škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lastik basınç hatasına yardımlarınızı bekliyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abdullah_ulusoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2008 fabia tdı elegance aracımın lastik basinc hatasini silemiyorum. sebepleri ne olabilir acaba.lastik basınçlarım normal fakat set düğmesine basılı tutuyorum. bir saniye kaybolup tekrar çıkıyor lastik basınç hatası. sorun ne olabilir. nereleri kontrol ettirmek lazım

Çevrimdışı RahimAVCI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lastik basınç sens. abs sens. ile çalışıyor eğer hareket edince yanıyorsa sens. le alakalı ola bilir

Çevrimdışı RahimAVCI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;460591
lastik basınç sens. abs sens. ile çalışıyor eğer hareket edince yanıyorsa sens. le alakalı ola bilir

Enteresan bence abs ile alakası olmaması lazım bizim opellerde sipoblarda sensör olur araçta da alıcı olur o kadar başka hiçbir sistemle bağlı olmaz

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim yati de sens. lere bağlı lastik dönerken eğer lastiğin havası düşük ise dönme momenti farklı olacağı için abs sens. farkı algılıyor

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;460601
benim yati de sens. lere bağlı lastik dönerken eğer lastiğin havası düşük ise dönme momenti farklı olacağı için abs sens. farkı algılıyor
Evet skoda modellerinde lastiklerde sensörün olmadığını bugün ustadan öğrendim,lastiğin dönüş hesabına göre abs sistemiyle çalıştığını söyledi.Bence lastiklerin tümünü kontrol ederek set tuşuna basılı tutun,olmadı sig.kontrolunu yapınız olmadı servis de sıfırlayınız.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı RahimAVCI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ne kadarlık bir ince hesap yapıyor ki lastik dişleri iyice bitse yinede uyarı verir o zaman demi

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: RahimAVCI;460624
Ne kadarlık bir ince hesap yapıyor ki lastik dişleri iyice bitse yinede uyarı verir o zaman demi

4 lastiğe de doğru havayı vurunca tuşa basıp bu değerler doğrudur komutu vermiş oluyorsun. ABS sensörü ona göre takip ediyor  ;)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abdullah_ulusoy;460647
sigortasi hangisi oluyor acaba

Sigorta kapağına ya da kullanıcı kitabına baktınız mı?

Çevrimdışı RahimAVCI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;460627
4 lastiğe de doğru havayı vurunca tuşa basıp bu değerler doğrudur komutu vermiş oluyorsun. ABS sensörü ona göre takip ediyor  ;)

Haaa onu bilmiyordum ben baaaaak :) teşekkürler bilgi için :)

Havaları ayarliyorsun düğme ile bu ayarı kaydediyorsun sonra düşme olursa uyarı veriyor :)

Opelde arabada bi beyin var tekerlerdede basınç ölçer siboplar takılı kaç bar java var hepsini gösterir biraz daha teferruatlı ama özellik olarak iyi 4 teker ayrı ayrı görünür