škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lastik değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavimatik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ben de 2011 yeti 1.2 dsg var size bazı sorular soracağım.
aracımın üzerinde 215/60/16 lastikler ver yeti greenline 205/55/16 olarak çıkıyor.
araçların dingil mesafeleri aynı sadece arada 30-40 kilogram fark var.
1.ben de aracımın lastiklerini daha 205/55/16 ile değiştirebilirimiyim.
2. Araca faydası olurmu olursa nedir?
3 Araca zararı olur mu zararı ne olur?

Çevrimdışı buraksamira

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
orjinal lastiklerini bozma bence yakıt sarfiyatı değişebilir

kesinlikle orjinalini bozma..
şayet ebat büyütürsen ortalamanda çok yakıt farkı olur.

Çevrimdışı pandoid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mutlaka ebat değiştirmek istiyorsanız öncelikle;

Bizim fabialarda depo kapağında uyumlu lastik ölçüleri var, muhtemeldir ki sizin aracınızda da mevcuttur.

Lastik hesaplama modülleri var internette. sitelere göre +/- %2,5 - 3 fark öneriyorlar. Sizin belirtiğiniz ölçü %4 ü geçiyor. Bu yüzden bu ölçüye geçmemeniz daha iyi olur.

Çevrimdışı Coşkun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkes buyutmekten bahsetmiş arkadaş kuculteyimmi diye soruyor 205/55/16 bir çok araçta kullanılan bir lastik. Yakitta tasarruf sağladığı için greenline a konmuş bence benzililerdede tasarruf olacaktır

Çevrimdışı demir18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
pirelli cinturato p7 205/55/R16 taktım ben aracıma gayet memnunum çok güzel yol tutuyor eski lastik lerim 215/60/R16 idi fkt baktım fiyatları tanesi 300-310 lira gibi bişidi greenline larda 205/55/R16 olduğunu biliyodum hem arabamın motorunu ve dsg kavramamı  daha çok sürtünme ile yormiyim die bu lastikleri aldım pirelli sitesine girerseniz 1.2 tsi dsg seçersenizde zaten 205/55/R16 öneriyo

Çevrimdışı mavimatik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir18;466019
pirelli cinturato p7 205/55/R16 taktım ben aracıma gayet memnunum çok güzel yol tutuyor eski lastik lerim 215/60/R16 idi fkt baktım fiyatları tanesi 300-310 lira gibi bişidi greenline larda 205/55/R16 olduğunu biliyodum hem arabamın motorunu ve dsg kavramamı  daha çok sürtünme ile yormiyim die bu lastikleri aldım pirelli sitesine girerseniz 1.2 tsi dsg seçersenizde zaten 205/55/R16 öneriyo

kardeş bizim lastikler 95 H SENİN TAKTIĞIN LASTİK KAÇ H?