škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klimadan gelen nem kokusuna Clim ve Airclim :)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçtiğimiz yazdan itibaren, klimayı açtığımda bazen pis bir koku çıkıyordu,  sık sık polen filtresini değiştirmeme rağmen bir çözüm bulamamıştım. Sorunun hava kanallarında oluşan bakterilerdendir diye düşündüm ama kışın hep sıcak hava üfürmesine rağmen bu sorunum devam ediyordu. Önceki gün Atas clim ve airclim aldım. Clim'i teybin üstüne denk gelen hava kanalları dahil bütün hava kanallarına uyguladım. Ardıncan yeni polen filtresini takıp 10-15 dk havalandırmayı çalıştırdıktan sonra Airclim çam kokusunu uyguladım. Şimdi aracın içine bindiğimde inanılmaz ferah bir kokuyla karşılaşıyorum. Klimayı çalıştırdığım zamanda o sıkıntı duyduğum kötü koku olmadı şimdiye kadar.  Bundan sonrasınıda zaman gösterecek :)

Yalnız clim köpük formdan sıvı forma dönüştüğünde sigorta panelinin oradan (fabia II) paspasa doğru akmaya başladı. Elimle kontrol ettiğimde gündüz farı anahtarı ıslaktı biraz. Neyseki bir sorun yaşatmadı anahtar çalışıyor ama bundan sonra uygulama yapacağım zaman sigorta panelinin arka tarafını olabildiğince akacak sıvıdan izole etmeye gayret göstermek gerekiyor.

Klimadan kötü koku problemi yaşamayanların clim uygulamasına gerek yok diye düşünüyorum ama her aracın mutlaka bir airclime ihtiyacı var, bunu bir kere olsun kullanınca hemen anlıyor insan :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde almam lazım aslında.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Airclim bagajda duruyor, bir türlü uygulamaya fırsat bulamadım.İyice merak ettim:)