit: TDI sandım, aşağıda tekrar yazdım

Çevrimdışı MertcanOZMEN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tabıkıde sızın aracınıza uygulama yapılabılır
Ortlama %15 guc artısı saglanır
105 hp olan gucu 115-120 hp arası olur

hangı sehırdesınız bu konuda yardımcı olabılırım sıze

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;458340
Olur tabi. Forumda bunu aynı motora uygulamış Gökçen (gokcen59) var, onun konularına bakmak işe yarar  ;)

İrfan hocam gözünüzden kaçmış heralde arkadaş benzinli araç demiş bg yanlış söylemiş 1.6 hitler 102 bg den bahsediyor muhtemelen. gökçen arkadaşın fabiş 1.6 tdi dı hitler motorlara chip yapılmıyor yapışsa bile turbo olmadığı için bi artış olmuyor diye biliyorm ben
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2014, 10:59:11 Gönderen: Esariipek »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;458345
İrfan hocam gözünüzden kaçmış heralde arkadaş benzinli araç demiş bg yanlış söylemiş 1.6 hitler 102 bg den bahsediyor muhtemelen. gökçen arkadaşın fabiş 1.6 tdi dı hitler motorlara chip yapılmıyor yapışsa bile turbo olmadığı için bi artış olmuyor diye biliyorm ben

oy oy oy

Haklısın. 1.6 ve 105 görünce TDI sandım. Ama bu hitler motor değil, 16 Valf motor, fakat çok farklı değil Hitler motordan.

O zaman düzelteyim, atmosferik araca hiç dokunma :) Alacağın beygir ve torka yapacağın masraf değmez, bence tabi, şahsi fikrimdir

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç 105 HP zaten de turbo olmaması handikap. Yazılım yapılsa bile çok  fazla bir güç artışı olacağını düşünmüyorum. Belki 8-10 HP alınabilir.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
stage1 bir yazılımla alacağınız 5-15hp arası bir güç. onu da direksiyona geçince pek hissetmezsiniz aman aman bir değişiklik olmaz. gerçekten güç almak istiyorsanız araca köklü değişiklikler yapmak gerekir onunda astarı maliyetini geçer. ben olsam yapmazdım verdiğim paraya değmez.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Spor hava filtresi ile moralman vede az da olsa performans olarak rahatlayabilirsiniz...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;458374
Spor hava filtresi ile moralman vede az da olsa performans olarak rahatlayabilirsiniz...

Aslında dediğiniz gibi yazılıma ya da motorla oynamaya gerek yok. Kutu içi hava filtresi ve iyi bir spor egzozla araç baya rahatlayacaktır. Bunlar yapılırsa takribi 5-6 HP civarında bir artış olacaktır.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kutu içi filtreler kağıt filtrelerden daha iyi diyorlar, yıka yıka ömür boyu kullan. Hava geçirgenliği de daha fazlaymış.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt tüketimine olumsuz etkisi olduğunu duymuştum..

Çevrimdışı gurcell

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.quattrogarage.com
Aracinizdaki motor, nam-i deger SR motor. Biz ona Hitler motor diyoruz, blok 1970 lerden beri ayni cunku :)

Yapilacak iyi bir yazilim ile %10 yakitiniz duser, kutu ici bir filtre ile, sehir icinde keyifli hale gelir.

Yazilimdan sonra ilk hareketler ve bayginlik ortadan kalkar, fakat somucta turbo degil, baskalari ile yarisip gecemeseniz bile, torku artmis, kullanimi keyifli bir araciniz olur.

Obd uzerinden yapildigi icin yuksek fiyatlar cikmaz.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurcell;458477
Aracinizdaki motor, nam-i deger SR motor. Biz ona Hitler motor diyoruz, blok 1970 lerden beri ayni cunku :)

Yapilacak iyi bir yazilim ile %10 yakitiniz duser, kutu ici bir filtre ile, sehir icinde keyifli hale gelir.

Yazilimdan sonra ilk hareketler ve bayginlik ortadan kalkar, fakat somucta turbo degil, baskalari ile yarisip gecemeseniz bile, torku artmis, kullanimi keyifli bir araciniz olur.

Obd uzerinden yapildigi icin yuksek fiyatlar cikmaz.

Sr motor yok fabia ve roomster araclarda. 2006 yılında piyasaya çıkmış yeni bir motor. 16 valf 105 bg (sr motor 8 valf 102 bg).  ;)

Çevrimdışı gurcell

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.quattrogarage.com
Selamlar,

Sabahin koru 105i 102 okudum :) bloklar gene hitler. Kapak ve ecu farki var

Farkeden bir sey olmaz, yazilim gene yapilir. Dedigim gibi "keyifli" olur , o kadar olur. Turbo gibi aman yarabbim! Efekti cikmaz agzinizdan... :)

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araçtaki hava filtresini çıkarıp boş kutuyla gitsek uçar öyleyse..