škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Euro ve Doların hızlıca düşüşü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Arkadaşlar biliyorsunuzki Euro ve Dolar son zamanlarda çok fazla yükselmişti ama yerel seçimlerden sonra hızla düşmeye başladı.
Bence Euro ve Dolar bir miktar daha düşer.
Siz nasıl yorumluyorsunuz bu hareketliliği benim düşencemdeki gibi dahada düşer mi yoksa sabit mi kalır.
Şuanda garanti bankasının verilerine göre

USD.    Kur;2.1095 değişim; -1,08
EURO.   Kur;2.8875 değişim;-1,30

Değişimleri takip etmeniz için

http://www.garanti.com.tr/tr/

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
heleşükür ya herşey ateş pahası el değmiyor valla..

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;463394
heleşükür ya herşey ateş pahası el değmiyor valla..

Sonuna kadar katılıyorum para birimimiz TL ama herşey euro dolar üzerinden işliyor.Düşmesi yine bizim hayrımıza olacaktır nerde doların 1 25 euronun 2 lıra oldugu gunler:dede:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
kıymetli metaları istedikleri gibi yönlendirebilen uluslatrarası güçler var. En son zirve noktalarına doğru ellerindeki dövizleri satmıştır onlar. Çünkü borsa 62 binlerde çok cazip hale gelmişti. Yavaştan hissettirmeden oraya yerleştiler. Şimdi borsa çıkar döviz kaderine bırakılır herhalde.

Euro tekrar 2.5'lere gelirse sıfır araç düşünülebilir mesela ama bugünkü fiyatlardan asla. Bu arada bi süredir döviz düşüşte olmasına rağmen önceki gün VW yine zam yapmış.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emre Y.;463396
Sonuna kadar katılıyorum para birimimiz TL ama herşey euro dolar üzerinden işliyor.Düşmesi yine bizim hayrımıza olacaktır nerde doların 1 25 euronun 2 lıra oldugu gunler:dede:

hiçbirşeyi üretmiyoruz ki. en fazla montaj yapıyoruz. herşey yurtdışından döviz bazında geliyor. bizim paranın değeri düşünce döviz değerleniyor. elimizdeki parayla mal alamaz oluyoruz.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Döviz kurlarının düşmesi TL'nin yükselmesi güzel bir şey ama çok aşırı inmesi de iyi değil. TCMB'nin faizleri indirmesi ile ilgili konu gündemde. Piyasalardaki güven ortamının sağlanması bu süreci hızlandıracaktır. Benim tahminim cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar aykırı bir gündem oluşmaz ise durağan seyirde duracağını düşünüyorum. Piyasa güven oluşturması neticesinde kurların istenen seviyelere gelmesi ve enflasyonun düşmesi 8-9 ayı bulacaktır.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;463402
hiçbirşeyi üretmiyoruz ki. en fazla montaj yapıyoruz. herşey yurtdışından döviz bazında geliyor. bizim paranın değeri düşünce döviz değerleniyor. elimizdeki parayla mal alamaz oluyoruz.
montaj,şantaj,dublaj konusunda evelallah kaptırmayız kimseciklere.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ