škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia'ya 17' Trifid Jant

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DEDE

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Görüntü gerçekten güzel. Ancak jant búyúyünce lastik yanakları incedir haliyle.
Bu Durumda lastiğin icindeki hacim azaldī bu da supansiyonu etkiler.

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çok güzel durmuş... kazasız belasız sürüşler...

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;462855
Aracın keskin hatlarına yakışmamış bence. Kendi opsiyon listesinden bir jant seçilebilirdi.

Sonuç olarak hayırlı olsun, kazasız belasız.

Söylediğiniz gibi Octavia keskin hatlara sahip bir araç. Ancak bu hatlar beyaz araçta çokta belli olmuyor. Aracım koyu renkli olsaydı daha kötü görünebilirdi. Bir Superbteki gibi durmuyor belki ama ben yine de çok beğendim. Hatta orijinal 17' jantlarından daha çok yakıştığını düşünüyorum. Bunda jantların 7,5j olmasının payı büyük. Orijinalleri 7j.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;462907
Bence yakışmış, gerçi çekimler gece olduğu için çamurluk boşlukları çok göze batmamış. Aslında bu jantın 18'' 'i beraberinde 3,5 '' yaylarla çok güzel görünür ama zaten tatlı sert olan süspansiyon o yaylarla hiç çekilmez. O nedenle jant işi çok uzak benim için

Yay düşünmüyorum. Dediğiniz gibi zaten süspansiyon sistemi sert. Konfordan daha fazla ödün vermemek lazım. Aracı yıkatınca gündüz çekimlerini paylaşırım.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DEDE;462911
Görüntü gerçekten güzel. Ancak jant búyúyünce lastik yanakları incedir haliyle.

Bu Durumda lastiğin icindeki hacim azaldī bu da supansiyonu etkiler.

Fabrika çıkışı 17' ve 18' jant opsiyonuyla gelen araçların süspansiyon sistemlerinin bizimkilerden farkının olmadığını düşünüyorum. Kaliteli lastiklerle konfor kaybı bir nebze olsun tolore edilebilir. Şuan için konforda çok büyük fark yok.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia süspansiyonu janta göre değişmiyor. Yurt dışında A7 için spor süspansiyon kiti opsiyonu var ancak ben sorduğumda TR ye getirmiyoruz bu opsiyonu demişlerdi :(

Bunun dışında jant ölçüsü artıp lastik yanağı azaldıkça konfor kaybı ister istemez oluyor. Lastikle jant arası mesafe azaldığından kalın yanaklı lastiğin yaptığı şok emmeyi ince yanak yapamıyor. Yalnız 16'dan 17'ye veya 17'den 18'e sadece 1 inch lik oynamalarla bunu hissedemeyebilirsiniz. Bu konfor kaybını en iyi 16'dan 18 janta geçen birisi anlar.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gayet güzel olmuş, yakışmış ;) Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azat celik;462940
Benim opsiyon 18 golus jantlar ;)
http://youupload.org/vzmbc9r

Azat bey sizin jantlar porsiyon listesinde 10 numara görünüyordu ama çıplak gözle hiç görmemiştim arabayı alırken de alıp  almamak konusuda kararsız kalmıştım sonra yüce otoya yolum düştü  gittim ve arabaya çok büyük geldiğini gördüm. Tabi zevk meselesi ama çok agresif arabanın ruhuna aykırı görünüyordu. Bide reklamlarda dolaşan octavia sanki arkadan biraz basılmış gibi durmuyor mu sizce de ?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azat celik;462940
Benim opsiyon 18 golus jantlar ;)
http://youupload.org/vzmbc9r

Hocam yanlış hatırlamıyosam daha öncede paylaşmıştınız bu resmi ozaman dikkatimi çekmemişti de bayağı büyükmüş bunlar ya :) zenci jantları gibi olmuş bide krom kaplama olsa :) ancak renk muhteşem :)

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün araçla biraz yol yaptım. Arnavut taşlı yollarda,  yamalarda, biraz bozuk yollarda eskiye nazaran bariz bi sertlik var. Yol bozukluklarının sesi de daha fazla geliyor. Ancak 17  jantın görünüşü muhteşem.

Çevrimdışı azat celik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Jant büyütmek saçma gerçekten ama Octavianin 16 standart çelik jantları 5 kuruş etmez bun dan sonra yapacagim iyi bir vw 16 janti takmak :)

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

« Son Düzenleme: 29 Mart 2014, 21:10:59 Gönderen: genious61 »

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olcay bey eskileri ne yaptınız :)

Eskici gibi oluyorum ama :))

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu jantı superb de görmeye alıştık benim şahsi fikrim olmamış yönünde. Gözüm superb de görmeye alıştığı için çok çakma gibi durmuş. Sonradan takıldığı çok belli.