škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Rapid Lpg

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erdemkeskin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar merhaba,

Skoda Rapid 1.2 MPI alip Lpg taktirmayi dusunuyorum,aklima takilan bir kac soru var,bu motor tipinden satin alip lpg kullanan arkadas varsa ve sorularimi cevaplayabilirlerse cok mutlu olurum?

-Oncelikle sunu merak ediyorum,1.2 MPI motorun performansini nasil buluyorsunuz?
-Lpg ile benzin kullanimi arasinda cok buyuk performans farkliliklar oluyor mu?
-Lpg tanki kac litre aliyor ve sehir icinde ortalama 100 km de kac litre gaz yakiyorsunuz?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler,
Saygilar.

Çevrimdışı Boldenon

• Fast & TDI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
atmosferik benzinli ve düşük hacimli motorlar sürüş zevkini baltalar. bence imkanları zorlayıp en azından 1.2 tsi almaya çalışın. ona da lpg (LDI) sistemlertakılıyor

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araci muhakkak test edin.Kendi gorusum 1200 kg lik bir arabada 75 hplik lpgli motor tat vermez.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı erdemkeskin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar forumda Rapid 1.2 mpi motora lpg taktirip kullanan kisiler varsa ve yardimci olabilirlerse cok sevinirim.
Saygilar

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Boldenon;461935
atmosferik benzinli ve düşük hacimli motorlar sürüş zevkini baltalar. bence imkanları zorlayıp en azından 1.2 tsi almaya çalışın. ona da lpg (LDI) sistemlertakılıyor

TSI motorlarda LPG %35 kar sağlıyor, o kadar para verip takdırdığınıza değmiyor bence. Ankara bizim 1.2 TSI 35 kuruş yakıyor.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 mpı motor fabialarda polo ve ibizada kullanılan 1.2 motorla aynı motordur. bunlarda da düzgün şekilde yapılan montajlar ile sorun yaşayan azdır. fabia II başlığında lpgyi araştırın derim. ihtiyacınız olan herşey var forumda.

Çevrimdışı kralcuneyt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tercih meselesi ben ailemle binip sıkıntısız yolculuk yapıyorum araba bile solluyorum yok öyle bayılma falan yokuşta yakıt yokuş yoksa 6 varsa 7 litre ama ben 120 yi geçmem araba kullanırken 75 bg arabamla 120 ile giderken 6,5 tl anlık yazıyor lpg ye değmez bir azada hemen patlayan bomba

Çevrimdışı emre66

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 mpi dan performans acısından çok şey beklememek lazım . Fabia ile aynı motoru kullanmasına rağmen rapid daha iyi gidiyor . Bunda vites aralıklarının faydası var . İkinci soruya gelirsek lpg ile benzin arasında neredeyse hiçbir fark yok . 3000 km deyken lpg takıldı. 30 litre gibi deposu var . Şehir içinde çok sakın kullanmamak kaydıyla ortalama 9-10 lt yakıyor

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Alıntı yapılan: emre0884;462616
TSI motorlarda LPG %35 kar sağlıyor, o kadar para verip takdırdığınıza değmiyor bence. Ankara bizim 1.2 TSI 35 kuruş yakıyor.
Usta nasıl 35 krş ya ben 40 45 krş altına indiremedim benim kullanım şeklimdemi sıkıntı var yoksa rodaj olayı ile ilgilimi acaba...

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Redneck1980;495226
Usta nasıl 35 krş ya ben 40 45 krş altına indiremedim benim kullanım şeklimdemi sıkıntı var yoksa rodaj olayı ile ilgilimi acaba...

Arabanızla ilgili bir sorun değil, Ankara'da trafik ışıkları az olduğu için bu kadar az yakıyor. Geçen yıl Gaziantep'in bol dur kalklı trafiğinde bende aynı şekilde 40-45 kuruştan aşağı indiremedim

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Alıntı yapılan: emre0884;495249
Arabanızla ilgili bir sorun değil, Ankara'da trafik ışıkları az olduğu için bu kadar az yakıyor. Geçen yıl Gaziantep'in bol dur kalklı trafiğinde bende aynı şekilde 40-45 kuruştan aşağı indiremedim
Anlıyorum o zaman bu hesap doğru diyorsun.... :)

http:// http://youtu.be/HcvFRHqCqsk

Çevrimdışı karesi10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tüp taktıran arkadaş varmı acaba 1.2 mpı rapide ben nasipse takıtacagım ama atiker ile Landirenzo arasında kaldım herkes kendi malını övüyor bi yer Landirenzo skodaya tam uyumlu direk arabanın  modeline  göre istiyoruz direk montaj yapıyoruz gaz ayarı filan gerekmiyor dedi bu konuda bilgisi olan varmı