škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb lastik basıncı ve sensörü ??

metkaya · 42 · 44760

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;461088
Üzerinde en kısa sürede/en yakın tamircide tamir ettirin yazıyor..
İçine tamamen yerleşip çıkarması güçleşmeden yaptırmanızı öneririm..

Döner dönmez yaptıracağım ama 7, 8 gün kalacak bu sürede bir sıkıntı olurmu acaba?

Çevrimdışı metkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
muhtemelen 7-8 gün kadar idare etmicektir,döndüğünde lastiği tamamen inmiş görürsen üzülme..ama bu en kötü ihtimal tabiki. umarım yanılırım

Çevrimdışı metkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;461086
mehmet bizim arabalar spor araba değil konfor ön planda olmalı dolayısıyla 32 barda ayarlı dursun. yumuşak lastik rahat sürüş.

**evet teşekkürler cevabınız için :), elbette bizim araçlarımız heleki 1.6 tdi motorla spor araba değil. merak ettiğim 2 veya 4 psi basınç farkının çekişe hissedilir fark yapıp yapmıyacağı?

**ve araç önden çekiş ve dizel motor ağırlığından dolayı ön lastikleri arkadan yüksek yapmak sizlercede olumlu etki yaparmı? yoksa hurafe muhabbetlerden midir buda?
misal arkalar 32 psi - önler 33 psi gibi..

**ve son olarak sizce lastik uğultusu veya gürültüsü düşük basınçtamı yoksa yüksek basınçtamı daha az olur?

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lastik düşük barda esnek olur bu sebeple gürültü daha az olacaktır. bu biraz da yol ile alakalı. kaymak asfaltta ses olmazken soğuk asfaltta zift üstü mıcırlı olan bu herhalükarda gürültü yapacaktır. düşük barlı lastikte taban yola yayılacağı için çekişte bir miktar sorun olabilir. ama o kadar aman aman bir şey olacağını sanmıyorum.

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Birde bu pirelli lastiklere gıcık olmaya başladım 3 kere lastiğime çivi vida vs battı 3 ünde de lastik pirelliydi resmen vidaları mıknatıs gibi çekiyorlar :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben spreyle 3-4 ay kullandım ve hiç inmedi lastiği tamir için sökünce içinde sıvı birikmişti temizleyip tamirini yapıldı

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;461137
ben spreyle 3-4 ay kullandım ve hiç inmedi lastiği tamir için sökünce içinde sıvı birikmişti temizleyip tamirini yapıldı

İçime su serptin üstad. Salı akşamı Allah izin verirse döneceğim inşaallah lastik sizinki gibi inmemiştir. İnmemişse hemen gider yaptırırım. Ama inmişse lastikte jantta çöpe gider.:(

Çevrimdışı metkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;461132
lastik düşük barda esnek olur bu sebeple gürültü daha az olacaktır. bu biraz da yol ile alakalı. kaymak asfaltta ses olmazken soğuk asfaltta zift üstü mıcırlı olan bu herhalükarda gürültü yapacaktır. düşük barlı lastikte taban yola yayılacağı için çekişte bir miktar sorun olabilir. ama o kadar aman aman bir şey olacağını sanmıyorum.

çok teşekkürler üstadım. 32 psi ayarladım, çekiş konusunda sıkıntı yapmaz herhalde öyle yoya yayılma yok cünkü bu barda aman aman..

**peki ön-arka farklı değerde olmalı yorumuna ne diyorsunuz üstatlar??

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: metkaya;461146
çok teşekkürler üstadım. 32 psi ayarladım, çekiş konusunda sıkıntı yapmaz herhalde öyle yoya yayılma yok cünkü bu barda aman aman..

**peki ön-arka farklı değerde olmalı yorumuna ne diyorsunuz üstatlar??

Üstad benim şahsi fikrim eğer aracı çoğunlukla yanlız kullanıyorsanız yolcuyla bagajla fazla işiniz yoksa hepsini aynı 32 veya 34 yapılabilir. sadece arkanın fazla olması bana pek mantıklı gelmiyor. Ben tamiratı yaptırınca hepsini 32 yada 34 yapacağım

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hepsini eşit tut. rahatsız etmesi bir yana yüksek bar tekeri gerer. zaten hareket halinde iken içindeki havada genleşiyor bu da barı olduğundan yükseltiyor. 32 uygundur. kar durumu olursa 33 yapılabilir.

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dün akşam arabama kavuştum lastikte sıkıntı yoktu inmemişti. harbiden bu spreyi icat edenlerden Allah razı olsun hızır gibi yetişti :) Lastiği bu sabah tamir ettirdim içinde süt gibi bir sıvı vardı ve hafifçe lastiği saran bir saydam madde vardı. İçini yıkayınca büyük bir bölümü çıktı az birşey kaldı lastikçi bunun sorun olmayacağını söyledi ve işini bitirip taktı çok şükür korktuğum başıma gelmedi. Bar konusunda ise 32 mi 34 mü derken hadi ikisinin arasını bulalım dedik ve hepsini 33 yaptık :) Bu spreyden herkese tavsiye ederim. Atın bir kenara dursun umulmadık bir anda imdadınıza yetişebilir.

Çevrimdışı metkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;461430
hepsini eşit tut. rahatsız etmesi bir yana yüksek bar tekeri gerer. zaten hareket halinde iken içindeki havada genleşiyor bu da barı olduğundan yükseltiyor. 32 uygundur. kar durumu olursa 33 yapılabilir.

eyvallah yeke, bende farklı psi ay değerleri kullanıp denedim ve seninle aynı sonuca vardım. birde superb e yüksek psi hiç yakışmıyor, araç konfor aracı cunku. sonra tavşan gibi sekme yapıyor yada bozuk yolda konfor kaçıyor vs

Çevrimdışı metkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AVCI;461433
Dün akşam arabama kavuştum lastikte sıkıntı yoktu inmemişti. harbiden bu spreyi icat edenlerden Allah razı olsun hızır gibi yetişti :) Lastiği bu sabah tamir ettirdim içinde süt gibi bir sıvı vardı ve hafifçe lastiği saran bir saydam madde vardı. İçini yıkayınca büyük bir bölümü çıktı az birşey kaldı lastikçi bunun sorun olmayacağını söyledi ve işini bitirip taktı çok şükür korktuğum başıma gelmedi. Bar konusunda ise 32 mi 34 mü derken hadi ikisinin arasını bulalım dedik ve hepsini 33 yaptık :) Bu spreyden herkese tavsiye ederim. Atın bir kenara dursun umulmadık bir anda imdadınıza yetişebilir.

avcı geçmiş olsun, zararsız atlatmana sevindim. bu kullandığın sprey i nerden aldın veya internette satılık varsa paylaşırsan bizlerde yararlanırız

ve 33 psi basınç ı birkaç gün kullandıktan sonra çekiş, bozuk yollardaki performans kısaca genel performans konusunda olumlu olumsuz yorumlarını paylaşırsan bizlerle çok güzel olur, bekliyoruz :)

33 bilemedin hadi 34 psi.. ondan yukarısı bizimki gibi konfor araçlarına fabrikalar ne derse desin türkiye yollarında zarar arkadaş.34 ü de yazın deli dumrul gibi arabaya doluşursun artı bagaj, memlekete veya tatile gidersinde anca o zaman olur o da bence

32 ideal - 33ü de senin sayende öğrenicez verimli mi değil mi :)

zaten fabrika orta yükte yani standartta önlere 32 diyor arkalara 33 diyor.birde bu farkı anlasak, bu işi çözemedik sadece. hadi motor önde çekiş önde ağırlık fazlasıyla önde diyip önmleri 33 arkalara 32 dese anlaşılır bi durumda arkayı yuksek yapmak bana mantıksız geliyor. superb de ağırlık merkezi mi o şekilde acaba diye araştırdım ama birşey bulamadım nette..
« Son Düzenleme: 12 Mart 2014, 18:24:41 Gönderen: metkaya »

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet bey teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Spreyi 4-5 yıl oldu sanırım alalı boşunu atmadım bagajda duruyor yarın bakarım markasına piyasada aynı marka varmıdır bilemiyorum. Sabah lastikçiden bir tane daha aldım 10 TL'ye markasına onunda bakayım yarın ikisini de yazarım. 33 psi haftasonuna kadar deneyim tabiiki sonucu paylaşırım. Ama benim aracı zaten aldım alalı fabrika yada bayi artık hangisi yaptıysa 37 psi de kullanmışım. Araba kasislerde takır tukur gidiyor hopluyordu benimde hiç aklıma gelmemişti. Lastik patlamasa anlamayacaktık her işte varmış bir hayır şimdi baya konforlu oldu :)

Çevrimdışı metkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AVCI;461469
Mehmet bey teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Spreyi 4-5 yıl oldu sanırım alalı boşunu atmadım bagajda duruyor yarın bakarım markasına piyasada aynı marka varmıdır bilemiyorum. Sabah lastikçiden bir tane daha aldım 10 TL'ye markasına onunda bakayım yarın ikisini de yazarım. 33 psi haftasonuna kadar deneyim tabiiki sonucu paylaşırım. Ama benim aracı zaten aldım alalı fabrika yada bayi artık hangisi yaptıysa 37 psi de kullanmışım. Araba kasislerde takır tukur gidiyor hopluyordu benimde hiç aklıma gelmemişti. Lastik patlamasa anlamayacaktık her işte varmış bir hayır şimdi baya konforlu oldu :)

haftasonu tecrübelerini bekliyoruz o zaman :)

şunu da merak ediyorum lütfen dikkat et,..37 psi dan 33 psi a düşünce çekişte olumlu olumsuz bir fark hissedicek misin? lütfen dikkat et. saygılar