škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sıfır aldığım aracın vergisini ödememişim !

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zulfikar22

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ogretmensitemiz.com/
Eylül 2013 de Edirne'de sıfır olarak aracımı satın aldım. 2013 SuperB Comfort 1,6 TDİ. Geçen ay da ilk taksidini yatırdım 429 TL. Bugün postaneden Vergi dairesinden bildirim geldi. Geçen yıldan kalan 415 TL vergi + faizi ile birlikte toplam 435 TL olmuş. Ben bu vergiyi ödeyeceğimi bilmiyordum ve satış sırasında da bana herhangi bir bilgi verilmedi. Vergi dairesinde aracı aldıktan sonraki 1 ay içinde bu parayı ödemem gerektiği söylendi. Oysa satıştan sonra bana bu bilgi verilmedi, eğer bilgim olsaydı aracı alırken pazarlık sırasında bunu dile getirirdim  ya da sonradan öderdim.

Şimdi size sorum, bu vergiyi ben mi ödemeliyim yoksa satış yapan Edirne Skoda mı ? Bu tür olay başına gelen var mı ?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3 tane sıfır araba aldık, hiç birinin ilk vergisini biz ödemedik.Hatta son aldığımız passatın plakasını ben çıkartcam dedim vergi dahil tüm masrafları VW'den nakit bir şekilde aldım.Sonra gittim kendim yatırdım.Sizde ödememelisiniz.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de ilk vergimi kendim ödedim (kasım 2013'te almıştım).
Aynı duruma bende düştüm, bende cezalı ödedim.
4 yıl önce diğer arabamı da sıfır almıştım, o zaman bayi ödemişti, ancak son 1 yıl içinde, çevremde araba alan 3-4 arkadaş ile konuştum, hep kendileri ödemişler. Sanıyorum bayiler artık ödemiyor.....ve ya pazarlık olayına girince esneyebiliyorlar ancak.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de Octavia mı 20 temmuzda aldım. İlk vergisini bayi ödedi.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: genious61;458688
Ben de Octavia mı 20 temmuzda aldım. İlk vergisini bayi ödedi.
Pazarlıkta konuştunuz mu peki vergi ödeme olayını?

Çevrimdışı ozulu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aralık ayında aracımı aldım, vergiyi bayi sigortayı ben ödedim.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2013 Aralık ayında, sipariş ettiğim aracımı Aralık son haftası özellikle teslim almadım. Ocak vergisini de siz yatırın öyle alayım dedim :)
Hiç sorun çıkarmadılar ve Ocak 2014 vergisini de ödeyip aracı o şekilde teslim ettiler.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normalde bayi ödemesi gerekirdi.. genelde de pazarlık sırasında onlar teklif eder.. arkadaşın başına geldi aynı durum.. gitti istedi ve aldı parasını..
 ama pazarlıkta konuşulmuştu..

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zülfikar bey kesinlikle vergi aracı satana aittir. şöyle ki siz aracınızı ikinci el satıyor olsanız dahi noterde karşınıza çıkar ve tahsilat yapılmadan satış yapılmaz 2. önceki aracımı firma ben plakayı Manisa dan alacağım dedim diye bana bıraktı ama vergiyi de bana yıkmışlar ben totalde ödediğimin fazla olduğunu görünce distribütöre tel açıp sordum yanlışlık var düzeltiriz dediler ertesi gün aracı aldığım bayii beni aradı ve geri ödeme için davet etti siz de bayii ile kontak kurun ama taviz vermeyin çünkü faiz de girdi ya işin içine muhtemelen mırın kırın edeceklerdir
 kolay gelsin
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Coşkun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1 Kasım 2013 de bende aldım kasım sonlarına doğru Sorgulama yaptım ödenmemiş gorunuyordu aradım sordum  son günlerine doğru toplu ödeniyor dediler ve Ay sonunda ödediler

Çevrimdışı fkoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aracım aralık sonu geldi, bayi bana "yılbaşından sonra teslim edelim, vergisini biz ödeyelim" diye teklif etti.

Çevrimdışı zulfikar22

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ogretmensitemiz.com/
Bugün bayiyi aradım, bana kendi hatalarının olduğunu söylediler plakamı istediler ve bugün ödeyeceklerini söylediler, tebrikler Edirne Algurlar Skoda, bir kez daha güvenimi kazandılar

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkdaşlar konuyu açtığınız ve bilinçlendirdiğiniz için teşekkürler.
Ben de bayiyi aradım ve 2013 vergisini yatırdığım ücreti bana iade edeceklerini söylediler.
Normalde bayi ödüyormuş ancak toplu ödeme yaptıkları için biraz gecikmişler.