škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ipin çivilerle dansı FİLOGRAFİ

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
oğlanın görsel sanatlar hocası verdi ama ben yapmak zorunda kaldım. çünkü oğlanın yapması ve yetiştirmesi imkansız. zaten hocada benim elime vermişti. 6 günlük mesai sonucu ortaya çıkan ve ilk kez yaptığım bir sanat. ilk olmasına rağmen çok iyi oldu. tam bir sabır işi.
önce desen hazırlanıp kumaş geçirilmiş suntalam üstüne konuluyor

çivilerin çakılmasına başlanıyor

çiviler çakılmaya devam

çiviler çakıldıktan sonra kalıp kağıt sökülüyor

çiviler çakılmış hali

sarı altın rengi nakış ipi ile aralar belli bir düzende gerilmeye başlanıyor. ben zeminede bi kat ip döşedim.

ve final üst katada simli ip gerimi bitiyor.
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2014, 15:21:14 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Elinize sağlık çok güzel olmuş.Siyah olan şey nedir boya mı yoksa baska birşey mi birde araları yine çiviyle mi doldurdunuz

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
suntalam levha üzerine damask desenli siyah kumaş geçirilmiş levha üzerinde sınırlar çivi ile yapılıyor. içi sarı altın sarı nakış ipi ile dolduruluyor.
ayrıca hepinize beğendiğiniz için teşekkür ederim

güzel çalışmalar mevcut.
 https://www.google.com.tr/search?q=filografi&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=JW5OU8f1D8T_ygPaz4KQCA&sqi=2&ved=0CCcQsAQ&biw=1024&bih=461

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güzel olmuş. bu okul sistemini anlamıyorum. okula para veriyorsun çocuğa bir şeyler öğretsinler diye her şeyi ebeveynlere yaptırıyorlar. arkadaş doktorlara diyoruz ömür boyu okuyorlar ama bizimde eksik yanımız yok. bu ne yaa.:(

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ev performans ödevleri ile bu tür görsel sanat ödevleri aslında çocuklar yapsın diye değil anne babaları da eğitimin  içine çekip onları da yetiştirmek için veriliyor. oturup baktığınızda bu tür ödevleri çocukların yapması zaten imkansıza yakın.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çoook güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık da anne baba sabahtan akşama kadar çalışıyo zaten yıllar boyu okumuş diplomasını almış neden anne babanın el becerilerini geliştirmeye yönelik hareketler içerisine giriyolar anlamış dğeilim. sanırım benim çocuğumun öğretmeni olsaydı cıngar çıkarırdım ya da çivileri onun üzerine çakardım :D