škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Oto dizayn döşeme tavsiye/ tecrübe

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar. Aracıma direksiyon vites topuzu ve körüğü el freni gibi kısımlarına deri kaplatmak istiyorum. Anadolu yakası tercihim daha önceden tecrübe edenler bilgi verebilir mi veya tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?
Fiyat olarak 200/300 lira tutacak sanırım.

Aracın koltuklarının rahatsız olduğunu düşünüyorum daha önce bir başlık açmıştım koltuğada döşeme yaptırmaya karar verdim ancak genelde transit/transporter tarzı araçlara döşeme yapıyorlar galiba bu konuda da bilgili olan arkadaşlara sesleniyorum. Ne dersiniz ?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Altunç Deri Döşeme var Anadolu yakasında,memnun kalırsınız,araştırın zaten göreceksiniz uygulamaları..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Altunç a gittim bugün konuştuk.arkadaşımla beraber yaptırmaya karar verdik iki araç olunca indirimde kaptık fırsat bulup işlem yapılıp bitince mutlaka fotoğraf yüklerim. Koltuk işini de koltuğu sökmeden içine doldurma benzeri işlem yapılıyormuş döşemecilerde öyle bir işlem yaptıracağım. Bu arada altınuç ta koltuğa monteli kolçak  yapıyolarmış iki çeşit direk koltuğun içine kaynaklı haznesiz onuda büyük ihtimalle yaptırırım orjinal almaktansa bu daha mantıklı geldi. uzun oldu kesiyorum :)
  Alakasız ama triger kayışı değiştirmeli miyim ? aracım 2011 87binde.

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: patiksiz;463176
Altunç a gittim bugün konuştuk.arkadaşımla beraber yaptırmaya karar verdik iki araç olunca indirimde kaptık fırsat bulup işlem yapılıp bitince mutlaka fotoğraf yüklerim. Koltuk işini de koltuğu sökmeden içine doldurma benzeri işlem yapılıyormuş döşemecilerde öyle bir işlem yaptıracağım. Bu arada altınuç ta koltuğa monteli kolçak  yapıyolarmış iki çeşit direk koltuğun içine kaynaklı haznesiz onuda büyük ihtimalle yaptırırım orjinal almaktansa bu daha mantıklı geldi. uzun oldu kesiyorum :)
  Alakasız ama triger kayışı değiştirmeli miyim ? aracım 2011 87binde.

öncelikle hayırlı olsun... koltuğa monteli kolçak işini bence yaptırmayın.. golf 4 kolçağı biraz ekstra işçilik ile uyabiliyor bizim araca forumda yapanlar var bende yakında uygulamayı düşünüyoum... triger 1.2 htp motorda kayış değil zincirdir...100 bini devirebileceği söyleniyor...

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jesus41;463177
öncelikle hayırlı olsun... koltuğa monteli kolçak işini bence yaptırmayın.. golf 4 kolçağı biraz ekstra işçilik ile uyabiliyor bizim araca forumda yapanlar var bende yakında uygulamayı düşünüyoum... triger 1.2 htp motorda kayış değil zincirdir...100 bini devirebileceği söyleniyor...

Teşekkür ederim. Bugün veya yarın bostancı sanayiye gideceğim golf 4 kolçağı soracağım ilk iş. Triger için tavsiyenize uyarım. Ancak geçen gün gittiğimde sanayide bir usta araca bindi debriyaj balatası zayıflamaya başlamış,motor kulağı bozulmuş motor sallanıyo çalıştırınca dedi son olarak da trigeri değiştir 100 ü bekleme dedi. Tabi ben klasik öpücük muhabbetine sallamadım ama kurt düşürdü içime ondan sorayım dedim forumda. Saolun tekrardan.

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
güvenebileceğin bir ustaya sormak en mantıklısı olur... yoksa Allah korusun çok işler açar...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: patiksiz;463208
Teşekkür ederim. Bugün veya yarın bostancı sanayiye gideceğim golf 4 kolçağı soracağım ilk iş. Triger için tavsiyenize uyarım. Ancak geçen gün gittiğimde sanayide bir usta araca bindi debriyaj balatası zayıflamaya başlamış,motor kulağı bozulmuş motor sallanıyo çalıştırınca dedi son olarak da trigeri değiştir 100 ü bekleme dedi. Tabi ben klasik öpücük muhabbetine sallamadım ama kurt düşürdü içime ondan sorayım dedim forumda. Saolun tekrardan.

öpücük muhabbetine getirmeye çalışmış sizi. trigeriniz şak şak şak ses yapmadığı sürece değişmez. olağan dışı bir durum olmadığı sürece 100-120 bini rahat devirir. sizi yolda da bırakmaz içiniz rahat olsun. ses yaptı mı götürür değiştirirsiniz olur biter ;)

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
80 binden sonra risk bekleme değiştir falan bile dedi ama alarmı aldım ben zaten eyvallah dedim geçtim öyle kolay öptürmeyiz :D motor kulağı işini anlamadım ama kulak asmadım pek.

Bu arada almanyada ki kuzenime sordum orda orjinal kolçak doğal olarak çok pahalı ancak bitane yan sanayi buldu 50€ kargo falan 65€ e gelicek orjinal uyumlu denmiş ama yinede karar veremedim koltuğun içine kaynatılan kolçak yaptırabilirim 150 tl falan.
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2014, 15:52:32 Gönderen: patiksiz »

Çevrimdışı Borknagar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dostum bugun ustaya sordum triger kayisini. Zincir var minimum 130 000 cok rahat kullanabilirsin dedi.

Dedigin gibi usta kendine is cikarmak icin soylemis olabilir. Yinede gunahini almayalim adamin :)

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: patiksiz;463556
80 binden sonra risk bekleme değiştir falan bile dedi ama alarmı aldım ben zaten eyvallah dedim geçtim öyle kolay öptürmeyiz :D motor kulağı işini anlamadım ama kulak asmadım pek.

Bu arada almanyada ki kuzenime sordum orda orjinal kolçak doğal olarak çok pahalı ancak bitane yan sanayi buldu 50€ kargo falan 65€ e gelicek orjinal uyumlu denmiş ama yinede karar veremedim koltuğun içine kaynatılan kolçak yaptırabilirim 150 tl falan.

hocam almanyadaki ürünün linki, adresi vs varmi bizimde giden gelen oluyor bu aralar belki siparis ederim bende

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
65euro ona verene kadar aynı ürünler TR'de de var. armster kolçak diyearatırsanız en son 80tlcivarıydı araca uyumlu olanlar. uyumlu olmayanlarda 30tl civarı

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;463732
65euro ona verene kadar aynı ürünler TR'de de var. armster kolçak diyearatırsanız en son 80tlcivarıydı araca uyumlu olanlar. uyumlu olmayanlarda 30tl civarı

onlarin hepsi plastige vidayla tutturuluyor sonrada gacir gucur sesler cikariyor egiliyor cikarmak isteyince de delikler vs kaliyor

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia_tr;463779
onlarin hepsi plastige vidayla tutturuluyor sonrada gacir gucur sesler cikariyor egiliyor cikarmak isteyince de delikler vs kaliyor

taktığınız şeyi neden çıakrtmak isteyesiniz? ayrıca yurt dışından aldığınız şey gıcırdamayacak mı?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: patiksiz;463556
.......

O paralara falan hiç gerek yok, herhangi bir aksesuarcıdan '' golf4 veya bora veya octavia1 orjinal kol dayamasını'' isteyin, en fazla 60 lira fiyatı var.

Orta konsolun 4 adet vidasından söküp, takmadan yerini işaretleyip, kol dayamanın alüminyum ayağını el freninin arkasına 3 adet akıllı vida ile vidalıyorsunuz.

Orta konsolu yerine takıp, kol dayamayı o alüminyum parçaya kendi vidası ile tutturduktan sonra iş bitmiş olur, ...

kendi Fabiama 2009 da taktım, hâla gıcırdama, gevşeme gibi bir şey olmadı...

acemi 2 saatte, eli yatkın 1 saatte, ustası da yarım saatte halleder...3. kez 2 hafta önce taktım bir arkadaşın fabiasına...
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2014, 16:13:06 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)