škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 1,4tsi DSG mi Corolla 1,6 Elagance Triptonik mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba
Yaklaşık 3 yıldır bu siteye giremedim. Önceden elimden geldiğince paylaşımda bulunur; burada ki paylaşımlardan da faydalanırdım. şimdi de önemli bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. Kayınbiraderime araç arıyoruz. Kendisi 34 yaşında mesleği hakim. bu zamana kadar 2 kez corolla araç aldı. 2sini de maalesef (birinde eşi yaptı kazayı)  ufak çaplı kazayla pert etti. Bu kazalar acemi olduğundan değil,İstanbul trafi malumunuz. şimdi görev icabı Yozgatta. daha sakin bir trafik. Ayda 300-400km yapmıyor. bu sfer 15 gündür aramasına rağmen otomatik temiz bir otomatik corolla bulamadı. ben de fırsattan istifade aklına Octavia 1,4 tsi dsg elagance soktum. Araç da çok yakın bir arkadaşının beraber çalıştığı yine bir hakimin arabası. 17500km de. sıfır hatası var. Ama kayınbiraderim de corolla ya karşı bi zaafiyeti var. Hatta bana ya octavia ;corolla kadar rahat mı  diye bi soru sordu.. Durum bu kadar vahim.Ama içindeki o önyargıyı atabilse arabayı alacağından eminim. katı ve bilinçsiz bir önyargı değil kafasını karıştıran.. kafasına takılan bir diğer sorun da maalesef bu araca takılabilecek olan tüpün maliyetinin 4000TL olması. benim sizden ricam; octavianın hangi özelliklerini özellikle de corollaya karşı üstün özellikleri söyleyeyim ki ikna edebileyim. Ayrıca bu tüp olayında sübapları tehlikeye atmadan başka bir alternatif yok mu? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. bu arada almayı düşündüğümüz araç...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-hasarsiz-17500km-de-2012-model-octavia-1-4-tsi-dsg-elegance-156239079/detay
« Son Düzenleme: 17 Mart 2014, 22:20:20 Gönderen: Muratogretmen25 »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia arkadaşındaymış, ne desek boş binsin görsün..
Zaten Octavia LPG siz, Corolla nın ,lpg li hali kadar yakar..
Performans, yakıt, konfor, motor sesi, yol sesi, donanım, estetik..

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;462018
Octavia arkadaşındaymış, ne desek boş binsin görsün..
Zaten Octavia LPG siz, Corolla nın ,lpg li hali kadar yakar..
Performans, yakıt, konfor, motor sesi, yol sesi, donanım, estetik..

Keşke sizin dediğinizi yapabilsek. Araç Ankara da . Kayınbirader Yozgatta. Ama Yozgat'ta bi Octavia dsg görürse polis zoruyla bile durdur bin gez dedim :))

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman bu iş zor:D
Bu Doktor ve Hakimler kendi bildiğini okur, Toyota'dan başkasına da binmezler.
Onlar arabaya (belki de haklılar) araç olarak bakar, çalışıp gitmesi yeterlidir.
Arıza da yapmazsa daha iyisi yoktur:)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Toyota nın eski sorunsuzluğu yok artık....!
Dört yıl Corolla D4D sahibi olup, satıp Octavia almış biri olarak;
1. Corolla nın dizel otomatiği müthiş konforsuz, sakın ha denemeden almasın. Benzinlisi cvt şanzıman ve konforlu vites değişimi var.
2. Basit ama gerekli ekstralar en üst versiyonlarda bile yok, örneğin 84bin tl verip ful+ful corolla alıyorsun, hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı yok ve sonradan da uygulanmıyor. (arabayı satmamın sebeplerinden biri)
3. Japon arabaların yol sesi meşhurdur (! sessizliği değil), hiç bir alman aracında yoktur. Alt yalıtımı da oldukça vasat, çarpan taşların darbesini ayağın altından hissediyorsunuz.
4. Kapı düğmelerinde ışık yok, bir ledi tasarruf etmişler.
5. Bagaj kapağında hidrolik yok.
6. Alman grubu araçlara göre, kaportanın kalınlığı önemli ölçüde ince.
7. Hill hold özelliği yok.

Kısadan hisse; Almanlar araba yapıyor, diğer tüm ülkeler onları izliyor.

Siz kayınbiradere aşağıdaki bilgiyi gösterin, Octavianın tasarım ödülü aldığını anlatın ve dış tasarımının AUDI tasarımcısının kaleminden geldiğini söyleyin;
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=26986
« Son Düzenleme: 17 Mart 2014, 22:57:30 Gönderen: Levcho »

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;462023
O zaman bu iş zor:D
Bu Doktor ve Hakimler kendi bildiğini okur, Toyota'dan başkasına da binmezler.
Onlar arabaya (belki de haklılar) araç olarak bakar, çalışıp gitmesi yeterlidir.
Arıza da yapmazsa daha iyisi yoktur:)

Kıyaslama yapsanız öne çıkaracağımız özellikler yok mu Octavia için.... bir de tüp için alternatif önerebilir msnz?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Su an sıvı sistem tam sorunsuz değil, maliyet yanında bonus. Bu kadar az km binecek kişi için ne LPG ye ne de dizele gerek var. Binmeden ne anlatsaniz boş. 2 arabayi da 100mt kullansın kararı verecektir. Ben bahsi gecen arabaların hem benzinli hem dizel otomatik ve manuellerini kullandım. 6.000km toyotadan gelen trim sesleri 160.000km deki polomda yoktu.

Çevrimdışı ebay

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracin koltuklari niye siyah ki elegance donanimda krem olmuyormu ??

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;462026
Su an sıvı sistem tam sorunsuz değil, maliyet yanında bonus. Bu kadar az km binecek kişi için ne LPG ye ne de dizele gerek var. Binmeden ne anlatsaniz boş. 2 arabayi da 100mt kullansın kararı verecektir. Ben bahsi gecen arabaların hem benzinli hem dizel otomatik ve manuellerini kullandım. 6.000km toyotadan gelen trim sesleri 160.000km deki polomda yoktu.

Hocam ben de aynı fikirdeyim.bir kere kullansa vazgeçmeyecek.. ama yozgat çok küçük bi yer, hatta ben geçen hafta 1 günlüğüne Yozgat' a gittim özellikle sokaklarda octavia aradım bi tane denk gelmedi.  İnanın bulsam silah zoruyla gasp edicektim..  :)))

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
murat bey sanırım size yararlı olacak bilgiyi verebilirim oğlum daha yeni Toyota yaris aldı 2007 model triptronik vites (sizin söylediğiniz araçda olan sistem den yani ) benim aracım dsg bazı işler için yaklaşık 3 haftadır boş olduğum günlerde aracı bende idi Toyotaların içi gerçekten genelde rahat ama vites sistemi tam bir facia ben bu kadar sarsıntılı geçiş yapan ve fio gibi geç kalkabilen ve titreyerek kalkan bir araç görmedim heleki DSG ile hiç kıyaslamayacağım eger octi 2011 üstü ise alsın baksın keyfine servise götürdüm yarisi vitesi sordum bunlarda böyledir dedi yazın aşırı ısınır sorun çıkartır sürekli her duruşta N konumu na alınması gerek dedi

sizinle paylaşabileceğim bu kadar oğlumun aracını eşi kullanacak bende belki bunları on kere tenbih ettim kızcağıza sıkıntı yaşamasın diye
 sanırım faydalı olur bu ciddi bilgi
 inanın dsg müthiş hissettirmeden geçiş yapıyor.
2020 Karoq 1.6 TDI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: muallim45;462031
...dsg müthiş hissettirmeden geçiş yapıyor.

Bizim TDI DSG Rapid' le geçen cuma günü Hendek' e gittim geldim. Yolda biraz sıkıştırdım. Dururken vites küçültme aşamasında sarsıntı yaptı bir-iki sefer. Otomatikler narin maalesef. Çok yüklenildiğinde su koyveriyorlar.:wnk:

Çevrimdışı ebay

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Murat bey ,bizde yozgattatyiz 3 sene once geldik inanin hem kucuk hemde iyi araba bulmak cok zor. Yozgattan araba alinacaksa hemen ankaraya goturup serviste baktirmak lazim. İsterseniz bizim arabayi gasp edebilirsiniz ambiante ama :)
« Son Düzenleme: 18 Mart 2014, 12:30:33 Gönderen: ebay »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ebay;462034
Murat bey bizde yozgattatyiz 3 sene once geldik inanin hem kucuk hemde iyi araba bulmak cok zor yozgattan araba alinacaksa hemen ankaraya goturup serviste baktirmak lazim isterseniz bizim arabayi gasp edebilorsiniz ambiante ama :)

Aranan kan bulunmuştur..

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ebay;462034
Murat bey bizde yozgattatyiz 3 sene once geldik inanin hem kucuk hemde iyi araba bulmak cok zor yozgattan araba alinacaksa hemen ankaraya goturup serviste baktirmak lazim isterseniz bizim arabayi gasp edebilorsiniz ambiante ama :)
Başta ne yazdığınızı anladım, ancak sonuna doğru koptum. Nokta/virgül kullanmaya atlamışsınız sanırım... !:confused:
« Son Düzenleme: 18 Mart 2014, 09:33:25 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı ebay

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cep telefonumdan hizlica yazdigim icin boyle oldu kusura bakmayiniz.