škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A3 sedan mi ? Octavia mi ?

mrtyl07 · 45 · 11171

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
donanım olarak octavia hatta superb full çok rahat alınıp keyfi sürülür ancak prestij isteniyorsa donanımdan feragat edip a3 sedan
bana seçme hakkı verilse superb...

Çevrimdışı barbaros

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İlk görenler için hem içi hem dışı bakımından mükemmel  (aşık oluyorsun) ... Kullanınca takır tukur at arabası gibi. Ben mi hata yaptım 17 inç jantlı almakla, amortisörleri mi sert, araç çok mu basit anlayamadım. Kullanınca görüntüsü ile doğru orantılı değil sanki. Yani eksik olan bir şeyler var gibi.  Anlayacağınız kafam bulaşık teli ...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Otopark.com da testini yapmışlardı 1.4 tfsi stronic fiyatı 117 binmiş ve cruise control yokmuş o fiyattaki donanımda. Varın 1.6 sını siz düşünün

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;461403
Otopark.com da testini yapmışlardı 1.4 tfsi stronic fiyatı 117 binmiş ve cruise control yokmuş o fiyattaki donanımda. Varın 1.6 sını siz düşünün

evet otopark com da bende izledim gerci onalara bakarsan octaviayı da beğenmediler :)):D

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu savrulma olayını hakikaten merak ediyorum. aracımı, uzunca süre 170-180 de kullandım kısa süre de 205 e çıktım ama savrulma olmadı. elbette ki 205 km hızda kontrolün sizde olduğunu hissetmiyorsunuz ama 170-180 km ye kadar da araçta birşey hissedilmiyor.
bu süre zarfında da ESP devreye girmedi demek ki savrulma hissetmedi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;461406
şu savrulma olayını hakikaten merak ediyorum. aracımı, uzunca süre 170-180 de kullandım kısa süre de 205 e çıktım ama savrulma olmadı. elbette ki 205 km hızda kontrolün sizde olduğunu hissetmiyorsunuz ama 170-180 km ye kadar da araçta birşey hissedilmiyor.

23000 km oldu araç nisanda 1 yılı dolacak sadece bir defa 90 derecelik bir viraja 70-80 e yakın bir hızla girdim ve cayır cayır koparmaya çalıştım işte o zamn esp devreye girdi onda da az bi müdahele etti bn tam topladım derken otopark.comda ki sinanın dediği şekilde daha şiddetli ve aptal bir müdahelede bulundu onun dışında sert kalkışlardaki yanan ışık hep asrden dolayı yanıyo. Abartı biraz bu yol tutuş geyiği

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memetsahinjj8862;461405
evet otopark com da bende izledim gerci onalara bakarsan octaviayı da beğenmediler :)):D

Yalıtım ciddi sıkıntı ama o konuda haklılar. Ama andın genel özelliği beğenmediğini çok sert abartarak eleştirir

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de 205 civarı yapıştık gittik yaklaşık 5 km kadar savrulma vs olmadı. demekki çok sınırlarda kullanıyorlar otopark.com da 116 bmw için bir test vardı istanbul parkda yapmışlar onu izledikten sonra araçın ne sartlarda savrulduğunu görebiliyoruz öyle araba sadece pistte kullanırsın :) hatta pistte bile kullanmassın üzülür araba:)

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya işte sıkıntı orda bmw yi yaptıkları testi koyarken octavia ile ilgili sadece lafta kalması üzücü birşey. koysunlar ne şartlarda ne testi gerçekleştirdiklerini biz de görelim. hem bu kadar kaydı kaymadı koptu kopmadı muhabbeti olmaz hem daha şeffaf ve güvenilir olurlar.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;461406

aman hocam, yüksek süratte ESP devreye girecek duruma getirmek zaten en sınırlarda kullanmaktır, ve telafisi zordur, ESP bile kurtaramaz allah korusun,

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;461412
ya işte sıkıntı orda bmw yi yaptıkları testi koyarken octavia ile ilgili sadece lafta kalması üzücü birşey. koysunlar ne şartlarda ne testi gerçekleştirdiklerini biz de görelim. hem bu kadar kaydı kaymadı koptu kopmadı muhabbeti olmaz hem daha şeffaf ve güvenilir olurlar.

aslında tam olarak ayrım diye yapılmamış devamlı takip ediyorum bmw için sadece pist testi yapmışlar. arabalara ne yaptıklarını orda gördüm.:) yoksa neredeyse tüm araç testlerinin pist safhalarını görmüyoruz. öyle caddede gezerken konuşuyorlar;:)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İşin çözümü aslında kolay

Sizin için etiket daha önemliyse tabii ki A3 sedan (iç mekanı da octavia dan daha kalitelidir)

ama işin içine Fayda/Maliyet girerse o zaman da Skoda superb veya Octavia öne çıkacaktır.

Eğer 120bin tl lik maliyetleri gözden çıkardıysanız piyasa da A3 sedan dan çok daha donanımlı, performanslı ve de hacimsel olarak geniş bir sürü seçenek var.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;461422
İşin çözümü aslında kolay

Sizin için etiket daha önemliyse tabii ki A3 sedan (iç mekanı da octavia dan daha kalitelidir)

ama işin içine Fayda/Maliyet girerse o zaman da Skoda superb veya Octavia öne çıkacaktır.

Eğer 120bin tl lik maliyetleri gözden çıkardıysanız piyasa da A3 sedan dan çok daha donanımlı, performanslı ve de hacimsel olarak geniş bir sürü seçenek var.

:ok: :ok: