škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

rapid rüzgar sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mesut14

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar tdi dsg rapidim var ama arabada aşırı bir rüzgar sesi var,içeriye çok rüzgar sesi alıyo!!!95 corollam vardı bunun yarısı rüzgar sesi yoktu arabada!!!bu nasıl iş anlamadım!!sizin fikirleriniz nelerdir??yoksa benim arabamda mı bir sorun var???

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar aramıza hoşgeldiniz:)
100-120 km/h hızdan sonra rüzgar sesi Skoda da genel sorun diyebiliriz.
Daha düşük hızlarda geliyorsa kapı fitillerinizi kontrol ettirebilirsiniz..

Çevrimdışı mesut14

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkürlerr!!ama hiç hoşuma gitmedi ya bu rüzgar sesi benim!!!!neyse napalım!!genel olarak memnunum arabadan bu da nazarlığı olsun:(

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı skıntı oktavyada da varmış ama superb için yok diyorlar neresinde fark var bilemiyorum
pasta cila biraz azaltabilir, neticede sürtünmeyi azaltıyor, ben ilk aldığımda yaptırdım, camlarda rüzgarlık olmasına rağmen120 den sonra başlıyor  
Türkiye şartlarında yeterli bir hız bence ister istemez uyarılmış oluyorsunuz, otomatik hız limiti :)

Çevrimdışı szteker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim rapid16tdi elegance aracım var yeni aldım çok rüzgar sesi ve motor sesi alıyor içeriye. 2012 de süperbmizde  var ama onda  tık yok 150-160 giderken hiçbi ses gelmiyor. rapid de 110 den sonra başlıyor rüzgar sesi

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne kadar ekmek o kadar köfte işte bunlar için kullanılıyor aracınız b sınıfı symbol linea 301 tarzında araç fazlasını beklememek lazım diğer üstün özelliklerine bakarak keyfini sürün bence

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim Rapid de rüzgar sesi alıyor ama yol güzergahımda kıyamet gibi rüzgar esiyor doğal olarak ses geliyor.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
120 km/h üstünde rüzgar sesi almayan araba yoktur,var diyen yalan söyler. Sadece sesin şiddeti arabanın sınıfına göre farklılık gösterir. Varolan fitil yapıları nedeniyle bu sesin önüne geçmek şimdilik mümkün değildir. 300.000 TL lik 5 serisinde de,350.000 TL lik E serisinde de duyarsınız bu sesi. Motor sesi ise genelde şehir içi kullanımda sık vites değiştirdiğinizde gelir,bu da insanın sinirini bozar. Hele D sınıfı bir arabadan B sınıfına geçince iyice çıldırtır insanı. Ama otoyol kullanımındada bir o kadar sessizdir,motor sesini duymazsınız. Motor sesi için bir çözüm yok,anca konsol sökülüp yalıtım yapılması lazım. Ama motor sesini kesseniz bile bu sefer konsolun her yerinden ses gelir. Bu sınıftaki tüm dizel arabalarda motor sesi düşük süratlerde içeri sızar. Sızmıyor diyen yine yalan söylüyor. Rapid sınıfındaki rakiplerine göre çok başarılı bir araçtır. Biz 1 hafta kadar Symbol kullandık,arada dünya kadar fark var. Keyfini sürün derim..

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Son birkaç gündür bizim araçta da sürücü kısmında 45-50 km sonrası rüzgar sesi geliyor. Sanki kapı tam kapanmamış gibi :S Önceden böyle bir ses yoktu. Fitillerle alakası olabilir mi acaba?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeni arabada fitil? fabrikasyon hata yoksa zor..

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;460994
Son birkaç gündür bizim araçta da sürücü kısmında 45-50 km sonrası rüzgar sesi geliyor. Sanki kapı tam kapanmamış gibi :S Önceden böyle bir ses yoktu. Fitillerle alakası olabilir mi acaba?

Kapı ayarını kontrol ettirin,gevşemiş olabilir..

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;461003
yeni arabada fitil? fabrikasyon hata yoksa zor..

Fabrikasyon hata olacağını zannetmiyorum. Olsa başından beri olurdu. Bu durum sonradan ortaya çıktı.

Çevrimdışı snlerdgn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2010 Octavia aracımda böyle bir sıkıntı yaşamamıştım ancak densizler sol arka camımdan tornavidayla cam kenarından zorlayarak hafif bir aralık açmışlar bende 100 km den sonra rüzgar sesi almaya başladım sizde dikkatli bir bakın derim cam kenarlarına

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;460994

Servisinize danışıp evapotör basıncına baktırın benden de bi tıslama tarzı ses geliyo 40 dan itibaren başlayıp artıyo servis baharda gel boşaltıp tekrar basalım havasını demişti

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar deneme amaçlı ön kapılara fitillere denk gelen yere plastik cam fitili yapıştırdım, araç hızlandıktan sonra ayağımı gazdan çekip motor sesi azalınca rüzgar sesi 120 den sonra ıff ıff gibi duyulmaya başlıyor,  azaldı sanki bana mı öyle geldi ne  :)