škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Casper ve Aidata birleşti

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Casper ve Aidata birleşti

Memleketimizin ilk bilgisayar firması Aidata, yine memleketimizin en büyük bilgisayar üreticisi olan Casper tarafından satın alındı.
         08/10/2009
        Memleketin iri bilgisayar üreticilerinden Casper, Türkiye'nin ilk yerli bilgisayar markası olan Aidata'yı satın aldı.
 Casper'ın büyüme hamlesi dahilinde yapıldığı bildirilen satın almanın amacı, "Casper'ın üretim gücü ile Aidata'nın pazarlama gücünü birleştirmek" olarak açıklandı. Birleşme sonunda "üst marka" olarak Casper'ın kullanılması bekleniyor. Resmi açıklaması önümüzdeki hafta yapılacak ve satın almanın ne kadara gerçekleştirildiği de o zaman belli olacak.
 Casper, 2013 hedefini 1 milyon adet bilgisayar üretimi ve yurtdışına açılma olarak belirlemişti. [Referans]
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
casper biraz performans üzerine gitse işi götürür ama anakartları çok dandik kullanıyor o yüzden pek tercih edilmiyor tabi bilinçsiz müşteri gidip çatır çatır alıyor o da ayrı bir mesele :)

Memleket için iyi olmuş ama..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;39913
casper biraz performans üzerine gitse işi götürür ama anakartları çok dandik kullanıyor o yüzden pek tercih edilmiyor tabi bilinçsiz müşteri gidip çatır çatır alıyor o da ayrı bir mesele :)

Memleket için iyi olmuş ama..
Ne demek istiyosun:D:D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O hatayı 1 kere yaptım o zamanda daha okula yeni başlamıştım :D

Şimdi kendim alıp topluyorum sende biraz araştır dediğimi anlayacaksın.. Adam 1500 tl lik sistem yapıyor her şey güzel işlemci ram ekran kartı tırt ne anlamı oldu onun şimdi? :)

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim anlamadığım da BİRLEŞTİRMEK ne zamandan beri ÜRETMEK yerine kullanılıyor? Tanesi 10 dolardan ekran kartını 1000 lerce alıp faturaya 100 dolar yazmak mı üretmek? Casperdan değil bir tek, marka bilgisayar alanın aklına şaşarım...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;39967
Benim anlamadığım da BİRLEŞTİRMEK ne zamandan beri ÜRETMEK yerine kullanılıyor? Tanesi 10 dolardan ekran kartını 1000 lerce alıp faturaya 100 dolar yazmak mı üretmek? Casperdan değil bir tek, marka bilgisayar alanın aklına şaşarım...

Abi hakkını yeme laptop konusunda birazda olsa iyi :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bi önceki pcmi toplama almıştım adam bize öyle bi kazık attıkı ikinci pcmi direk marka aldım pişman mısın diye sorarsanız değilim.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;39969
bi önceki pcmi toplama almıştım adam bize öyle bi kazık attıkı ikinci pcmi direk marka aldım pişman mısın diye sorarsanız değilim.

Eskiden öyleydi ama artık marketler var firmalar alternatif çok onu geçtim DH diye bir forum var bilmesen bile sana liste çıkar orda 2 dk da :D

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;39969

Okumadan, sormadan, gezmeden, araştırmadan yapılan her alışverişte kazık yemeye mahkümuz bu ülkede. Gözümüzü açmak lazım biraz ;)

Kadirciğim bana iyi olan bir dizüstü bilgisayar modelini göstersene kespırpırın :kiki: Eminim en kötü ihtimalle aynı özellikte başka markayı daha ucuza bulacağım...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baktımda önceden 9600M GT modelleri vardı !! Onları bile kaldırmışlar ne diyim artık benim gözümde buda tırt oldu bende datron aldım zaten tam f/p markası :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici