škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bay kuş fena bakıyor.

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu da panda kulaklı kedi :D

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bana eskiden bu hayvan çok soğuk geliyor nedendir bilinmez.anlam veremiyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;39737
Bu da panda kulaklı kedi :D

bak bu çok sempatik ve tatlı bişi:hanz:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Baykuşlar 90 lı yıllarımın efsanesiydi, ilkokulda ödev olarak almıştım :D

tek kelimeyle 'inanılmaz' hayvanlar, aşırı derecede gelişkin bi kuş turu. bence en gelişmiş uçan.

yav bi güvercin konar, pat pat eder kanatları, yav sen nası bi hayvansın, ses çıkarmıyor namussuz inerkende kalkerkende, ses neredeyse yok, nası bi tüyse artık...

haliyle farede duymuyo yakalıyo :D

kafa 270 derece dönüyo :hanz:

gözleri etrafa böle sankim termal kamera takmış gibimsi bakar, en ufak bi parıltı olsa zifiri karanlıkta, biz deriz ki aha parıltı, ama ona o ışık çok fena bi görme menzili olarak dönüyor.

suratının düz olması, çanak gibi üstüne ses dalgalarını çekiyor oluşundan...

hatta kulaklarının yükseklikleri farklı, biri aşşada biri yukarda :D :D

hatta ve hatta ne kasıyorum ki :lol:

benim en hayran olduğum aşırı gelişkin baykuşlar:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Bayku%C5%9F

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;39753
Baykuşlar 90 lı yıllarımın efsanesiydi, ilkokulda ödev olarak almıştım :D

tek kelimeyle 'inanılmaz' hayvanlar, aşırı derecede gelişkin bi kuş turu. bence en gelişmiş uçan.

yav bi güvercin konar, pat pat eder kanatları, yav sen nası bi hayvansın, ses çıkarmıyor namussuz inerkende kalkerkende, ses neredeyse yok, nası bi tüyse artık...

haliyle farede duymuyo yakalıyo :D

kafa 270 derece dönüyo :hanz:

gözleri etrafa böle sankim termal kamera takmış gibimsi bakar, en ufak bi parıltı olsa zifiri karanlıkta, biz deriz ki aha parıltı, ama ona o ışık çok fena bi görme menzili olarak dönüyor.

suratının düz olması, çanak gibi üstüne ses dalgalarını çekiyor oluşundan...

hatta kulaklarının yükseklikleri farklı, biri aşşada biri yukarda :D :D

hatta ve hatta ne kasıyorum ki :lol:

benim en hayran olduğum aşırı gelişkin baykuşlar:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Bayku%C5%9F

Ödevin faydaları işte bu :hanz::hanz:

Sayende öğrendik Hakancım..:)

Ben bakışlarına hasta oldum.Nasıl bir teknolojik bir hayvan yahu..Hadi caponlar aynısı yapsında göreyim :D Allah'ın hikmeti işte..Daha bildiğimiz-bilmediğimiz ne süper canlılar var.:ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
yav sessiz kanat çırpıyor, kulaklarında kapak var, düşünsene gürültü olunca kafa ütülenmesin diye kapat, keşke bendede olsa....

göz desen göz değil o nası bi bakış, o nası bişi, kaç metre yukardan yerde yürüyen fareyi görüyo, yahu ben amfide en önden tahtayı gözlüksüz okuyamıyom :++: :++: :++: :++:

çok gelişkin çok...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baktımda fiyatları çok pahalı yahu :D Evcil hayvan olarak beslenebiliyormuş.600 TL ile 1500 TL arasında fiyat biçiyorlar.Pek satılık yok.Genelde beyazı var.Ama beyazı bu kadar sevimli değil bana göre.Hem cinsi farklı hep satılık olanların..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Ananemin eski evinde vardı baykuş ailesi,çekirdek aile idi :)
İki bacanın birisinde ev yapmışlar,her gittiğimde görürdüm.
Geceleri fena bakardı :) En çok tüğleri hoşuma giderdi.
Severim ;)
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
asla, böylesine mükemmel bi av makinesini evde işkenceye, zulme mahkum etmek vicdansızlık.

vahşi hayvanı beslemek ne demek yahu, insan bunu kutuya koymuş arabaya yüklemiş besliyor, manyak mısın ula? sıyırdın mı? hiç de alınmayın. muhabbet kuşu değil bu.

kuşa yem atıyorlar, iyi hoş, sonra caminin önüne üstüne arkasına konuşlanıyorlar hep ordalar. niye? beleş ekmek var...

adam niye ekmek atar? acıdığından, sevabına...

kuş beleş yemi yer yer yer.... şişer, penguen gibi bişi olur, artık fazla mesafede uçamamaya başlar, yorulur yağ bağlar. hem niye uçsun, beleşi var. niye gagayı kullansın, yerde var... niye pençesi lazım olsun ki, aha ekmek aha darı...

ondan sonra bunlar toplu halde camilere kaka yaparlar, cami asit aşınmasına uğrar, tarihi binalara yazık olur, yağmurla falan hele yıllar içersinde aşınırlar. güvercin kakasını camiye yapar? güvercin kakası müthiş bi kakadır, felaket bi gübredir, çok etkindir, söliyim.

sora nolur? bu kuş, börtü böcüyü yiyip nüfüsunu dengeleyeceene, tozlaşmaya yardımcı olup polen taşıyacağına, hele ki müthiş kakasını toprağa yapacağına, camiye yapar...

adama sor, niye besliyon bak böle böle...

olur mu Allah yaratmış Allah rızası için...

ulan bu kuş sakat mı? özürlü mü? düşmüş yavru mu da besliyon. uçuyo lan o, UÇUYO, uçmak nelere kâdir, neleri yakalar, neleri yer o... gagası var bi kere.

sen git hayvanın bütün vahşi özelliklerini körelt, mahvet, doğasını kaybettir... iş mi ya.

''Dünya'da it beslemek için insanların harcadığı para Afrika'ya gönderilse aç insan neredeyse kalmıyor...''

sen Allah rızası için besle...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Söylediklerin çok doğru Hakan..Yok vazgeçtim :++:

Şaka bir yana doğal dengeyi bozuyor bu tip hareketler..Evcil kedilerinde böyle bir mutasyona uğramış olma ihtimalide varmıdır?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;39775
Söylediklerin çok doğru Hakan..Yok vazgeçtim :++:

Şaka bir yana doğal dengeyi bozuyor bu tip hareketler..Evcil kedilerinde böyle bir mutasyona uğramış olma ihtimalide varmıdır?

bizim köyde kiraz bahçesinde bi kedimiz var, (gerçi kendi kendine bizim kirazlığın kedisi olmuş, biz gel demedik :hanz:) yengem alıştırmış besliyor...

yav toprakla uğraşırken bakıyorum her yer sıçan-tarla faresi...

lan git tut bunları yakala taze et ye...

yok, kapıda küçük emrah gibi miyavliyor... e fareler mahvediyo bahçeyi, işe yarasana!!!!

beleş ekmek rahat ama...

Hayvan, hizmet etmesi karşılığında beslenir. Bir at, çoğu asalak yaşayan hayvandan değerlidir, dedemin atından düştüğümde ben yerde ağlarken, yaklaştı ve sessizce kokladı beni burnunu oynatarak, gözleri nemli idi...

ben atı beslerim arkadaş, ineği beslerim, köpeğin ise, kuaföre gidip kıvırtılan tüylüsünü, don giydirilip güneş gözlüklü tiki kızlarca elinde garip tasmalarıyla gezdirilenleri, evin bahçesinde sıcak yuvası yemi olan ASALAK yaşayanını, pisleyeceği toprağı tası ayrı olanını DEĞİL, vatandaşın büyük-küçükbaşını koruyanını, evini bekliyenini ve hatta eve girer diye tekmeleyerek cezalndırdığım ama sonrasında tafra yapmayıp kapıda durmayı öğrenenini beslerim.

nam-ı diğer çok rahmetli köpeğim KONT, resimlerini gördükçe gözlerim dolar. ruhu şad olsun, arabaya hiç eşikleri çizmeden binerdi, bin demedende binmezdi...

sonra ordan geçen domuz kovalayan canavarlarla dövüşmüş bizim kirazları beklerken, paramparça bi halde buldum köpeğimi... :uhu::uhu:

Sonra amcamla Stoeger'imizi alıp bi domuz leşi koyup rangerin kasaya yattık yorganı çekip, ille gelecekler. sese uyandık sonrası malum...

millet asalak gibi apartman evinde it, enik besliyor. neyine yarıyo be! bizim kültürümüzde itle insan aynı yerde yaşamaz. dışarda durur köpek, bekler.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baykuş beslemek istiyorum :)

ciddi ciddi  en sevdiğim  kuş türüdür   çok asil buluyorum..  izmirde karşı binanın  bacasında yuva yapmıştı bitanesi Tento 20x60 dürbün var bende  abartısız  5-6  yıl   takip  ettim..  ötüşü  uçuşu çok  güzel hayvan.