škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

tümseklerden geçerkenki sertlik

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar; 2013 nisanda aldığım octaviam şuan 17100 km'de. Aracı ilk aldığımda tümseklerden geçerken çok sert hissediyordum, lastik basınçları 44 çıkmıştı onu ayarlayınca araç yumuşamıştı. şimdi benzer bir durumu son 1 aydır farkediyorum. Tümsekler ya da çukurlar beni çok rahatsız ediyor. Acaba lastikler dışında başa birşey mi var? Bide aracın kapısını açıp inerken sol arka lastikten gıçırtı sesi geliyor. Birisine söyledim amortisörleri yağlatman gerek dedi ama ne yapmalıyım bilemedim.
Herkese teşekkürler.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sıkkıntıyı bnde çekiyorum bozuk yollar kabusum oldu

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın üzerindeki lastiğin kalitesinden olabilir diye düşünüyorum ..

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;462957
Aracın üzerindeki lastiğin kalitesinden olabilir diye düşünüyorum ..

Benim superb orjinal 16 jant var nasip olsa inş.18 yapacam orjinal bile ggeçişler sert
18 olunca nasil olur acaba
orjinali
18 jant ta  de tavsiye edilen lastik 225 40 18
ben 225 45 18 yapmak istiyorum
sürtme veya başka herhangi bir sıkıntı olurmu

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim şuan 17 lassa snowwayslar var yazlıklarımda 17 michelin yazlıklara geçince bi daha değerlendireceğim durumu çünkü artık kışlıklar çalışma sıcaklığının çok üzerinde belkide sertleştiler bilemiyorum

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 16 kışlıkları çıkarıp 17 janta geçtim. Arnavut taşlı yollarda, yamalarda, biraz bozuk yollarda bariz sertlik hissediliyor. Ama 17 jantın görünüşü muhteşem.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu durum demek herkeste var. Adıyaman'da kış lastiği kullanılmıyor çünkü genelde soğuk değil. Akşam üstü lastikçime gittim. Lastik basınçları 33 dedi biraz indirdi. Nitrojen mi anlamadım onunla dolduralım ses azalır dedi. Bu arada lastikler için de sertleşme yok gayet iyi durumdalar dedi.
Şimdi gelirken denedim biraz daha yumuşadı ama bence başka bir sorun var.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
17 lastik değişiminden 2 gün sonra dün araç lastik basıncı uyarısı verdi. Lastik havalarını kontrol ederken sol ön 38, sağ ön 35, sol arka 33, sağ arka 36 çıktı. Hepsini 32 yaptım. Lastikçi bunlara kaç hava bastı ki bu değerler böyle anormal?

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia'nın kendine has sert bir süspansiyon kurulumu var, bir önceki nesle göre hissedilebilir düzeyde olduğunu da düşünüyorum.

Çevrimdışı brsbilgin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
http://oto-park.com/haberler/celme-takmak-skoda-octavia-16-tdi-elegance/1523

Aracın tanıtımını yapıyorlar burada süspansiyonlar ve izolasyon konusunda bayağı sıkıntılı olduğunu söylüyorlar.