škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön koltuk kafalıklarını çıkaramıyorum !

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, koltuk kılıfı aldım, ancak ön koltuk kafalıklarını yerinden çıkaramadım. Kitapçığın 69. sayfasında, ön koltuk kafalıkların çıkarılmadığı yazılı. Kılıfları takabilmem için kafalıkları çıkarmama yardımcı olabilecek biri var mı? :confused:

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim eski arabama almıştım onunda çıkmıyordu baktım olacak gibi değil 20 lira verdim döşemeci taktı tüm arabaya,. Ama nasıl yaptı bi fikrim yok bence siz de taktırtın çok uğraştırıyor birde onların taktığı gibi de olmuyor bende beceriksiz olabilirim o ayrı konu :))

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memetsahinjj8862;462459
Benim eski arabama almıştım onunda çıkmıyordu baktım olacak gibi değil 20 lira verdim döşemeci taktı tüm arabaya,. Ama nasıl yaptı bi fikrim yok bence siz de taktırtın çok uğraştırıyor birde onların taktığı gibi de olmuyor bende beceriksiz olabilirim o ayrı konu :))
Dostum ben zor tarafları taktım. Kolay tarafları (ön koltuk sırtlıkları) kaldı sadece, kafalıkların çıkmamasına takıldım malesef.

Çevrimdışı azat celik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;462461
Dostum ben zor tarafları taktım. Kolay tarafları (ön koltuk sırtlıkları) kaldı sadece, kafalıkların çıkmamasına takıldım malesef.

Yuvarlak halkalarin altinda cikle gibi bisey var 2 adet basarak cikartin kumasi assagi basin halkanin altinda göreceksiniz

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azat celik;462471
Yuvarlak halkalarin altinda cikle gibi bisey var 2 adet basarak cikartin kumasi assagi basin halkanin altinda göreceksiniz

Denedim ama olmadi. Tirnak var iki tarafli, her turlu bastirdim ama yemiyor. :(

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;462458
. Kitapçığın 69. sayfasında, ön koltuk kafalıkların çıkarılmadığı yazılı.

Madem çıkarılamıyor yazmış boşuna uğraşıp zorlamayın. Kırıp, deforme edip ,kılıf için koltuktan olmak var.

Çevrimdışı azat celik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;462475
Denedim ama olmadi. Tirnak var iki tarafli, her turlu bastirdim ama yemiyor. :(

Ben çıkardım yarin foto atarim kilif taktım sert basın biraz

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azat celik;462530
Ben çıkardım yarin foto atarim kilif taktım sert basın biraz
Ay Allah razı olsun. Kısa bir tarif yapsaydınız. Fotoya gerek yok. :)
Ne yaptıysam olmadı. Nereye basayım? Nereye doğru çekeyim?

Çevrimdışı azat celik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;462539
Ay Allah razı olsun. Kısa bir tarif yapsaydınız. Fotoya gerek yok. :)
Ne yaptıysam olmadı. Nereye basayım? Nereye doğru çekeyim?

2 kisi lazim bi kişi 2 taraftan  basicak bi kişide kafaligi cikaracak

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azat celik;462540
2 kisi lazim bi kişi 2 taraftan  basicak bi kişide kafaligi cikaracak
Azat kardeş, meraklandım şimdi :confused: !! Nereye basılacak, kalbime inecek tane tane verme bilgileri.. :) Kafalık ayaklarının altındaki giriş yerlerine bir yere tornavida ile müdahale mi gerekiyor?
Haaydi, söööyle... :gut:

Çevrimdışı a_o.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
hocam  bende kılıf aldım ve ön kafalıkları çıkardım yöntem şu:  2 kişi gerek birisi kafalığı tutup çekecek 2. kişi koltuğun üzerindeki plastiklere olduğı bölgedeki kumaşa biraz bastırarak plastik kısmın hemen altında 2 tane sağlı sollu 4-5 mm boyunda L şeklinde çıkıntı var onları düz uçlu küçük bir tornavida ile içeriye doğru ittir yaylı bir sistem zaten ha bu arada koltuğu arkaya doğru baya bir yatırmak gerekiyor yoksa kafalık tavana çarpıyor çıkmıyor...

Çevrimdışı a_o.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kılıfları ben ankara dan almıştım cuk diye oturdu yapan arkadaş her şeyi düşünmüş

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_o.b;462552
hocam  bende kılıf aldım ve ön kafalıkları çıkardım yöntem şu:  2 kişi gerek birisi kafalığı tutup çekecek 2. kişi koltuğun üzerindeki plastiklere olduğı bölgedeki kumaşa biraz bastırarak plastik kısmın hemen altında 2 tane sağlı sollu 4-5 mm boyunda L şeklinde çıkıntı var onları düz uçlu küçük bir tornavida ile içeriye doğru ittir yaylı bir sistem zaten ha bu arada koltuğu arkaya doğru baya bir yatırmak gerekiyor yoksa kafalık tavana çarpıyor çıkmıyor...
Teşekkürler.
Nihayetinde, kafalık ile metal ayaklar mı çıkıyor? Yoksa sadece kafalık mı çıkıyor.

Çevrimdışı a_o.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
metal ayakları ile çıkıyor istersen cep numaramı özele atayım ara

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar; Yorumlarınız için teşekkürler.
Kafalıkları bugün söktüm ve kılıfları taktım.
Plastik kapakların altında tırnaklar varmış aynen açıkladığınız gibi. Tırnaklara basınca kafalıklar çıkıyor.