škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG Şanzıman ve Doğuş Oto Ayıbı

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Akif Hoca;459532
Benim anlamakta güçlük çektiğim nokta, herşeyin doğru olduğunu kabul etsek dahi. Böyle bir belgeyi imzalatan kişi hangi mantıkla bir nüshasını vermiş ya da dışarı sızmasına müsade etmiş? Bence kesinliğinden emin olmadıkça herşey soru işareti..

Başka aracı olmadığı için ve araca acilen ihtiyacı olduğu için mecbur olduğunu belirtmiş dhforumda.

fabialife

• Ziyaretçi

Çevrimdışı RahimAVCI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir yerde okudum vw Çinde ki araçlara 10 yıl garanti veriyormus bizde niye az

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;459507
Arkadaşlar ; Lütfen boşuna kimse moralını bozmasın.
Gerçek/Canlı bir istatistik görüp idrak etmeden, DSG ve ya her hangi bir mekanik yapı hakkında kimse objektif kanaat getiremez.

Düşünün; Bir milyon tane DGS üretildi ve bunlardan 100 tanesinde sorun çıktı.
Bu oran %0.01 olur. Arıza yaşayan 100 kullanıcı internete yazarsa, alın size şehir efsanesi.

ancak bu kadar net ifade edilebilir. ama yinede bu efsane sürer gider onlar ermiş muradına da diyemicez
 ama bu tesbiti iyi anlamak lazım arkadaşlar en azından neyin ne olduğunu bilmek açısından.

eveli gün servise bir bayan geldi fabia ile şikayet ediyor debriyaj pedalından biraz aşağı düşürün diye tutturdu usta da bunlar telli değil dedi baktı kadın anlamıyo hocam şimdi size daha iyi izah eder dedi ve işine gitti ama kadın anlamıyo daha ehliyetini yeni almış aracı yeni almış ne ehliyete alışmış ne araca ama herşeyi dörtdötlük şoförmüş gibi istiyor olur tabii canımmm
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;459554
.....
eveli gün servise bir bayan geldi fabia ile şikayet ediyor debriyaj pedalından biraz aşağı düşürün diye tutturdu usta da bunlar telli değil dedi baktı kadın anlamıyo hocam şimdi size daha iyi izah eder dedi ve işine gitti ama kadın anlamıyo daha ehliyetini yeni almış aracı yeni almış ne ehliyete alışmış ne araca ama herşeyi dörtdötlük şoförmüş gibi istiyor olur tabii canımmm
İşte bu bayan da bir kaç kişiye yalan yanlış anlatıp caz yaparsa, her kez ona inanacak ve bir şehir efsanesi doğacak....:kafa:

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;459547
Başka aracı olmadığı için ve araca acilen ihtiyacı olduğu için mecbur olduğunu belirtmiş dhforumda.

Alıntı yapılan: fabialife;459552
adam imzalamasa 9.000 lira daha fazla ödeyecek.

Tamam kullanıcı tarafında sorun yok. Onu anladım, anlarım..
Firma adına bu belgeyi imzalatan kişi bu belgenin dışarı sızmasına nasıl müsade etti.
Böyle bir belgenin bir nüshasını kullanıcıya vermiş olması düşünülemez.
İmzalatan da yayınlamaz, pekiyi nasıl oluyor?

Çevrimdışı ali_firattr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar şirket araçları passat 1.4 tsi dsg şanzıman. 2011 model araçlar. Hemen herkeste var bu titreme. Yaklaşık 70 araçta kime sorduysam aynı sorun. Düşük devirde yokuşta titreme yapıyor. 2012 nin ortasından itibaren dsg şanzıman düzeltildi diye söyleniyordu ben de ona güvenip aldım. Şimdiye kadar memnunum. Bazı arkadaşlar sorun var diyorsa sorun vardır. Sicili çok temiz değil bu şanzımanın sonuçta.
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2014, 00:36:32 Gönderen: ali_firattr »

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;459555
İşte bu bayan da bir kaç kişiye yalan yanlış anlatıp caz yaparsa, her kez ona inanacak ve bir şehir efsanesi doğacak....:kafa:

yok yok yapmaz ben onun gönlünü ettim:kro: verdim coşkuyu yetti ona
 e ama yalan da bişi sölemedim
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaslar vw.com amerika vw.de almanya sitelerini inceledim. dsg sanzimanlar passat ve jettada 6 ileri otomatik yaziyor. turkiyede satilan sorunlu denilenler 7 ileri degilmiydi? ayrica amerikada cogu modleinde otomatik sanziman sunmamis vw. isterseniz inceleyin ama galiba bi turkiyede satiliyor bu sanzimanlar anladigim kadariyla yada bunlar ellerinde kalanlar

Çevrimdışı RahimAVCI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia_tr;459694
arkadaslar vw.com amerika vw.de almanya sitelerini inceledim. dsg sanzimanlar passat ve jettada 6 ileri otomatik yaziyor. turkiyede satilan sorunlu denilenler 7 ileri degilmiydi? ayrica amerikada cogu modleinde otomatik sanziman sunmamis vw. isterseniz inceleyin ama galiba bi turkiyede satiliyor bu sanzimanlar anladigim kadariyla yada bunlar ellerinde kalanlar

Arızalı olanlar 6 ileriydi 7 ler yeni çıktı herhalde onların ayıpları tam çıkmadı daha :)

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fabia_tr;459694

volkswagen beygiri ve torku yüksek olan 2.0 motorlardan itibaren 7 ileri DSG kullanmıyor. cc, amorak v.s gibi bu arabalarda kullanılan şanzımanlar sağlam olan eski tip 6 ileri şanzımanlar. amerikada zaten küçük motorlu araç satılmadığı için orada hem bu açıdan hem de tüketici kanunları açısından bir sıkıontı yok. amerikada az sayıda bu şanzımanlı arabalardan var herhalde onlar da zaten garanti kapsamında değişiyormuş.
avrupada cergi motora göre değil eksoz emisyonuna göre alındığı için 1.6 motor  da pek yok herhalde.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Akif Hoca;459561
Tamam kullanıcı tarafında sorun yok. Onu anladım, anlarım..
Firma adına bu belgeyi imzalatan kişi bu belgenin dışarı sızmasına nasıl müsade etti.
Böyle bir belgenin bir nüshasını kullanıcıya vermiş olması düşünülemez.
İmzalatan da yayınlamaz, pekiyi nasıl oluyor?

belgeyi mecburiyetten imzalayan arkadaş araba yapıldıktan sonra satıyor ve başka gelişmelerle birlikte belgeyi nette paylaşıyor.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dsg 7 ye geçilmesinin sebebi yakıt tasarrufu yüksek performanslı araçların zaten tüketimi yüksek ve devir çabuk yükseldiği için uzun oranlı şanzuman kullanıyorlar

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;459807
volkswagen beygiri ve torku yüksek olan 2.0 motorlardan itibaren 7 ileri DSG kullanmıyor. cc, amorak v.s gibi bu arabalarda kullanılan şanzımanlar sağlam olan eski tip 6 ileri şanzımanlar. amerikada zaten küçük motorlu araç satılmadığı için orada hem bu açıdan hem de tüketici kanunları açısından bir sıkıontı yok. amerikada az sayıda bu şanzımanlı arabalardan var herhalde onlar da zaten garanti kapsamında değişiyormuş.
avrupada cergi motora göre değil eksoz emisyonuna göre alındığı için 1.6 motor  da pek yok herhalde.

Düzelteyim, Amarok' ta 8 ileri tam otomatik şanzıman var. DSG kullanılmıyor.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3 yıl Vw' de satış temsilciliği yaptım, geçen sene ayrıldım. Hayatımda  bu belgeyi ilk defa görüyorum. Böyle birşeyin olabileceği ihtimalinide  çok az görüyorum. Bana biraz karalama kampanyası gibi geldi.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...