škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG Şanzıman ve Doğuş Oto Ayıbı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhabalar,

facebookta bir arkadaşım aşağıdaki linki paylaşmış. Doğuş otonun DSG tamirini ucuza yapıp araç sahibine bundan herhangi bir yerde bahsederseniz 10 bin lira tazminat alırım şeklinde imzalattığı bir belge koyulmuş siteye.

http://forum.donanimhaber.com/m_88154445/tm.htm

bu büyük bir ayıp ve bizim de başımıza gelebileceğini düşünerek paylaşmak istedim. forumda bir sürü yazı yazılmış şahsen hepsini okumadım belki vakit olursa okuruz.

neticede ortada bir mal var ve ayıplı olduğu mahkeme kararıyla tespit ediliyor ve ortalık karışacak gibi görünüyor.

selamlar.

Çevrimdışı dissector

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Daha önceki mesajlarımda da yazdığım gibi,benim açımdan bizim araçların Aşil tendonu;DSG şanzumanlarıdır.Bu konudaki dönen tüm forumları okuyup bilerek bu aracı aldım,çünkü bu konfor ve ekonomikliği karşılayan başka bir araç yoktu - ki halen de yok.DSG olmasa 5-6 yıl kullanabileceğim bu aracı,bu yüzden en geç 3-4 yıl sonra elden çıkaracağım,size de tavsiye ederim.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tarz olaylar, türk insanım bulnduğu tüm coğrafyada oluyor.
Bir yıl önce, japon markalı bir aracın şanzıman sorunu yüzünden bir vatandaş dava açmış ve kazanmış. Peşinden belgeleri bir forumda yayımlamıştı. İlgili ithalatçı firma, forumun sahibine ulaşarak, belgelerin forumdan kaldırılmasını istemiş, aksi takdirde forumu kapattırmakla tehdit etmişler.
(kendi gözümle gördüm ve olayların akışını yaşamıştım)
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2014, 09:31:46 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
işte Türkiye gerçeği. bu tip kurumlara yaptırım olmadığı için istedikleri gibi tehdit ve caydırma rahatlığını kendilerinde bulabiliyorlar. ama hakkımızı aramaktan vazgeçmemek lazım esasında.

fabialife

• Ziyaretçi
7 ileri kuru kavrama DSG çıktığı günden beri bir yerimizi yırttik; bu şanzıman saatli bomba gibi bu şanzımanı almayıon alan kumar oynar diye.
aklmın almadığı şu; dünyanın en iyi şanzımanlarından birisi olan 6 ileri yağlı DSG gibi bir şanzımanları varken hangi geri zekalı bu şanzımanı çıkardı ve hala hatada israr ediyor hala anlamış değilim.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim insanımız mi otomatik kullanamıyor yoksa güzel ülkeme gelen dsg ler mi sorunlu
birde  bayiler bizi velinimet olarak görmüyor.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu dsg için yazılanları okudukça yürğim pır pır araba kullanıyorum zaten çok sert kullanmam ama yinede kafam rahat olsun diye sıfır araç aldım bu seferde dsg tevatürleri kemirtiyor beynimi

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
manuel'den şaşmayacaksın arkadaş , hem manuel'in zevki başka , ancak doğuş oto'nun yaptığı rezillikten başka birşey değil

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ; Lütfen boşuna kimse moralını bozmasın.
Gerçek/Canlı bir istatistik görüp idrak etmeden, DSG ve ya her hangi bir mekanik yapı hakkında kimse objektif kanaat getiremez.

Düşünün; Bir milyon tane DGS üretildi ve bunlardan 100 tanesinde sorun çıktı.
Bu oran %0.01 olur. Arıza yaşayan 100 kullanıcı internete yazarsa, alın size şehir efsanesi.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zaten burdaki sıkıntı DSG nin ne kadar sıklıkla arıza yaptığı değil Doğuş otonun yaklaşımı olmalı.
sonuçta insan yapımı bir makine var ve bozulması olası birşey. ama üslup ve müşteriye yaklaşım firmanın kalitesini ortaya koymuş.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;459497
bizim insanımız mi otomatik kullanamıyor yoksa güzel ülkeme gelen dsg ler mi sorunlu
birde bayiler bizi velinimet olarak görmüyor.

bizde problem var bence :gaz:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG'nin arıza istatiği önemli tabii ki; ancak peki böyle bir arızayla karşılaşınca distribütör ya da satıcının müşteriye yaklaşımı ne olacak? Biz burada bunu gördüğümüz için bunu eleştiriyoruz zaten.

6 ileri daha maliyetli olduğu için 7 ileri kullanılıyor. Maliyet kaygısıyla bizden esirgenen bağımsız süspansiyonu düşününce durum daha net ortada zaten.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kimsenin bu duruma düşmesini istemeyiz. Memleketimizde uslüp bir çok yerde dengesiz olabiliyor. Ben şahsen, bu tarz konuları, bana doğrudan yanıt verebilecek yetkili kişilerle konuşmayı tercih ederim. Eski aracımdaki çok ağır ve modeldeki kronik problemi bildirdiğimde, servis sorumlusu çok olumlu yaklaştı ve ne gerekirse yapacaklarını söylemişti.
Paylaşılan olayın nasıl geliştiğini bilemeyiz, kimin uslübu nasıldı, onu da bilemeyiz, ancak bir satıcı, malın arkasında durmalı.

Alıntı yapılan: civanmukti;459508
zaten burdaki sıkıntı DSG nin ne kadar sıklıkla arıza yaptığı değil Doğuş otonun yaklaşımı olmalı.
sonuçta insan yapımı bir makine var ve bozulması olası birşey. ama üslup ve müşteriye yaklaşım firmanın kalitesini ortaya koymuş.
Haklısınız.
Manueli savunup, otomatik ve DSG karalayanlara yanıtım olmuştu.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim anlamakta güçlük çektiğim nokta, herşeyin doğru olduğunu kabul etsek dahi. Böyle bir belgeyi imzalatan kişi hangi mantıkla bir nüshasını vermiş ya da dışarı sızmasına müsade etmiş? Bence kesinliğinden emin olmadıkça herşey soru işareti..

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;459532
Benim anlamakta güçlük çektiğim nokta, herşeyin doğru olduğunu kabul etsek dahi. Böyle bir belgeyi imzalatan kişi hangi mantıkla bir nüshasını vermiş ya da dışarı sızmasına müsade etmiş? Bence kesinliğinden emin olmadıkça herşey soru işareti..

bence de sanki karalama kamp. kokuyor