škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octinizde Karşılaştığınız Sorunlar ve Mükünse Çözümler Yoksa da Servis

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;461591
Bütün A7 ler de var o. İlk başlarda takılmasam da şimdi en sinir olduğum şye. Şu camı adam gibi sabitlemek için 2-3 tane daha tırnak koymak maliyeti ne kadar artırırdı acaba :(
Bu olay sizi çok düşündürmemeli. İnanın bir çok marka araçta var. Eksi arabamda (2009 Corolla) daha da iğrenç bir ses vardı.
Mesele tırnak falan değil.
Camın ön kısmı kavisli ve camı indirdiğinizde, bu kavis boşta kalıyor. Zaten cam kanal içinde inip/kalkıyor, ancak bu kavis statiği bozuyor. Elbette ki bir çözümü vardır, ancak çök önem verilmemiş.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çözüm dediğim gibi camı sabitleyen tırnak sayısını artırmak. Skoda gibi bir firmanın bundan kaçması can sıkıcı sadece. Benim bundan önceki araçlarımın hiç birinde bu tür bir sıkıntı yoktu.

Ama dediğim gibi bunun dışında çok memnunum A7 den, bir de yeni beyne yazılım gelse tadından yenmeyecek

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hızlanma esnasında motordan gelen tıslama sesi sizde de var mı? forumdaki bir arkadaş evaporatör ile ilgili yazmış sanırım ama belki başınıza gelmiştir.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yazdım ankara and oto servis şefiyle yaptığımız testten sonra evapatörden kaynaklı olduğunu söyledi. Radyo klima bilimum herşey kapalıyken 40 km/h dan sonra gelen tıslama sesiydi benmkisi ve hızlandıkça artıyor. Baharda gel kompla havasını boşaltıp tekrar basalım demişlerdi daha gidemedim

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet sizin yazdığınızı biliyorum. ankarada hangi servise gidiyorsunuz. ben aracı efeden aldım herhalde oraya giderim 15 bin gelince.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı cemrsy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hafızalı koltuğa koltuk ayarını kaydetmeme rağmen bir sonraki binişimde koltuk ayarının sadece yükseklik ayarı 1-2 cm yukarı kalkıyor diğer ayarların hepsi aynı aynalar bel desteği vs. nedendir hiç bir forumda cvp bulamadım

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemrsy;463931
hafızalı koltuğa koltuk ayarını kaydetmeme rağmen bir sonraki binişimde koltuk ayarının sadece yükseklik ayarı 1-2 cm yukarı kalkıyor diğer ayarların hepsi aynı aynalar bel desteği vs. nedendir hiç bir forumda cvp bulamadım

koltuk ayarını yaptıktan sonra 1-2-3 ve set düğmesine basınca bir ses geliyor. onay sesi. bunlardan eminseniz ve hala ayarları değiştirince istediğiniz konuma gelmiyorsa, kontrol ettirin.

bir de istenilen ayara gelmesi için o tuşu basılı tutuyorsunuz. bir kere basınca olmuyor.basılı tutmanız lazım.

Çevrimdışı cemrsy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;464065
koltuk ayarını yaptıktan sonra 1-2-3 ve set düğmesine basınca bir ses geliyor. onay sesi. bunlardan eminseniz ve hala ayarları değiştirince istediğiniz konuma gelmiyorsa, kontrol ettirin.

bir de istenilen ayara gelmesi için o tuşu basılı tutuyorsunuz. bir kere basınca olmuyor.basılı tutmanız lazım.

dediklerinizi yapıyorum onay sesini alıyorum onda sıkıntı yok herşey stabil istediğim gibi sadece koltuk konumunu en alt seviyede kullanıyorum gece park edip sabah bindiğimde koltuk 1-2 cm kalkmıs oluyor manuel tekrar indiriyorum

Çevrimdışı grl1903

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
volkswagen grubu araçları için  bu benzin deposundan gelen benzin sesine bi çözüm bulacaklar mı acaba? lokur lokur gidiyoruz sürekli

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemrsy;464120
dediklerinizi yapıyorum onay sesini alıyorum onda sıkıntı yok herşey stabil istediğim gibi sadece koltuk konumunu en alt seviyede kullanıyorum gece park edip sabah bindiğimde koltuk 1-2 cm kalkmıs oluyor manuel tekrar indiriyorum

Önce "set"e basıp, sonra istefiğiniz numaraya uzun basıyorsunuz değil mi? Sonrasında da onay sinyali vermeli. Bu şekilde olmuyorsa servise gitmekten başka çare yok bence.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı cemrsy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: grl1903;464224
volkswagen grubu araçları için  bu benzin deposundan gelen benzin sesine bi çözüm bulacaklar mı acaba? lokur lokur gidiyoruz sürekli

Bu son yıllarda tüm modellerde karşılaşılan bir durum, markaların maliyeti düşürme gayretlerinde müşteriye attığı kazık olarak görüyorum. Depolar ince ve bölümsüz olarak yapılıyor bu yüzden içerideki sıvı saca vurup ses yapıyor, yarı dolu bir teneke dolu suyu çalkaladığınızı düşünün. Bir çözümü olduğunu sanmıyorum.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çözüm ancak içine bölümler yaparak olur. ayrıca bunun maliyeti nedir ki böyle saçmalık olur mu?

Çevrimdışı grl1903

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Diğer aracımız Hyundai i20, daha düşük sınıf olmasına rağmen onda bile yok bu depo sesi. Octavia sınıfında bi araçta olmasını yadırgadım açıkçası.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
15 bin bakımında hangi yağı önerirsiniz?
castrol magnetec 5-30
mobil 1 esp 5-30
ikisi de tam sentetik. arada 20 TL kadar bir fark var. castrol pahalı.
mobil 1 kullanım klavuzundaki VW 507 00 spesifikasyonunu karşılıyor. diğerinden emin olamadım.
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2014, 11:56:28 Gönderen: civanmukti »