škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bolero Zenec 2011D değişimi, Çerçeve sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hosukoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar.

Aracımca bolero cd çalar var bunu zenec 2011d ile değiştirmek istiyorum, Gaziantep'deki servis boleru yu almak kaydıyla 3500 TL istiyor.

Zenec 2011D ler internette kullanılmış olanları 1250 TL (çalıntı olma riski var), sıfırları da 2000 TL ye kadar düşmüş durumda, cihazı kendim temin edip taktırtmak veya belki de kendim takmak niyetindeyim, ancak kafama takılan bir sorun var.

Süperblerde cd çaların etrafını saran çerçeve vw'lere (süperbin çerçevesi açma kapama düğmeleri ve sd kart yuvasının üzerinden dolaşıyor) göre biraz değişik, zeneclerde vw göre tam uyacak şekilde yapıldığı için. Zenec takıyorken mevcut çerçevemde sorun olacak yeni çerçeve ihtiyacı duyacakmışım gibi bir düşünce var kafamda.

Forumumuzda superbine zenec taktıran oldu mu hiç, çerçevede herhangi bir sorun yaşayanınız var mıdır, bir de Gaziantepli üyelerimiz burada vag kodlaması dahil bu montajı yapabilecek elektronikçi tanıyor musunuz.

Bolero böyle

http://img3.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/5084/5084128-skoda-bolero-na-6cd-mp3-sd-novy-superb-1.jpg

Zenec böyle

http://img.youtube.com/vi/kvHquyMqmjk/0.jpg

Zenecede ekran büyük ekranın alt noktası düğmelerin ortasında başlıyor, bolero da ekran düğmelerin üst hizasından bile yukarıda ve süperbin en dış çerçevesi ekranın hemen altını örtüyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle fiyat çok Zenec için, Columbus bile bulunabikir belki o fiyata. Bende Columbus var ve ben de çerçeve sorunu yaşamıştım, ancak Ankara Efe'de çerçeve vardı tam uyacak ve o şekilde çözmüştüm.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet yeni bir çerçeve almak zorundasınız. Teyplerin bağlantıları vs aynıdır,o konuda sıkıntı olmaz,sadece yeni bir çerçeve almanız gerekecek. Bu çerçevenin fiyatıda tahmiinimce 100-150 lira civarındadır. Montaj için 150 lira gibi bir şey ödersiniz. Yani yine servisten ucuza almış ve eski teybinizi de saklamış olursunuz. Servisler uçmuş durumda olduğundan oradan almanızı tavsiye etmem.

Öncelikle şu çerçeveyi almanız lazım,

http://jeyauto.com/data_images/skoda-superb/skoda-superb-12.jpg

Parça numarası : 3T0858069 FKZ
105 Lira+KDV fiyatı varmış.

Çerçeve sorunu basit,peki renk durumu sizi rahatsız etmez mi ? Zenecler Beyaz tuş aydınlatmasına sahip,sizin aracınız ise yeşil aydınlatmaya sahip. Biraz sırıtacak..

Sonrasında ise düzgün bir usta bulmanız gerekli. Çünkü bayağı sökme takma işi yapılıyor.
Sonrasında ise güvenilir bir yerden teybi almanız lazım..

Antepli Ahmet abimiz var forumda,ona bir danışın bildiği yerler vardır elbet.

http://www.skodaturkey.com/member.php?u=2278
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2014, 12:59:20 Gönderen: Can »

Çevrimdışı hosukoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;459124
Evet yeni bir çerçeve almak zorundasınız. Teyplerin bağlantıları vs aynıdır,o konuda sıkıntı olmaz,sadece yeni bir çerçeve almanız gerekecek. Bu çerçevenin fiyatıda tahmiinimce 100-150 lira civarındadır. Montaj için 150 lira gibi bir şey ödersiniz. Yani yine servisten ucuza almış ve eski teybinizi de saklamış olursunuz. Servisler uçmuş durumda olduğundan oradan almanızı tavsiye etmem.

Öncelikle şu çerçeveyi almanız lazım,

http://jeyauto.com/data_images/skoda-superb/skoda-superb-12.jpg

Parça numarası : 3T0858069 FKZ
105 Lira+KDV fiyatı varmış.

Çerçeve sorunu basit,peki renk durumu sizi rahatsız etmez mi ? Zenecler Beyaz tuş aydınlatmasına sahip,sizin aracınız ise yeşil aydınlatmaya sahip. Biraz sırıtacak..

Sonrasında ise düzgün bir usta bulmanız gerekli. Çünkü bayağı sökme takma işi yapılıyor.
Sonrasında ise güvenilir bir yerden teybi almanız lazım..

Antepli Ahmet abimiz var forumda, ona bir danışın bildiği yerler vardır elbet.

http://www.skodaturkey.com/member.php?u=2278

Parça numarası ve fiyat için teşekkür ederim, bunu servisin yedek parça biriminden mi sipariş edeceğiz, yoksa temin edebileceğimiz bir internet sitesi var mıdır.

Renk konusuna gelince biraz sırıtacak ama idare edeceğiz sanırım, zenec ile kazanacağım özellikleri ancak columbus (bulabileceğimden emin değilim) + bluetooth kit + geri görüş kamerası setiyle elde edebilirim bunlarda da maliyet  en az iki katı gibi olur diye düşnüyorum.

Bir de ankara vag store diye bir yer gördüm internette, baya bir vw araca montaj yapmışlar, üstelik yol bilgisayarında (MFD) de navigation menüsü işini de hallediyorlar. (ki bunu zenec satan bir çok yer bilmiyor bile) (hatta Gantep skoda servisi bana for-x i överken bu özellliği sormuştum for-x için önce kafadan var dedi, detaylı anlatınca neyi kastettiğimi farkedip olmadığını söyledi.  Zenecde bu özellik olduğunu biliyor muydu? montaj yapsaydı vag ile bu özelliği açar mıydı bilemiyorum ?)

Gerçi zamanla fiyalar daha da düşer diye düşünüyorum, geri görüş kamerasından vazgeçip kendim montaj yoluna bile gidebilirim, çünkü rastgele birilerine arabayı kurcalatmak da istemiyorum.

Bir sorum daha var, columbusu servis dışında btemin etme imkanımız var mıdır?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Columbus için sahibinden, gittigidiyor gibi sitelere bakabilirsiniz.

Çevrimdışı hosukoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;459140
Columbus için sahibinden, gittigidiyor gibi sitelere bakabilirsiniz.

Rns 510 olarak çok var ama columbus olarak yok maalesef

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hosukoglu;459184
Rns 510 olarak çok var ama columbus olarak yok maalesef

Satıcıdan uyum garantisi alarak RNS-510 da alabilirsiniz. Normalde problem olmadan çalışması lazım.

Çevrimdışı ubim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hosukoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ubim;459819
superb için piyasada çerçeve mevcut , ben aldım...

Çerçevenin resmi var mı, passenger airbag off yazısı mevcut mu?

Bir de fiyat ve nereden temin ettiğinizi yazarsanız sevinirim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hosukoglu;460107

Çerçevede passenger airbag yazısının gireceği bir boşluk var, o şekilde tam oturuyor. Geçenlerde sizin mesajınızdan sonra Ankara Efe'ye sormuştum, ellerinde çerçevenin mevcut olduğunu söylemişlerdi, oradan temin edebilirsiniz.

Çevrimdışı ubim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hosukoglu;460107

passenger airbag off yazısı mevcut değil çünkü alırken sordular ona göre uygun olanını gönderdiler Aktepe sound dan aldım 120 tl
 yakında resimleri ekleyeceğim.

Çevrimdışı hosukoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konuyu uzun süredir unutmuşum columbus ile ilgili araştırma yaparken farkettim.

Aracıma zenec navigasyon cihazını geri görüş kamerası ile beraber taktırdım (bakım için gitmiştim dayanamadım aldım).

Gaziantep'te hakkıyla montaj yapacak yer bulabileceğimi düşünmediğimden servisi tercih ettim. Bir de garantiyi delmeyelim dedim, ne olur ne olmaz arabanın biryerini bozarız diye de abartılı bir pimpiriklenme oldu.

Cihazdan son derece memnunun bluetooth yazılımında iyileştirmeler yapılabileceğini düşünüyorum, bir de geri görüş kamerası çalıştığında orjinal sistemler park sensörü verilerinide ekranın kenarına yansıtıyor ama zenecde bu yok olsaymış süper olurmuş.

Çerçeve konusunu burada çok konuştuk servis de airbag yazısı için yer olmayan bir çerçeve takmıştı çerçevenin alt kısmı da hoşuma gitmedi ama gidip servise bunun orjinali böyle idi ona uygun çerçeve verin bana diyince orjinal tipte çerçeve verdiler, hem yerine tam oturuyor hem de airbag yazısı da yerinde.

MFD de navigasyon bilgisi özelliğinden servisin haberi yoktu kodlama sayfasını internetten çıkarıp götürdüm servise, o özelliği de benden öğrenmiş oldular ama sonunda yaptılar.

Kaliteli bir ürün orjinal sistemler dışında piyasada bundan daha kalitelisini görmedim, genede sağda solda orjinal görünce canım çekmiyor değil.

4000 TL montaj ve kamera dahil ücret ödemiş oldum, o sıralarda bluetooth, kamera ve navigasyonu bu fiyatlara elde edebileceğimi düşünmüyordum, şimdilerde internette columbus 2500 tl gibi fiyatlara var ancak çalıntı mı değil mi kaçak mı pek güven vermiyorlar.

Montajı yaptırdığım sıralarda 2500 TL civarında Ankara da taktırtmam mümkündü zeneci ama hem yol masraflarını düşündüm hem de böyle bir arabaya biniyoruz, fazladan bin binbeşyüz TL ye de kıyalım ne olacak dedim.

Durum budur arkadaşlar navigasyon cihazı taktırmayı düşünenlere zeneci tavsiye ederim, istanbul ankara gibi yerlerdeyseniz ve bluetooth unuz varsa (ki çoğunda var) columbusu (rns510 da aynısı sonuçta) da son derece makul fiyatlara elde etmek (satıcıyı görüp çalıntı olmadığından emin olmak kaydıyla) mümkün görünüyor.

Aracımdan son derece memnunum navigason ve bluetooth işini de halledince tadından yenmez oldu. Hele bir de bugünlerde yeni passat üzerindeki standart donanımlar ve muadili superble arasındaki fiyat farkını (30 bini buluyor) görünce, (bir de passatın arka koltuk diz mesafesi ve bağaj kapağının tek açılımlı olması konusunu da hesaba katmak lazım) aracımı daha bir sever oldum.

Şimdilerde webasto, sunroof, dört koltuk ısıtma, anahtarsız giriş ve wlan lı bluetooth kitinin sonradan montajını (bazılarının mümkün olup olmadığını ) araştırıyoum.

Herkese iyi günler dilerim.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2014, 21:16:45 Gönderen: hosukoglu »

Çevrimdışı azraili4402

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bendede navitec vardı,ama volkswagen araçlarına uyumlu,skoda ya olmuyor.ve bide geri gorus uymuyormuş twidoor oldugu icin çözüm olarak tampona kücük delik acıp oraya montalatılar resimlerini isterseniz atarım.servise.gittim işçilik+Çerçeve+g.Görüş kamerası dahil 250TL ye hallettim.Skoda Kayadibi bayisinden
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2014, 00:29:02 Gönderen: azraili4402 »

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zenec 2011d taktırdım arkadaşlar 10 numara alet, renk, direksiyon kumandası,bluetooth ve  ses kalitesi çok güzel.  pek çok özelliği var. şiddetle tavsiye ederim

Çevrimdışı 6ahmet1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;498130
zenec 2011d taktırdım arkadaşlar 10 numara alet, renk, direksiyon kumandası,bluetooth ve  ses kalitesi çok güzel.  pek çok özelliği var. şiddetle tavsiye ederim

hayirli olsun iyi gunlerde kullanin. nereden aldiniz? ben sahibinden de columbus buldum ilana bir bakabilirmisiniz guvenilir gibimi?
SKODA COLUMBUS RNS 510 Q VERSİYON HD LED EKRAN SSD SIFIR ÜRÜN
İlan No: 214181743
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-navigasyon-cihazi-skoda-columbus-rns-510-q-versiyon-hd-led-ekran-ssd-sifir-urun-214181743/detay