škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapi içlerinden gelen sesler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokko16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skoda oktavia kapi içlerinden gelen bir ses var .ayni sorunla karşilaşan var mi

Çevrimdışı cemrsy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benimde sanki sağ kapıdan bi gıcırtı geliyor belki mm farkla bir oynama var gibi kapıda 15 000 bakımında sorulacak

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Haha benim gelen sesleri saysam 24 binde tıslamalar tıkırdmalar şıkırdamalar araba çingene havası var :)

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynalar çatırdayarak kapanıyo sol cam çatır çatır açılıyo torpidodan trim sesi geliyo şanzman arada müslüm gürses moduna geçiyo nerden geldiğini bilemediğim ama alt takımdan geldiğini tahmin ettiğim bir gıcırtı var. Arabadan 40 kmh dan sonra artan bi tıslama sesi geliyo evapotör diye bişey varmış havası boşaltılıp yeniden basılacakmış iki gündür sürekli kurum yakıyo dün 9.5 ortalama yaptım trıptroniğe alıp hiç kendim değiştirmedim hep redline da attı vitesi hala bitmedi kurum :)

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu hızlanırkenki tıslama sesi benim hoşuma gidiyordu aslında ama burda evaporatör sorunu yazınca arıza listeme ekleyeyim bari.
bu partikül filtresi arada benim de canımı sıkıyor. bir keresinde ekranda uyarı vermişti, bi süre kullandım devirli geçti. ama zaman zaman stop ettikten sonra çalışıyor filtre.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aralar benim dpf fanı geçti sağolsun horul horul çalışıyor a5lerde de böylemi acaba yoksa a7 de mi peydah oldu bu mesele.

Çevrimdışı cemrsy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;463703
Aynalar çatırdayarak kapanıyo sol cam çatır çatır açılıyo torpidodan trim sesi geliyo şanzman arada müslüm gürses moduna geçiyo nerden geldiğini bilemediğim ama alt takımdan geldiğini tahmin ettiğim bir gıcırtı var. Arabadan 40 kmh dan sonra artan bi tıslama sesi geliyo evapotör diye bişey varmış havası boşaltılıp yeniden basılacakmış iki gündür sürekli kurum yakıyo dün 9.5 ortalama yaptım trıptroniğe alıp hiç kendim değiştirmedim hep redline da attı vitesi hala bitmedi kurum :)

hocam sen dolmuşsun sormaz olaydık :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemrsy;463796
hocam sen dolmuşsun sormaz olaydık :)

Hahah :) dün yazlıklara geçtim biton da lastikçi kaydı. Jantım eğriymiş lastiklerin tabanında zıplama varmış(üzerinde gelen michelin) hafif bi parça kopmuştu onu dıştan bide tedbir olsun diye içten yamatmıştım ona bu patlar ama patlamayada bilir belki ömrünü tamamlar belki tamamlamayada bilir dediler. Sonra rot bozuk muymuş değilmiymiş tam anlamadım iyice gözüm dönmüştü bi ay sonra da rota getir dedi oldu deyip zor attım kendimi :)

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hey maşallah bütün sorunlar sizin arabayı mı buldu yahu?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla hiç bilmiyorum cruzedan da ilk gaz verişimde göğüsten bir ses geliyo. Bakımları yaklaştı ikisini de götürecem ama bu sefer sallatmicam kendimi her gördüğüm sorunu videoya alıyorum testte görmedik diyemesinler diye :)

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;463808
Valla hiç bilmiyorum cruzedan da ilk gaz verişimde göğüsten bir ses geliyo. Bakımları yaklaştı ikisini de götürecem ama bu sefer sallatmicam kendimi her gördüğüm sorunu videoya alıyorum testte görmedik diyemesinler diye :)

belgelere dayanan gazetecilik örneği:)

Çevrimdışı cemrsy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;463802
Hahah :) dün yazlıklara geçtim biton da lastikçi kaydı. Jantım eğriymiş lastiklerin tabanında zıplama varmış(üzerinde gelen michelin) hafif bi parça kopmuştu onu dıştan bide tedbir olsun diye içten yamatmıştım ona bu patlar ama patlamayada bilir belki ömrünü tamamlar belki tamamlamayada bilir dediler. Sonra rot bozuk muymuş değilmiymiş tam anlamadım iyice gözüm dönmüştü bi ay sonra da rota getir dedi oldu deyip zor attım kendimi :)

valla hocam kendi arabamdan sonra seninkininde sorunlarını yakından takip ediyorum çünkü aynıları banada olabilir takipteyim sonuçları yazınız lütfen :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim octi 2005 model fsi 134 bin km de bende de ses var ama yol mıcırlı asfalt normal asfaltta gelmiyor gelen seslerde kapı değilde camlardan gibi geliyor.Benim asıl merak ettiğim şey acaba jetta ve golf de durum nasıl biliyorsunuz aynı grup araçlar c sınıfı ama vw olmasında ayrıcalık var mı acaba,skoda üvey evlat muamelesi mi görüyor sizce?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ