škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

3,5 yılda yaşamadığım sorunu 6 saatte yaşadım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün Ankara-İstanbul yolculuğu yaptım. Önce daha Ankara'dan çıkmadan seyir halinde motordan dumanlar çıkmaya ve yanık kokusu gelmeye başladı. Saat de tam 18.00 idi ve servis kapalıydı. Aracı yol kenarına çektim ve servisteki ustamı cepten aradım. Muhtemelen baskı balatadandır dedi, zaten görünürde başka birşey yoktu. Yarım saat falan bekledim, çalıştırdım aracı ve sorun tekrarlamayınca yola devam ettim...

Yolda klimayı kullanmak istedim, auto modda 18 derecede ılık üflüyordu. En sola ayarladım ve son kademede buz gibi üfledi. Tekrar auto 18 yaptım ve klima bgürül gürül dıcak üfledi. Yol boyu klimayı da kullanamadım.

240 km. yolculukta araç normaldi, Parkshop'ta moka vereyim dedim. Aracı park ettim. 5 sn. rölantide çalıştı çalışmadı hoop arabada bir silkeleme ve yol bilgisayarında "engine fault: workshop!" Uyarısı verdi ve epc lambası yandı. Yarım saat kadar motoru dinlenmeye bıraktım. Aracı çalıştırdım ve aynı hatayı verdi. Kontağı kapattım, tekrar açtım,  bu kez hata vermedi. Yol yardımı aradım, yakıttan olabilir dediler. Çıktım yola. Neyse ki başka sorun yaşamadan İstanbul'a ulaştım.

Bugün fırsat bulabilirsem Yüce'ye göstereceğim aracı, tabi randevudux bakarlarsa...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;463923
Dün Ankara-İstanbul yolculuğu yaptım. Önce daha Ankara'dan çıkmadan seyir halinde motordan dumanlar çıkmaya ve yanık kokusu gelmeye başladı. Saat de tam 18.00 idi ve servis kapalıydı. Aracı yol kenarına çektim ve servisteki ustamı cepten aradım. Muhtemelen baskı balatadandır dedi, zaten görünürde başka birşey yoktu. Yarım saat falan bekledim, çalıştırdım aracı ve sorun tekrarlamayınca yola devam ettim...

Yolda klimayı kullanmak istedim, auto modda 18 derecede ılık üflüyordu. En sola ayarladım ve son kademede buz gibi üfledi. Tekrar auto 18 yaptım ve klima bgürül gürül dıcak üfledi. Yol boyu klimayı da kullanamadım.

240 km. yolculukta araç normaldi, Parkshop'ta moka vereyim dedim. Aracı park ettim. 5 sn. rölantide çalıştı çalışmadı hoop arabada bir silkeleme ve yol bilgisayarında "engine fault: workshop!" Uyarısı verdi ve epc lambası yandı. Yarım saat kadar motoru dinlenmeye bıraktım. Aracı çalıştırdım ve aynı hatayı verdi. Kontağı kapattım, tekrar açtım,  bu kez hata vermedi. Yol yardımı aradım, yakıttan olabilir dediler. Çıktım yola. Neyse ki başka sorun yaşamadan İstanbul'a ulaştım.

Bugün fırsat bulabilirsem Yüce'ye göstereceğim aracı, tabi randevudux bakarlarsa...

Yakıt sistemiyle ilgili bir problem olabilir,yakıt pompası,enjektör vs gibi.. Geçmiş olsun..

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun kul yapısı sonuçta olur böyle şeyler. Uzun yollarda çook mercedes BMW görmüşlüğüm vardır kaput açık sağda bekleyen :) Servise gidince sorunun kaynağını da paylaşırsanız seviniriz.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, muhakkak göster. Bu haliyle kullanmasan iyi olur.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servisteyim. 1. silindir ile 2. silindirin yeri değiştirildi. Tekrar aynı arızayı 1. silindirde verirse kalıcı bir sorun olduğu anlaşılacak ve parça değişecek, şu an için bir sorun yok.

Klima da yapıldı, onda da bi sorun yok.

Baskı balata bitmek üzreymiş. Onun için kampanyayı bekleyeceğim.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Hataların sonuçlarını/sebeplerini paylaşırsanız mutlu oluruz.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlginç, Ender ecu yazılımını resetlet belki bir sorun vardir. .

Ugur A.

• Ziyaretçi
Geçmiş olsun.
Alıntı yapılan: enoktakenokta;464081
Servisteyim. 1. silindir ile 2. silindirin yeri değiştirildi...
Motor mu açıldı yani?:blm:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;464094
Geçmiş olsun.

Motor mu açıldı yani?:blm:

Vallahi motor konusuna çok hakim değilim. Bana dedikleri o şekildeydi. Şimdilik birşey yok.

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araciniz muhtemelen misfire olmus buji ve bobinlerin yerini degistirmislerdir .Aracda yazilim varsa bir soguk kademe buji yaz aylarinda ateslemenizin devamliligni saglar.Bobinlerinizi 60.000 km de degistirmeniz uzun yolda suprizlere karsi alabileceginiz en degerli onlemdir.Buyuk bir sorun degil ancak can sikici..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audilover;464146
Araciniz muhtemelen misfire olmus buji ve bobinlerin yerini degistirmislerdir .Aracda yazilim varsa bir soguk kademe buji yaz aylarinda ateslemenizin devamliligni saglar.Bobinlerinizi 60.000 km de degistirmeniz uzun yolda suprizlere karsi alabileceginiz en degerli onlemdir.Buyuk bir sorun degil ancak can sikici..

60 binde bobin mi değişir.Buji bile 30 binde değişiyor..

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;464167
60 binde bobin mi değişir.Buji bile 30 binde değişiyor..

036905715G bobinin parca numarasi bundan onceki revizyonlarda d,c gibi 40000 km de bile bobinlerin gittigi gorulmusdur.Bobinler icin km vermek bile zorken neye gore 60 binde bobin degismiyor?Turkiye icin max 60.000 km de bobinleri degismek kotu suprizle karsilasmamak icin alinabilecek en mantikli onlemdir.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bobinleri de kontrol edeceklerini söylemişlerdi, sanırım fiziki bir sıkıntı görülmedi. Sanırım ömrünü tamamlamaya yakın bobinler fiziken kendini belli ediyordu? Eğer öyle değilse tam olarak nasıl emin olunabilir araç bobinlerle ilgili bir arıza kaydı vermediği sürece?

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bobinleri gozle kontrol edemezlerki yani birsey anlamak cok zor goz kontrolunde eger cok ciddi bir yanma olmadigi surece.Bobin yada bujiler ecu ya atesleme kacirma arizasi olarak duserler ve eger atesleme kacirma 50-60 li duzeydeyse bobin tekli sekilde ise buji olarak algilanir.Aracinizda nasil bir ariza birakdi bilmiyorum ancak ben olsam buji ve bobinlerimi degistirirdim..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audilover;464191
Bobinleri gozle kontrol edemezlerki yani birsey anlamak cok zor goz kontrolunde eger cok ciddi bir yanma olmadigi surece.Bobin yada bujiler ecu ya atesleme kacirma arizasi olarak duserler ve eger atesleme kacirma 50-60 li duzeydeyse bobin tekli sekilde ise buji olarak algilanir.Aracinizda nasil bir ariza birakdi bilmiyorum ancak ben olsam buji ve bobinlerimi degistirirdim..

Benim demek istediğim bobin ya da bujiyle ilgili ecuya düşen bir arıza kaydı yok. Bu durumda da değiştirmek gerekir mi?