škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG hakkındaki efsaneler ? !

BRS99 · 20 · 5616

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
niye olcak ugur ben artık görev almıyom diyeee:D
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;459975
"Herhangi bir bayan sürücü yada ilgisiz bir insanın anlayıp da şanzımana ona göre davranmalarını beklemek abesle iştigal eder " bu çok doğru ama bende şuradan da bakıyorum ; ne kullandığını bilmeyen hatta nasıl kullanması gerektiğini bilmeyen ve sadece kullananın yaptığı da abesle iştigal değilmi ?

Hocam bunun önüne geçemezsiniz ki. Biraz parası olan hanımının yada kızının altına "insana vurma gerisi problem değil" deyip araç veren insanlarla dolu memleketimiz ne yazık ki. Bu zihniyetteki insanların da alman olsun otomatik olsun dedikleri anda dsg li vag grubu araçlar dışında hala dizellere takamadıkları powershiftleriyle forddan başka bir alternatif kalmıyor. Dediğim gibi bu önüne geçilemez birşey ya ford gibi beceremiyoruz deyip uğraşmayacak yada mercedesin renodan sürekli motor alması gibi ZF gibi büyük firmalardan alıp kullanacak şanzımanlarını

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;459994
Hocam bunun önüne geçemezsiniz ki. Biraz parası olan hanımının yada kızının altına "insana vurma gerisi problem değil" deyip araç veren insanlarla dolu memleketimiz ne yazık ki. Bu zihniyetteki insanların da alman olsun otomatik olsun dedikleri anda dsg li vag grubu araçlar dışında hala dizellere takamadıkları powershiftleriyle forddan başka bir alternatif kalmıyor. Dediğim gibi bu önüne geçilemez birşey ya ford gibi beceremiyoruz deyip uğraşmayacak yada mercedesin renodan sürekli motor alması gibi ZF gibi büyük firmalardan alıp kullanacak şanzımanlarını

VW nin şanzıman üretimlerini zaten getrag firması yapıyor diye biliyorum :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;460192
VW nin şanzıman üretimlerini zaten getrag firması yapıyor diye biliyorum :)

Ben de öyle biliyorum..