škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sileceklerin bıraktığı buğumsu iz..??

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar. yeni superb sahibiyim aracım daha 200kmde ve teslim alalı 1hafta olucak inşallah.. aracıma ücretsiz olarak boya koruma, yağmur kaydırıcısı, iç koltuk döşeme koruma vs gibi işlemlerde yapıldı.ekstradan filmde yaptırdım alakasız olsada konuyla.

sıkıntım şu: yağmurda silecek çalışırken (özellikle de geceleri belli oluyor), silecekler her hareketlerinden sonrai öncamda buğumsu bir iz bırakıyor dıştan ve hareket bittiyse 1-2 saniye içinde geri açılıyor bu görüntü.

doğru tarif etmeye çalıştım ama şöylede düşünebilirsiniz, sanki sileceklere bir krem yada yağ sürülmüşte bir kere çalışıp durunca izler geri açılıp yok oluyor.

burda asıl sıkıntı yağmur şiddetini artırınca silcekler durmadan çalıştığında oluyor. çünkü izler daha kaybolamadan ikici hareket üst üste gelior ve böylece görüşte sıkıntı oluyor..durduktan sonra sileceklere elimi sürdüğümde sanki lastiklerin orada yağ veya değişik bir kimyasal varmış gibi geldi.

benzer olay yaşayan varmı acaba veya bunlar boya korumadan kalma bir durum olabilirmi acaba yada yağmur kaydırıcıdan..tek tahminim bu oldu..

bunu gidermek için ne yapabilirim? sabunla silecek lastiklerini ve öncamı yıkasam
işe yararmı?

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
silecek lastiklerini kesinlikle çıplak el ile veya bez ile herhangi bir şekilde ellemeyin silmeyin ömrünü bitirirsiniz.
 silecek lastikleri grafit tozu ile kaplanır buda kurşun kalem dediğimiz maddedir bunun yağlama kayganlaşma özelliği ve hizmeti vardır elleyince veya bezle silince bunu yok etmiş olursunuz
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Onun sebebi kalitesiz ya da yanlış uygulanmış yağmur kaydırıcı ;)

Çevrimdışı metkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;461112
Onun sebebi kalitesiz ya da yanlış uygulanmış yağmur kaydırıcı ;)

peki bu durumda ne önerirsiniz, ciddi görüş kaybı oluyor silecek durmadan çalıştığında. sabunla ön camı iyice yıkasam sorun hallolurmu. hatta tüm camlarda yağmur öyle bir hal alıyorki boncuk boncuk dikiz aynalarını göremez oluyorum misal adeta. yanlarda da benzer sıkıntı yaşayınca bende tahmin etmiştim yağmur kaydırıcyla alakalı terslik olduğunu.sileceğin koruyucu yağıda üstüne cila olunca bizim görüş komple gidiyor ondan sonra :)

**camlarıma zara vermeden, çizmeden bu yağmur kaydırıcı denen kimyasal illeti nasıl temizlerim tüm camlarımdan, arkadaşlar lütfen yardım ???

..ciddi görüş sıkıntısı yaşıyorum
« Son Düzenleme: 09 Mart 2014, 17:35:25 Gönderen: metkaya »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı metkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;461160
Izo propil alkol alıp camı silin derim.

teşekkürler irfan bey..

**peki izopropil alkol dediğiniz şeyi nerden bulabilirim en kolay ve camda çizik vs zarar yapmamam için bezmi kullanmalıyım nasıl yapmalıyım?

**ve izopropil alkol boyaya veya plastik aksama gelirse hemen zarar verirmi. silerken nelere dikkat etmeliyim?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: metkaya;461190
teşekkürler irfan bey..

**peki izopropil alkol dediğiniz şeyi nerden bulabilirim en kolay ve camda çizik vs zarar yapmamam için bezmi kullanmalıyım nasıl yapmalıyım?

**ve izopropil alkol boyaya veya plastik aksama gelirse hemen zarar verirmi. silerken nelere dikkat etmeliyim?

Ne marka ürün kullandılar, bunu öğrenebilirsen daha net sonuç alınır. Zira bazı nanoteknolojik yağmur kaydırıcılar 2 yıl dayanıyor. Ancak polisajla sökülebiliyor.

İPA bulmak zor değil  ;)

http://www.sanalpazar.com/Ipaizopropil-Alkol-temizlik-Solventi-1-Lt-99__isp7116148

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de silecek siliyor geri dönerken suyla buğu uluşturuyor hemde tam göz hizamda. silecek durumları iyi aslında ama çözüm bulamadım öylece kullanıyorum. :(

Çevrimdışı gezende

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benimkinde de buğumsu izler oluyordu, serviste silecekleri sıktılar geçti....